Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatás?

Vezetéknév változtatás?

Figyelt kérdés

Édesapám nevét viselem jelenleg. 2 éves korom óta semmi közünk egymáshoz, nem tudom mi van vele, éli az életét az új családjával - ahogyan én is a sajátommal.

Mivel semmi közöm ahhoz az emberhez, szeretném felvenni a nevelő apukám nevét, aki apám helyett apám. Azonban nem magyar állampolgár és nem tudom eldönteni, hogy magyarhangzású a név vagy nem. A törvény szerint „A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével - nem lehet engedélyezni”.

Az ő vezetékneve Wölfel (német). Azonban magyarországon sok német vezetéknév létezik (steiner, groß, könig stb.)

Szerintetek engedélyeznék, hogy felvegyem ezt a nevet?


2018. jún. 18. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem simán.
2018. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem igen. Meg kell indokolnod, hogy miért akarsz nevet változtatni. És a te indokod több, mint elfogadható.
2018. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

A magyar hangzáson a fonetikát értik, a Wölfellel ilyen szempontból nincs gond. Az indoklásod is megfelelő, sőt, ez még sokkal egyszerűbb szitu, mint egy akármilyen névváltoztatás, mert ő, mint nevelőapád, a nevére vehet téged, kvázi örökbefogad nagyon leegyszerűsítve.

Nem tudom, mennyi idős vagy, de azt tudd, hogy vér szerinti apukádtól ezzel viszont elesel gyerektartástól, leendő örökségtől, mindentől. Megszűnik veled szemben minden jogi kötelezettsége.

2018. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem fogják engedélyezni,mert nem magyar a hangzása,én nem egy itthoni tucatnév,ráadásul nem is rokonod vérszerint Viszont az megoldás lehetne,hogy ő vegysn a nevére téged.
2018. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
A gyerektartástól nem esik el. De 18 év alatt kell az édesapa beleegyezése a névváltoztatáshoz. Valamint a nevelőapának is bele kell egyeznie abba, hogy felvegye a nevét (de gondolom ez lesz a kisebbik probléma). Az indok tökéletesen megfelel, én is hasonló okból változtattam nevet 3 éve (igaz, nekünk meg kellett várni a 18 szülinapomat, mert a vérszerinti nem írta alá a beleegyezést....)
2018. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Hát ha már ennyit kibírtál ezzel a névvel szerintem maradjon még....aztán ha jön a nagy ő majd az ő nevét felveszed...én sem nagyon kedveltem az apukámat...életem egyik legszebb napja volt amikor vezetéknevet cseréltem :) ...most ha megváltoztatod a neved 3 év múlva meg férjhez mész és megint változik már több lesz anyagilag is ...meg az ismerőseidet is összezavarod ...de kérdésedre a válasz ha bemész az okmányirodába tuti tudnak váladzolni rá
2018. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Felteszem apád lelépett és anyud nevelt. Akkor miért egy másik férfi nevét akarod felvenni az édesanyádé helyett? Aki a világra hozott, feltételezem egyedül nevelt egy darabig, és a legközelebb áll hozzád stb?


Számomra ez teljesen érthetetlen.


Egy barátnőm akinek hasonló a helyzete az apjával (25 év alatt egyetlen születésnapján látogatta meg, akkor is részeg volt) felvette az anyja nevét, nem akarok hülyeséget mondani de azt hiszem akkor, mikor új személyit kellett csináltatnia.

2018. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!