Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rendszeresen visszatérő...

Rendszeresen visszatérő probléma, hogy anyukám mindenféle butaság miatt is üvölt velem.Most már megint ez megy. Mit tegyek, hogy ezt a helyzetet kibírjam?

Figyelt kérdés

Két hete nincs egy jó napja! Reggel jókedvűen felkelek, mert én álltalában jókedéjű vagyok de ez már sok! Szünet ellenére legkésőbb reggel 8.00-kor kelt pedig nem szoktam sokat aludni legeslegkésőbb 9.00-kor felkelnék. Úgy ébreszt: MOST MÁR IGAZÁN FELKELHETNÉL!! MIT KELL ANNYIT ALUDNI? (üvöltve)(nem számít, hogy néha 11-kor fekszek le...nem érdekli.) Ha mecsinálok valami takarítást, vagy vasalást, azért 1 jó szót nem kapok de ha nincs kész akkor és úgy valami amikor akarja üvölt.Jó gyerek vagyok, jó tanuló, nem bulizok, nem cigizek, nem iszok, nem drogozok. Sokan örülnének ha ilyen gyerekük lenne.Ennek ellenére nem hagy élni és nem tudom mit csináljak. van hogy két két után helyrejön de utána megint kezdődik.(eddíg azt hittem a főiskola miatt ilyen...de nem mert most fejezte be...most már 4,5 éve nyelem ezt)(Ha veszekedni akar akkor bejön a szobába is..nem tudok elvonulni előle...)

Másfél évem van a gimiből utána egy másik városba megyek egyetemre. Hogy bírjam ki ezt az időt?


2008. okt. 30. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom,hogy anyukád rajtad tölti ki a dühét,amihez neked valószínű semmi közöd nincs.Apukád mit szól ehhez? Miért hagyja,hogy így viselkedjen veled?Biztos,hogy anyukádnak problémái lehetnek,esetleg olyan amiről Te nem is tudsz,és emiatt ideges.Ülj le vele beszélni,hogy ez így nagyon nem jól van.Tönkre fogja tenni a veled való kapcsolatát teljesen ezzel a viselkedéssel.Főleg,ha olyan jó gyerek vagy ahogy leírod,akkor semmi oka erre,hogy így bánjon veled.

Mutass rá neki,biztos van a környezetetekben nehezen kezelhető problémás gyerek,kérdezd meg tőle,hogy mit tenne,ha te is olyan lennél,ha így ok nélkül is ezt érdemled.Próbálj beszélni egy másik felnőttel,ha nem jutsz vele semmire,nem tehet tönkre téged idegileg,főleg ok nélkül.De mondom,biztos,hogy neki vannak gondjai amiatt ilyen.

Sok sikert neked hozzá,biztos nagyon aranyos kis hölgy vagy.

2008. okt. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hány éves az Anyukád, de nem lehet, hogy éppen változó korban van? Ilyenkor bizony megbolondulnak a hormonok, és egész másként viselkedik a nő, nem nagyon tudja kontrollálni a cselekedeteit. Ez persze nem mentség, csak (talán) magyarázat. Ha erről van szó, akkor legyél türelmes, mert ez neki is nehéz időszak lehet. És Neked sem könnyű!!
2008. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
90%
Vagy premenstruális szindróma? Menses előtt jelentkezik a nők nagy hányadánál. Próbáld vele megbeszélni. (Bár nem tudom, mennyire lehet, mégis ez lenne a legjobb.)
2008. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem jó felvetés a változó kor illetve a hormonrendszer, premens, stb. Biztos ő is megsértődne, ha ezt megemlítenéd.

Szerintem más baja van az életével. Nem arról van szó, hogy rossz a kapcsolata apukáddal, és/vagy az ő nyakába szakad minden házimunka, le van strapálva, vagy akár, a kiszolgáló női szerepet internalizálva, rend- és tisztaságmániás lett? De ha még felnőtt korában is főiskolára járt, akkor biztso törődik a saját előmenetelével, aminek inkább jó hatásal kéne, hogy legyen rá. (ha csak nem túl nehéz neki, mert az otthoni teendők továbbra is rászakadnak...)

