Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon halála esetén jár a 2...

Rokon halála esetén jár a 2 nap pótszabadság?

Figyelt kérdés
Nagymamám meghalt ma volt a temetése. Úgy hallottam egyeneságbeli rokon halála esetén jár 2 nap rendkívüli szabadság. Ez igaz? Illetve a férjemet is megilleti ez? Köszi a válaszokat előre is!
2018. jún. 15. 20:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%
Ha jól tudom, 60 napig lehet igénybe venni.
2018. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

Az Mt. nem szabályozza, hogy a "temetési pótszabadságot/rendkívüli szabadságot" (most ki-hogy hívja) mikor lehet kivenni, de nyilván ésszerű határidőn belül.


Joghallgatós válaszoló voltam.

2018. jún. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!! Legyen szép napotok!
2018. jún. 16. 06:21
 14/18 Andizsuzsi ***** válasza:
34%

"temetési pótszabadságot/rendkívüli szabadságot" (most ki-hogy hívja)"


Pontozz le nyugodtan, de ha itt arra hivatkozol, hogy joghallgató vagy, akkor illene tudnod, hogy a jogszabály hogyan hívja. Se nem temetési, se nem pótszabadság. A munka törvénykönyvének 107. paragrafusa szerint mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettség alól ilyenkor és távolléti díjra jogosult erre az időre.

2018. jún. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
7%

Nem értem minek kötekedsz. A kérdező írta pótszabadságnak, a laikus emberek így ismerik, azért tettem idézőjelbe, de úgy látom nem esett le.

Nem akarok kioktatni senkit, csak azért, mert joghallgató vagyok (nem dicsekvésből írtam oda, hanem hogy ne legyen a kérdezőnek kétsége).

Tudod, nálunk azt tanítják, hogy mindig úgy magyarázzuk el a jogot, hogy az átlag ember is megértse.

A lényeg, hogy jár neki és a férjének is. A kérdésre válaszoltam.

2018. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Andizsuzsi meg ügyvèd
2018. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

Nem nem vagyok. Viszont a kérdéses napokra járó juttatás függ attól, hogy a dolgozó szabadságon van-e, avagy a munkavégzés alól van-e felmentve. Azért, mert a köztudatban úgy van, még lehet a nevén nevezni.

A kérdésre én is válaszoltam.

2018. jún. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
7%

Ez öngól volt, mert szabadságra és hozzátartozó halála miatti munkavégzés alól mentesülés esetén is távolléti díj jár.

Szóval ha már nekiállsz kötekedni, tanuld meg pontosan a törvényt. Dicséretes, ha valaki tisztában van a jogaival, de ne essünk át a ló túloldalára!

Ha különbség lett volt a díjazás tekintetében azt megírom. (Bár nem is ez volt a kérdés).

A továbbiakban nem kívánok vitába szállni veled.

2018. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!