Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nyáron fog megszületni a...

A nyáron fog megszületni a kisfiam Amerikában. A felségem amerikai. Szeretném, ha magyar állampolgár lenne a gyermek. Ez hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
miert akarsz mindenkepp kitolni vele?
2016. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Első, hülyeséget írtál, a gyerek lehet kettős állampolgár. A magyar nagykövetségen tudod neki intézni a papírokat.
2016. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Magyar állampolgárként fog születni, mivel az egyik szülője magyar. Az amerikai születési anyakönyvi kivonatával lehet kérni a magyarországi anyakönyvezést is, ami után kap majd egy magyar anyakönyvi kivonatot is. Követségen megmondják milyen papír kell nekik ehhez.
2016. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem! Amerikai állampolgárként fog születni, ha ott születik. Még akkor is így van, ha egyik szülője sem amerikai állampolgár.


Kérdező, kérheted, hogy magyar állampolgár (is) legyen. De nem lesz csak magyar állampolgár. Legalábbis 18 éves koráig, akkor saját akaratából lemondhat az amerikai állampolgárságáról. De miért tenné?

2016. febr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
hármasnak igaza van. magyarországon vérségi elv alapján megy az állampolgárság szerzése, ha az születéssel történik...vagyis egy magyar szülő gyermeke mindenképpen magyar állampolgár lesz...igazolja, hogy az apja (te) magyar vagy és már készület is a magyar személyi :D hogy az egyesült államokban megengedett-e a kettős állampolgárság azt nem tudom...de itt igen...itt bármennyi lehet belőle :D
2016. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
#4 senki nem mondta, hogy nem lesz amerikai állampolgár, de a magyar állampolgársági tv. miatt magyar állampolgár lesz...tudod, lehet valakinek több állampolgársága is ;)
2016. febr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:
62%
Én is a kettős állampolgárságot javasolom. Ott egy átlagos fizuból remekül élhet ha úgy dönt. S mivel kettős állampolgár ide is jöhet Magyarországra. Te inkább adj meg neki minden tőled telhető lehetőséget, ő meg majd dönt. De nehogy az legyen belőle hogy "Itt születtem de nem vagyok itteni állampolgár, jól kicsesztek velem a szüleim, bár biztos jót akartak...".
2016. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, mi a fenét hadováltok, de szerintem ti sem


USÁ-ban születik a gyerkőc, vagyis amerikai állampolgár lesz, mivel az USÁban ius soli adják az állampolgárságot


magyar az egyik szülője vagyis magyar állampolgár lesz, mivel Magyarország ius sanguinis adja az állampolgárságot


nem kell választani közüle, mivel mind a két ország engedélyezi a kettős állampolgárságot


annyi a bonyodalom, hogy mivel nem Mo-n születik a gyerek el kell intézni a magyar anyakönyvezését, illetve, ha a kinti anyakönyvi szabályok szerint a gyerek kettőnél több keresztnevet kapott, akkor Magyarországon abból csak kettőt írnak be az anyakönyvbe


[link]

2016. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Az konkrétan nem igaz, hogy automatikusan amerikai állampolgár lesz a gyermek, csak mert ott született. Barátnőmék mindkét gyereke kint született, nem kapták meg az állampolgárságot, viszont 18. életévük után a gyerekek azt igényelhetik és meg is kapják automatikusan.
2016. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, ez nem igaz, azok a gyerekek már a születéskor amerikai állampolgárok voltak. Legfeljebb a szülők nem intézték el akkor normálisan a papírokat


USA állampolgárság:

[link]



Kettős állampolgárságról:

[link]


nem mellesleg ebben a konkrét esetben mivel az anya amerikai, a gyerek akkor is amerikai állampolgár lenne, ha nem az USA területén születne.

2016. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!