Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkóság, hogy nem akarok...

Bunkóság, hogy nem akarok dupla ünnepléseket?

Figyelt kérdés

Nekem a szűkebb családomból csak anyukám van, de tőlünk több órányi autóútra lakik. Nagyon erős kötődésem van hozzá, járok haza 3 hetente. Abban a városban élünk, ahol a párom családja. Tehát neki van 5 közeli családtagja helyben.


Ha születésnapom, vagy névnapom van, akkor a párom megköszönt a napján. Utána viszont nekem fontos, hogy hétvégére haza tudjak menni, hogy anyukámmal is meg tudjuk tartani. (Ő most nem tud utazni a betegsége miatt.) A párom anyukája eléggé köszöntgetés, ünneplés párti, már azt is nehezen fogadta, hogy nem tartottuk nekem szülinapot, amire ők meg lettek volna hívva. Ősszel lesz a névnapom, de ezt sem szeretném már 3. körben is megtartani miattuk. Ez most óriási bunkóság? Nekem bőven elég, ha írnak egy sms-t, hogy boldog névnapot, és ennyi. Semmi bajom se anyósommal, se a sógornőmékkel, de nem is vagyunk annyira közeli viszonyban. Nem látom értelmét az ilyen összejöveteleknek, ha csak egy kipipálandó dolognak érzem.


2018. júl. 19. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csupán egy keves gesztus tőlük neked,viszont nem kötelező mint ahogy semmi.Én egyszerűen megmondanám nekik,hogy hanyagoljuk ezeket az összejöveteleket.
2018. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Süss egy tepsi sütit vagy vegyél a cukiba, + egy pohár üditő és le vannak tudva. A kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad.
2018. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem is a rákészülés, sütés a gond, csak már unom sajnos. Ilyenkor nálunk vannak vagy 4 óra hosszát, igazi beszédtémák nincsenek is, csak döglődés. Nem is értem, akkor mért maradnak ilyen sokáig. Végig ülöm így a párom születés-névnapját a családjával, anyukájáét, a nagymamájáét, a húga gyerekeiét, tehát egy évben... nagyon sokat. És jó unalmas mindegyik. Más úgy egy 4-5 órás vendégség, ha jól el tudunk beszélgetni, jó a hangulat, vagy, ha csak unalom van. Ezért gondoltam, legalább az enyémmel legyen kevesebb.
2018. júl. 19. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez a te dolgod. Én NEM ünneplek névnapot és kész. Jogom van hozzá, mondjuk sosem volt a családban senki, aki akkora ünnepnek tekintette volna ezt, hogy össze kell jönni hozzá a tágabb családnak.

Az én családom kizárólag karácsonykor jön össze, de ha nem szeretném őket, akkor se mennénk. Semmi értelmét nem látom az értelmetlen jópofizásnak. Én őszinte ember vagyok, úgyis megtudnák rögtön, ha tehernek érzem a dolgot :)

2018. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
2- es vagyok. Ha hosszu távra tervezel, nem árt jóban lenni a párod családjával, amibe ez a kompromisszum belefér. Illik alkalmazkodni a családi szokásokhoz és ez csak évi 2 alkalom. Egy jó viszony még jól jöhet később ha gyerekeitek lesznek, vagy egyéb segitségre lesz szükségetek.
2018. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, a jó viszony tényleg nem árt. Csak ez nem csak 2 alkalom, mert a kb. 5 ember születés-névnapjával együtt már évi 12 alkalom. Az én alkalmazkodó képességemet pedig kimeríti már az a 10 alkalom is. De tényleg meggondolandó. Mondjuk az eddigi 6 év tapasztalatai alapján, ez sem építi a jó viszonyt, ha valakivel alapból nem vagyunk még csak hasonlóak sem. Nincsen harag, se zűrök, de anyósommal nem tudok mit kezdeni, annyira különbözünk. Sógorom se tud mit kezdeni vele. Hiába vannak ezek a köszöntgetések, összefüggő 30 percet még soha nem beszéltem vele. De a sógornőm férje se.
2018. júl. 19. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt mondod nálatok vannak a te születés /névnapod alkalmával akkor egyszerűen ne hívd meg őket. Ha rekerdeznek, hogy na akkor ezen meg azon a hétvégén mehetnek e felkoszonteni, mond meg nem szeretnéd megtartani és más programod lesz nem leszel otthon. Egy idő után csak átállnak az új rendszerre. Mást nem nagyon tudok tanácsolni, én feleslegesnek tartom az ilyen nagycsaládi összejöveteleket, bár én is és párom is nagyon magányos farkas típusúak vagyunk. Akikkel akarjuk tartani a kapcsolatot azokkal amugyis találkozunk nem csak névnapkor meg születésnapkor.
2018. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!