Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő halála esetén jár-e...

Nagyszülő halála esetén jár-e az a bizonyos két nap pótszabadság, hogyan s milyen dokumentummal kell igazolni a halál tényét és a rokonsági viszonyt? Mindenkinek jár? Pl közalkalmazott? Vagy munkahely függő a dolog?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Szülő, vagy gyermek halála esetén jár.
2011. szept. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megkaptam nagyszüleim halálakor.
2011. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, semilyen igazolást nem kértek, de ez lehet hogy munkahely-függő.
2011. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül igaz, nekem járt. Másfél éven belül 3 nagyszülőmet vesztettem el, és nálunk legalábbis járt, bár én csak 1-1-et vettem ki. Nekem a halotti anyakönyvi kivonat másolatát kellett beküldenem a munkaügyre, és nem kellett bizonyítani a rokonságot.
2011. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez attól is függ, hogy mennyire humánus a munkahely. Én a szüleim halálakor 4 fizetett napot kaptam.
2011. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

ha EMBER a főnököd, akkor igen...

részvétem!

2011. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

"A közeli hozzátartozó fogalma alá a hozzátartozók (köznyelven: rokonok) körébe tartozó személyek közül a Ptk. 685. §-a szerint a következők tartoznak:


a házastárs

az egyenesági rokon

az örökbefogadott-, a mostoha- és a neveltgyermek

az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő

valamint a testvér.


A Mt. 139. § értelmében az élettárs és a házastárs egyenesági rokona közeli hozzátartozó."


Tehát még a házastárs/élettárs nagyszülei halála esetén is jár a szabi. (Be kell mutatni a halotti anyakönyvi kivonat másaolatát.)

2011. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de kik számítanak egyenes- és kik oldalági rokonnak?
2011. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

egyenes az, aki felmenőd (szülő, nagyszülő) vagy lemenő ági rokon (gyerek, unoka), lehet, hogy a testvér is.

oldalági minden más, pl. unokatestvér, sógor

2011. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!