Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy olyanok...

Miért van az, hogy olyanok vállalnak gyereket, akik napról napra élnek, aztán tartják a markukat az állam felé?

Figyelt kérdés

Mi jogon várja el bármely anyuka,apuka, hogy az adófizetők pénzén elhenyélve neveljék a gyereküket?

Miért nem akkor vállalnak gyereket ha anyagilag, érzelmileg és mentálisan is képesek felnevelni? Miért szülnek a nagy semmire? ingyen ebéd az iskolában, ingyen tankönyvek, ingyen táborok, lassan már minden ingyen lesz nekik.

Ennyi erővel bárki vehetne 300 ezerért egy 20 éves lerobbant mercit és tarthatná az állam felé a markát felújításra és benzinre, mert igaz, hogy nem engedheti meg magának, de ő azzal szeretne járni, ja és dolgozni meg tenni érte azt nem.



2018. júl. 1. 13:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
47%

Komoly mentális problémára utal, ha valaki egy lerobbant autót egyenértékűnek tart egy gyerekkel.

Egyébként a családtámogatás alapvetően az adókedvezményre épül, ami ugyebár munkabérrel érhető el. Innentől értelmezhetetlen a "tartja a markát az adófizetők pénzén henyélve" leírás.

2018. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%

Ha tartják a markukuat, ha nem, az államnak (és benne nekünk) elemi érdeke lenne, hogy a megszületett gyerekek bármilyen szüleik vannak normális nevelésben részesüljenek. Ha ehhez ingyen tankönyv és iskolai étkeztetés kell, akkor úgy.

Mellesleg nem hiszem, hogy az ingyenebédből és tankönyvből fel lehet nevelni egy gyereket.

Viszont aki rossz iskolába jár, ahol életunt pedagógusok próbálják túlélni a nyugdíjig hátra lévő éveiket, egyentananyagot öntenek a nyakába és a kutyát nem érdekli, hol maradt le, miért is nem érti, mit kellene bepótolnia, hol szorulna egyéni segítségre, ne adj' Isten kicsit rosszul lát vagy hall, de nem jut el orvoshoz vagy nem váltjá ki a szemüvegét, nem kezelik a beteg fülét, az nemigen fog normális szakmát tanulni és olyan szintű általános ismeretekkel rendelkezni, amivel alkalmazkodni tud a változó világhoz. Bocsánatot kérek minden elhivatott tanártól, de ha az államnak igazán fontosak volnának ezek a gyerekek, akkor a legszegényebb régiókban duplájára emelnék pedagógusok fizetését, és háromszorosára az iskolák kötségvetését. Akkor tényleg válogatni lehetne a tanárok között, és el lehetne várni tőlük azt a sok pluszmunkát, amit el kell végezniük, és amit most csak a leglelkesebbek tesznek meg.

Ha viszont nem jó az iskola, az baj lesz a felnövő gyereknek, a szüleinek (nekik a legkevésbé, mert ebben a rétegben elég alacsony az átlagéletkor), de főleg nekünk, mert 30 év múlva ők lesznek itt a munkavállalók, az ő adójukból kell majd működtetni az államot...

Szóval én egyáltalán nem bánnám, ha az adómból a hátrányos helyzetű gyereknek jobb körülményeket biztosítanának, és az iskola mindenkinek megadná a lehetőséget, hogy a veleszületett képességeit kibontakoztassa. Legyen ingyen reggeli, ebéd és uzsonna, szociális munkás, ha kell, fürdőszoba és tiszta ruha, tanszer,szakkör, zeneóra, sportkör, korrepetálás, kirándulás, szabadidőszervezés, táborozás is.

Ne kelljen azt mondani az országos versenyre továbbjutó tánccsoportnak, hogy sajnos nincs aki kifizesse a gyerekek buszköltségét a budapesti döntőre, mint pár éve panaszolta nekem egy vidéki művészeti iskola vezetője.

2018. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
47%
Itt nálunk az oviban a gyerekek 70%-ának otthon van az anyja a többi pujával,életében még egy napot se dolgozott de tartja a markát a gyesért és családiért..
2018. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes, 3 gyerekem járt óvodába, de egyiknél se tartottam vizsgálatot, hogy a többi gyerek anyja miből él. Persze lehet, hogy van, aki még erre is ráér, annyira nincs semmi dolga.

Amúgy a "pulya" szó így írandó.

2018. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek, ha nekem egy utazás vagy egy autó olyan fontos, mint másnak a gyerek, akkor az én hobbimat miért nem fizetik?


Vagy szüljön magának és nincsenek kedvezmények, vagy legyen megbillogozva, hogy kis adófizetőt szült pénzért magyarországnak.

2018. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
40%
Mi az, amit ad nekik az állam gyesen és családin kívül, ami még a leggazdagabb rétegnek is jár? Mesélj kérlek
2018. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
78%

Na megérkeztek a semmit nem csinálok gyeses anyucik:-D


És nem, nem kell kutatást tartanom. Én hétkor viszem a gyereket hogy beérjek a munkába. Az övéké már leginkább bent van, az anyucikat meg látom bolt előtt itt-ott pletykálni, előttük a kisebb gyerek. Mikor megyek a fiamért fél ötkor, szintén látok őket csapatba verődve itt-ott pletyizni. Valamint sokan facebook ismerőseim, és szinte óránként posztolgatnak a napjukról, este nem győzöm nézegetni.


Engem nem zavar ha valaki lusta dolgozni, de ne is járjon nekik egy fillér se a dolgozó emberek adójából. Segélyt csak olyan kaphasson, aki már letett valamit az asztalra. Nem, a gyerekszülés nem az.

2018. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
78%

Én is szoktam ezen kattogni időnként, és amikor ez megtörténik, hajlamos vagyok felcsesződni rajta.

Nemcsak az általad leírt szempontok mérgesítenek fel, hanem például az is, hogy a gyerek, akinek ilyen "szülei" vannak, mégis mit tanul, mit lát otthon. Anélkül, hogy nekiállnék általánosítani, talán annyit kijelenthetek: nem sok jót.

Szerintem csak akkor szabadna gyereket vállalni, ha a szülők mind materiális, mind emocionális szempontból kellőképpen fel vannak rá készülve, de sajnálatos módon nem divat errefelé a felelősségteljes gondolkodás, a "szüljünk gyereket a nagy semmire" jellegű filozófia ellenben annál inkább.

Persze ez egy komplex téma, a végtelenségig lehetne róla beszélni, hogy mi áll mögötte.

2018. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
57%

" Segélyt csak olyan kaphasson, aki már letett valamit az asztalra. Nem, a gyerekszülés nem az."


Pontosan ezért nem is kap senki segélyt a gyerekszülésért.:D A családi adókedvezmény ugyanis nem az.

Egyébként ha oly elfoglalt vagy, nyilván releváns infód sincs arról, hogy ki dolgozott gyerekvállalás előtt, és ki nem. Megjegyzem, rég nem vagyok gyesen, amikor azon voltam, megszereztem a második diplomámat. Sose kellett reggel hétre vinnem a gyerekeket, mert tanultam, szellemi munkát végzek, és az adókedvezménnyel együtt is több adót fizetek be az államnak, mint némelyek bruttó fizetése. Nekem pedig nem jelent problémát, hogy az adómból az állam kiemelten támogatja a családokat, ellenkezőleg, egyetértek vele.

2018. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
33%
Azért én megnézném a kérdező, és a vele egyetértő emberek vajon hogy születtek? Mert úgy látom ők sem valami okos környezetben nőttek fel. A gyerekvállalást minden normálisabb, fejlődő ország támogatja.
2018. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!