Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti elvárnátok hogy a...

Szülők! Ti elvárnátok hogy a gyermeketek párja segítsen, amikor nálatok van?

Figyelt kérdés
Szombaton és vasárnap van nálunk a párom.

2018. ápr. 8. 13:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk csak alkalmakkor kérik meg valamire, ha éppen kell segítség pl. fát vágni és behordani, nagyobb bútort cipelni, tehát ilyesmi, amit apukám egyedül nem tud vagy elkél a segítség. Ugyanakkor olyanokra, hogy pl. takarítson, mosogasson stb., nem kéri meg soha senki, elvárni meg pláne nem.
2018. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%

Az elvárás egy mérgező energia. Ki kellene irtani a fejekből.

Alkalmanként meg lehet valakit kérni, hogy segítsen, ebben semmi gond nincs. Amikor párkapcsolatban éltem, én is felajánlottam és volt hogy segítettem olyasmiben amihez ők nem értettek. De elvárni soha semmit sem szabad. Nyomasztó az elváróra, nyomasztó az elvárással ostromoltra. Ha beteljesedik jó, ha nem, frusztráció és értelmetlen sértődés forrása.

2018. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, ha valakire anyagi terhet rósz akkor már bocsi de IGENIS adnod kell valamit cserébe. Vagy hogy gondolod, mindenkinek van pénze téged ellátni napokig? Ha valakihez átmész, jelentősebb mennyiséget eszel-iszol, vizet, áramot, gázt egyebeket használsz, akkor igenis tartozol nekik valamivel. Vagy a saját otthonodban ezeket talán nem kell kifizetni?
2018. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
17%
Pontosabban valóban nem kell elvárni nekik semmit. De akkor te se várd el, hogy beengedjenek a házukba.
2018. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
58%
Fordított kérdés: a pasid elvárja hogy mikor ott van kapjon enni, fürödhessen használhassa a wct? Az a minimum hogy önmaga ajánlja fel a segítséget.
2018. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem, de egyértelmű, hogy épeszű ember segít, ha látja hogy az szükséges- pláne ha el van látva amikor itt van.... Az én gyerekem 15 éves, sokszor jönnek barátai, van aki itt is alszik: vacsora után ők mosogatnak, pedig soha senki nem kérte őket, egyszerűen az első alkalom után az egyikuk felallt es mondta, hogy majd o elmosogat.
2018. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Jólesik, ha felajánlja, de ha nem életvitelszerűen vagy legalábbis hosszabb ideig van ott, akkor vendég. Az meg hogy néz ki, ha én kiosztom a feladatokat a vendégnek...


Forditott helyzetben is utáltam, hogy anyósom ugráltatott akár akkor is, amikor este 500km levezetése után beestünk... Aztán meglepődött, amiért évente kétszer megyünk.

2018. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Elvárni semmit nem várok el, ha segít megköszönöm, de nem azért van nálunk hogy dolgozzon.
2018. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
12%

Nem vagyok szülő, de én mondjuk azon is fennakadtam, mikor barátok nálunk aludtak és a négy nálunk megevett étkezés után annyit nem mondtak, hogy akkor ők elmosogatnának, hanem még akkor is türelmesen megvárták, hogy elmosogassak a párom meg eltörölgessen.



Nem elvárás, hogy segítsen de nem örülnék neki, ha a lányom/fiam olyan emberrel járna akinek nem alap, hogy vendégségben az az udvarias viselkedés, ha kérés nélkül felajánlom. Nem azért, mert rossz ember, hanem mert egyszerűen annyira más lehet a szocializációja, hogy nagyon sok surlódási pont lenne később.

2018. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

#3: Kva nagy anyagi teher, ha a gyerek párja az anyóséknál van,végülis (majdnem)családtag, de számlázzuk ki neki a kicseszett ételt meg italt, baxxuk a fillért a fogunkhoz, mert nálunk fogyaszt a gyerekem párja, akivel boldog.

Én abból indulok ki,hogy akit vendégül látok, annak én állom az anyagi vonzatát. Vagy te mindenkivel kifizetteted a részét, akit meghívsz magadhoz? Ha nem segít, bocs, mert a vendégségben segíteni KELL. Ha valaki vállaalja,hogy embereket hív meg, az a költséget is, meghívni senkit nem kötelező.


Az elvárás szót ki kell iktatni, egyet értek az egyik hozzá szólóval. Autonóm személyektől egy másik hozzá hasonló nem várhat el semmit, se párkapcsolatban, sem sehol. Ha elvársz valamit, akkor megfosztod a másik embert attól,hogy önmaga legyen, de jobb esetben nem hagyja magát az illető.

Cseréljük ki az "elvárás" szót "igény"-re, igényünk bármire vagy bárkire lehet, ha nem felel meg, akkor csá, ott hagyjuk, vagy nem hívjuk meg magunkhoz többet, de az elvárástól falra mászok.

2018. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!