Azért kelt fel, mert ha neki rossz, nehogymár másnak jó legyen. Nem tudom, lehet-e ezen változtatni, hasonló cipőben járó ismerőseimnek nem sikerült. Segíts neki, fejezzétek be gyorsan együtt a takarítát, aztán hívd el sétálni a városba, menjetek együtt moziba, akármi... Próbálj oldott hangulatot teremteni. A beszélgetés során szerintem ne firtasd az üvöltözés okát, inkább kered a "semleges" témákat, amire tudod, hogy nem "ugrik"!

Nem fogja meghatni az, hogy ha azzal jössz, hogy Te nem vagy drogos, stb. - azt fogja mondani, hogy ez természetes.

2008. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anyum most 42. A szüleim 10 éve elváltak. Már mindketten megszoktuk a helyzetet. Pasija nincs, de nem is akar ő ezt mondja.
2008. okt. 30. 16:23
 6/11 anonim válasza:
Akkor meg lehet, az a gond, hogy nincs pasija. Ilyen idős nőnek szüksége lenne - mindenféle téren - egy társra. (Még ha azt mondja is, hogy nem akar. Talán fél egy újabb csalódástól...)
2008. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Azért mégis jó munkát végzett, szuper gyereke van:D nézz csak magadra:) tűzről pattant vagy és talpraesett:)

Mikor kezd kötekedni, próbáld kicsit csititani, hogy ezért vagy azért most mindek kell ordibálni...anyum is néha ki ki akad olyankor ezt teszem. sok sikert:) üdv

2008. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Akkor megvan a probléma oka. Nem tudom, apukád mennyire támogat Téged anyagilag - tény, hogy egy gyermekét egyedül nevelő nőre rettenetes felelősség, nyomás nehezedik, és ez feszültséget szül - főleg, ha nincs rokon, barát, akihez tudja, hogy fordulhat, ha megszorul. Ez szüli a feszültséget, és nem az, hogy nincs pasija! (Nem kell bedőlni az egyedülálló és "szexuálisan kielégítetlen, _ezért_ hisztis" nőkkel szemebni rosszindulatbak!) Egyedülálló nők továbbá gyakran elkövetik azt a hibát, hogy baráti kapcsolataikat hagyják leépülni, nem járnak sehova, ugye pénzük sincs rá, dehát nem kerül minden pénzbe - vannak pl. ingyenes rendezvények, koncertek, stb. Ezért javasoltam, hogy csábítsd el valahova - ha feloldódik, az rengeteget fog segíteni! Persze visszaesések lesznek, ezt fogadd el.

De ne ordíts vissza, annál rosszabb... És addig örülj, amíg ordít, és nem sír a fáradtságtól é az elkeseredettségtől... Próbálj nem neheztelni rá, hanem beleképzelmi magadat a helyzetébe. Segíts neki, de emellett ragaszkodj az életmódodhoz, - egy idő után el fogja fogadni.

2008. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Egy ilyen idős nőnek szüksége lenne mindenféle téren (nem csak a szexualitásra gondoltam!) egy társra.
2008. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az tény, hogy nekem is jobb volt, amikor szintén elvált Anyukámnak volt barátja... Már csak azért is, mert akkor Anyukád ideje egy részét a baráttal töltené, kevesebbet üvöltözne Veled... De attól nem fog keresni, hogy a lánya próbálja erre rábeszélni. Ha csak nincsenek igazán bizalmas, közvetlen viszonyban. Meg én azt látom, hogy a párkeresés egy bizonyos kor felett még nehezebb... Illetve ha össze is jön a dolog, nem támaszai egymásnak, hanem csak szabadidőpartnerei...
2008. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!