Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév megváltoztatása,...

Vezetéknév megváltoztatása, hogyan folyik le?

Figyelt kérdés

Nincs apám vagyis volt "nevelő" de már külön élünk tőle anyummal. A nevét viselem , de nem szeretném ha az ő neve hozzám tartozna , mert egy undorító "ember" és amúgy sincs hozzá semmi közöm.

A kérdésem az lenne ,hogy hogyan folyik le egy ilyen vezetéknév változtatás? Hova kell elmennem ahoz ,hogy beadjak valami kérelmet a vezetéknév változtatásról? Hosszadalmas folyamat? Ez kerül valami pénzbe ( persze a személyi stb kártyák újra csináltatásán kívül) MILYEN VEZETÉKNEVET VEHETEK FEL?Anyum nem szeretné ha az övét venném fel ezt nem szeretném bővebben boncolgatni , hogy miért ! A névváltoztatás befolyásolja a tanulmányom ,mármint az iskolába is be mutatom ,hogy innentől xy vagyok és ennyi nem kell újra felvételiznem stb? Tudom hülye kérdés ,de most egy név változtatáról nem egy könyv vásárlásáról van szó.Igen a google a barátom keresgéltem is a névváltoztatás törvényéről de amit kiadott nekem kínai. Olyan kacifántosan írta le nem értettem a nagyrészét.

Válaszokat előre is köszönöm



2016. aug. 27. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tucat vezetékneveket vagy valamelyik felmenőd vezetéknevét engedélyezik,viszont történelmi,vagy külföldi hangzású vezetékneveket nem,ha csak nincs olyan nevű a családban.Ha jól tudom 10.000 ft a kérelem benyújtása.Plusz minden iratodat le kell cserélni,az is pénz.Valamint indokolni kell,miért nem akarod a régi vezetèknevedet megtartani.De olyan egyszerű indokot is elfogadnak.Az iskolában simán csak szólnod kell,hogy változott a neved.Viszont azt nem írtad hàny éves vagy.Mert 18 alatt a szülői beleegyezés szükséges,mind 2 szülőtől.
2016. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kössz a választ.

16 vagyok novemberben 17 leszek.

De az "apám" nem él velünk anyummal nem voltak házasok és vérszerint semmi közöm hozzá 5 éves korom óta "nevelt" 14 éves koromig. Akkor is kell az "apám"bele egyezése? Nem elég csak az anyum beleegyezése?

2016. aug. 28. 00:35
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha az ő nevét viseled,akkor kell.
2016. aug. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ohh nagyon jó akkor megint fel kell vele venni a kapcsolatot nagyszerű -.- köszönöm a válaszokat
2016. aug. 28. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De előtte kinek a vezezéknevén voltál?? Vedd fel anyukádét. NEm kell új felvételi.
2017. márc. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg míg 18 leszel. Akkor szerintem már nem kell az engedélye senkinek, hogy nevet változtass.
2017. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A főbb szabályok, ezekre figyelj:

- Kiskorú gyermek családi és utónevének megváltoztatását törvényes képviselője kérheti.

- A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével - nem lehet engedélyezni.

-A névváltoztatási kérelmet az e célra rendszeresített nyomtatványon, személyesen kell benyújtani a lakóhely szerint illetékes polgármesteri hivatal anyakönyvvezetőjénél, külföldön élő magyar állampolgár esetén az illetékes magyar konzulnál.

- Kiskorú gyermek névváltoztatásához mindkét szülő hozzájárulása szükséges, kivéve, ha az egyik szülő szülői felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette. 14 év feletti gyermek esetén a kiskorú gyermek hozzájárulása is szükséges.

- Nagykorú gyermeknek minden esetben önálló kérelmet kell előterjesztenie.

A díjat jól írta valaki korában: 10 ezer Ft.

Tehát, ahogy fentebb írtam: nagykorúként senki beleegyezése nem kell, akkor változtatsz nevet, amikor akarsz.

2017. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!