Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokák születésnapját hogy...

Unokák születésnapját hogy szerveznétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, két év különbséggel ugyanazon a napon születtek, tehát egyszerre van a születésnapjuk, egyszerre is tartjuk meg. Egyikük egyéves, másikuk hároméves.

Értelemszerűen úgy tartanánk, hogy férjem szülei jönnének, és az én szüleim. Igen ám, de az apám felesége és az anyám nem jönnek ki egymással, nincs jelenet, csak nem szeretik egymás társaságát. (De nincs nyílt utálat, de nem is szólnak egymáshoz.) Viszont ettől még apám felesége is jó fej, és jó humorú, jóindulatú, kulturált nő.

Ilyenkor két alkalommal legyen megtartva a szülinap? (Eddig csak a nagynak az első volt, akkor sem működött, aztán a nagynak a második szülinap az a kicsi születésére esett, így akkor elmismásoltuk). Most pedig közeledne az ideje.

Amúgy mások bírják egymást, van egy testvérem, ő is kijön mindenkivel, anyósomék is.

Hogy szerveznétek?



2018. máj. 3. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Miért kellene két alkalommal tartani?


Ha nem veszekednek, csak "nem szónak egymáshoz", akkor az nem gond, éz senkit nem zavar.

A gyerekeknek meg csak zavaró lenne a kétszer születésnap.


Fölösleges túlbonyolítani a a dolgot.

2018. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt felesleges lenne külön két bulit szervezni. A gyerekek se értenék, hogy miért van úgy.

Ha a két asszony képes meglenni egymás mellett balhé nélkül, akkor szerintem semmi gond. Ki fogják bírni azt az egy délutánt.

Minden családban előfordul, hogy két ember nincs oda egymásért, van ilyen, ebből nem kell direkt nagyobb ügyet csinálni. Értelmes felnőtt emberek szerintem képesek arra, hogy a gyerekek szülinapja kedvéért kibírjanak egymással pár órát.

Sőt, egymással végülis beszélniük sem kell, köszönjenek, aztán kész, foglalkozzanak a többiekkel.

2018. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
+ Elég macera lenne mostantól életük végéig minden családi összejövetelt, minden programot úgy szervezni, hogy egyszerre csak az egyik legyen ott, meg minden szülinapból kettőt tartani... mert ha most elkezditek, akkor örökké ez fog menni, a feszültség meg csak tovább nőne közöttük.
2018. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Én egy alkalommal tartanám. Ha valaki mégis provokálni kezdené a másikat azt jövőre nem hívnám meg!
2018. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként mért tartotok egy egy évesnek születésnapot? Nem mintha felfogná, hogy mitörténik.
2018. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, de ott van nekik a három éves is, és egy napon van a szülinapjuk. Akkor meg már megtartják az egy évesét is, ha már a napján van.
2018. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

#5 igen, de szülinapja nyilván nagyobb korában is lesz a két gyereknek, addig meg kell oldani valahogy.


Szerintem egyébként ha nem balhéznak, csak kulturáltan nem szólnak egymáshoz, akkor nincs gond.

2018. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha "csak" abban nyilvánul meg az ellenszenv, hogy nem szólnak egymáshoz, akkor felesleges kétszer tartani.
2018. máj. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%

Mi nem működött a nagyobbik gyerek egyéves születésnapján?

Ha nem beszélgetnek egymással, attól még lehetnek egy légtérben.

Ha tényleg kulturált emberek, akkor viselkedni fognak.

Egyébként apukád felesége nem nagymamája a gyerekeidnek. Értem, hogy apukádra való tekintettel ő is jönne, de ha emiatt lesz nyílt konfliktus, akkor legközelebb ő ne jöjjön és kész.

Anyukád miért nem jön? Vagy már nem él?

2018. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!