Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben az esetben?

Mit tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy 20 éves fiú vagyok, és van egy "jót akaró" családom. Mindig megmondják, hogy mit tegyek, nem adnak választási lehetőséget, mert vagy megfelelek nekik, vagy nem bíznak bennem. A drága nagy nővérem is így áll hozzám, akinek 2 diplomája van. (Később kiderül miért fontos tudni róla.) Van egy lánybarátom, akivel nagyon jóba vagyok, szeretünk egymással lenni, akárhányszor találkozunk, mindig jót szórakozunk, nevetünk és egyszerűen csodás vele minden. Nos a családom próbál lebeszélni arról, hogy találkozzak vele, mert ezt-azt hallott ettől-attól, és amikor rákérdezek, hogy kitől és mivel bizonyítják, hogy ez igaz, akkor hazugságon kapom őket és titkolóznak. Elmondtam anyáméknak, hogy azért szeretek hozzájuk járni, mert mindig szeretettel várnak, hasznosíthatom magamat, együtt készíthetjük el az ételeket, és ránk bíznak mindent, így rengeteget tanulhatok ott, ellenben itthon, ahol semmit sem bíznak rám, mert "nem tudom megcsinálni", "már hibáztál, nem kell megpróbálni" és a többi. Ha meg hibázok véletlen, akkor egy s***fej vagyok. Ezek után pedig jön az, hogy anyám mondja, hogy én hülyének nézem őt, mert mondja, hogy ne menjek át, de annak ellenére is átmegyek és minden baromság. Kicsit kezdem megunni ezt az egészet, hogy rám számíthattak bármikor, de viszont nincs így, mert ha problémám van, kiröhögnek és mondják "ez nem probléma, még fiatal vagy, milyen lesz amikor lesz családod?" és hasonló. Ezért félek akárkinek is beszélni a problémáimról, ismerkedni, mert attól félek, hogy mindenki ilyen, mert eddig sajnos ilyen ismerőseim is voltak.

Akárhogy próbálok elmagyarázni akármit nekik, nem értik, mindig nekik van igazuk, hülyének nézem őket, ők érettebbek és itt jön az, hogy hiába van 2 diplomája nagy nővéremnek, bebizonyosodik, hogy az iskolai végzettség nem egyenlő az ésszel. Képtelenek felfogni akármit is, és gondolkoztam, hogy ellenük fordulok, de mégis csak a családom.


Mit tegyek? Miért ilyenek velem? Kezdem kicsit megunni, hogy egy baromként kezelnek, miközben jó tanulási és hasznos készségekkel rendelkezek. Még írhatnék, de ennyi is elég.

Előre is köszönöm!



2018. máj. 15. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Neked mikor tűnik fel, hogy 20 éves vagy és nem 12?


Oda mész, ahova akarsz, azt csinálsz, amit akarsz, akkor is, ha anyuciéknak nem tetszik. PL. elmehetsz dolgozni, kereshetsz albérletet és leszrhatod őket egy életre!


Minek magyarázkodsz te bárkinek is bármiről???


Azért ilyenek veled, mert HAGYOD!


N34

2018. máj. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ezt hétszentség, hogy nem egy húszéves ember írta, hacsak nem fogyatékos az illető.
2018. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért van igy mert hagyod,a szülök itthon a 30 évest is kiskorusitják gyakran,éld az éledet,kidobnak,keress munkát és szakits meg velük minden kapcsolatot,én ezt tenném. Mérgező a családod,kell otthonra egy lábtörlő azért nem engednek oda ahol te is emberszámba vagy véve,ne h lásd h nem normáli ami nálatok megy... És 20 éves vagy nem 12 amit beléd vertek az évek alatt.
2018. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es: ezt egy nagyon intelligens ember írta. A nővéredről azt írtad, hogy az iskolai végzettség nem egyenlő az ésszel. Pont az ésszel egyenlő és nem az intelligenciával!

Miért nem próbálod kipuhatolni, hogy tényleg igaz-e, amit arról a lányról mondanak a szüleid? Lehet, így akarnak megfogni férjnek, hogy kedvesen odaszoktatnak. Miért nem jársz azzal a lánnyal, ha annyira szimpaikus, és jó vele lenni? Ne igyekezzél otthon semmit sem segíteni, amíg nem kérnek meg rá. Mi a kifogásuk pl. arról a lányról v. a családjáról? Lehet, talán igazuk van.

2018. máj. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te túl naiv vagy és túl jóindulatú, a nők meg nagyon ravaszak tudnak lenni. Lehet, hogy a családodnak igaza van.
2018. máj. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bárcsak visszanéznél még a kérdésedre. A többség, ahogy a válaszokból is látszik nem érti a problémádat. Mert aki nem élt ilyenben az nem tudja elképzelni hogy milyen ez. Írj privát üzenetet és ajánlok egy facebook csoportot, és pár könyvet, tanácsot a kérdésedre. Tudom, hogy milyen ez a helyzet amit írsz, magam is ilyen szülő mellett nőttem fel, nálunk is volt aranygyermek. Vannak még így jó páran. A jó hír, hogy fiatal vagy, és felismerted már most, hogy ez így nem oké. Ez megelőzhet további problémákat.
2018. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!