Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Lehet ebben a helyzetben jól dönteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy hatalmas, kétszintes ikerház egy nagyon jó környéken (itt nőttem fel). Az egyik oldalon a nagyszüleim laktak, a másikban én a szüleimmel. A férjemmel épp házvásárlás előtt állnánk. Felvetettem az ötletet, hogy mi lenne, ha beköltöznénk a háznak abba a felébe, ami most üresen áll. Hitelmentes, jó állapotban van, a festésen kívül nem kellene rá költeni semmit. Teljesen el van szeparálva attól a résztől, ahol anyu lakik. Mellesleg anyukámmal mindkettőnknek jó a viszonya. Leszámítva a kisebb vitákat (amik mindenhol vannak) nincs porbléma. A kert lenne csak az ami közös lenne, de azt meg úgy alakítom ahogy akarom, anyu nem is szeret kertészkedni és mindig azt csináltam a kertben amit akartam. Szóval ettől sem félek.


A férjem szerint sajátot kellene venni, ahol nem kell találkozni senkivel ha nincs kedvünk. Megértem ezt is, igaza is van, viszont fel kellene venni kb 20-30 millió forintot és eladósítani magunkat 25 évre (30 évesek vagyunk) ahhoz, hogy legyen egy sajátunk. Ez az egy ami visszatart.


Anyu nem akarja eladni a házat (hosszú hogy miért) így nincs az, hogy veszünk 2 kisebbet. Meg nem érzem úgy, hogy abból nekem járna bármi is...


Megértem a férjem oldalát is, hiszen nem érezné teljesen magáénak, hiszen nem ő "hozta össze" és azt mondja, hogy ez az én örökségem lesz majd. De ő otthont szeretne, ami kettőnké. Én félek egy 25 éves hiteltől. Ti hogy döntenétek?


2018. aug. 13. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem jó lenne ha az ikerházba mennétek. Olcsóbb, praktikusabb. Ha barmi tortenik,akkor közel vannak a szülők(veletek, velük). Figyelni kell arra, hogy ki legyenek jelölve a határok. Én a szüleimmel egy társasházban lakom, de külön lakásban, és nem érzem túl közelnek. Ha valóban nincs közvetlen átjárás, akkor semmi akadályt nem latok. Foleg ha a szüleid el tudjak fogadni, hogy akár 2 hétig nem mentek át.

A hitellel csak a baj van.

2018. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Maradjatok pàr évet, azalatt spóroljatok meg annyi pėnzt amennyit lehet majd különmenni kevesebb hitellel.
2018. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem vennék fel hitelt. Laknék az ikerházban. 25 év alatt bármi történhet, betegség, állásvesztés, házasság megromlása, akkor maradna az adósság, lakás nélkül.
2018. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is ezen a véleményen vagyok. Persze megértem azt is, hogy ő meg sajátot szeretne. Valószínűleg abban benne lesz, hogy pár évig ott lakjunk és gyűjtsünk. Nagyon nem mindegy, hogy 50.000 a rezsi vagy 180.000 a hitel. :(
2018. aug. 13. 16:17
 5/19 anonim ***** válasza:

A hitel az mindig sz*r dolog, ennyi évre eladósodni pedig felelőtlenség (Költői kérdés: mi van, ha meghalsz? Az utódot eleve adóssággal indítani bele egyenesen a nagybetűs ÉLET kellős közepébe, 0, nulla, azaz zéró anyagi háttérrel felelőtlenség... Az is más lenne, ha lenne egy dübörgő vállalkozásod, amiből per pillanat - tökmindegy, miért de - nem tudsz/nem akarsz kivenni pénzt, és ehhez kellene.



A házat - minimális átépítéssel - bizonyára át lehet alakítani olyanra, hogy legyen egy része a anyukádnak, és legyen részetek nektek. Egymáshoz NEM kell kulcsot adni, a gépészeti dolgok (közművek - villanyóra, gázóra, vízóra, stb. ) dolgok legyenek műszakilag totálisan szétválasztva, hogy amikor jön a leolvasó, akkor se kelljen sűrű elnézéskérések közepette átcsángálni egymás területén.

2018. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5-ös. Amúgy minek hármatoknak egy hatalmas ház? Én a helyetekben - ahogy kiérzem a kérdésedből, nem vagytok elkényeztetett multimilliomosok - vennék két, egymás melletti (vagy feletti) nagyobb lakást, akár - ha nagyon ragaszkodtok a saját zöldterülethez - kertkapcsolattal (igen, mert ma már úgynevezett kertkapcsolatos lakások is vannak), aztán azt úgymond testreszabnám a saját igényeimre. Ha meg gebasz van, akkor mégse az egész gépészeti-felújítási költség a tietek, hanem megoszlik a másik akárhány (de nem 60-70, mint egy tízemeletes házban) lakóval.
2018. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek a lakásnak a gondolatától is kiráz a hideg. Világ életemben kertes házban laktam, a férjem is. Semmi esetre sem szeretnék lakást. Kertkapcsolatosat sem. Egy társasházi, kertkapcsolatos lakás drágább, mint egy különálló kertes ház.

Ahol én néztem (agglomerációban is), ott egy szép, különálló kertes ház annyiba kerül, mint Pesten egy lepukkant panellakás. Illetve nekem az is szempont, hogy ha lehet ne legyenek hozzám túl közel hülyék. Nem vagyunk multimilliomosok, de nem élünk rosszul. Így amíg válogathatok, addig ragaszkodom egy olyan házhoz, ami rendesen el van szeparálva mindenkitől. :D

2018. aug. 13. 16:41
 8/19 anonim ***** válasza:
Akkor vegyetek egy kisebbet, pl 10 ével hitellel, amíg törlesztitek, spóroltok, lakást eladjátok és vesztek egy nagyot. És 40 éves korotokra megvan.
2018. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha ott laktok pár évet, lehet rájön, hogy teljesen jó ez így és fölöslegesen vernétek hitelbe magatokat
2018. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Költözzetek be az ikerházba és kezdjetek spórolni. Én is megértem, hogy szeretne sajátot, mindenki szeretne, de ha egyszer nincs miből... Azt én nem érezném a sajátomnak, amiből kb. 2 milliót tudtam kifizetni, és még hátra van 30 millió, amit nagyjából életünk végéig fogunk fizetni, esetleg még a gyerekeink is.

Más emberek meg mindenhol vannak, hacsak nem külön birtokkal elkerített villát akar. Én is naponta 5x összefutok a szomszédokkal, pedig kertes házban élek.

Nem tudom elképzelni, hogy anyuka túl sok vizet zavarna ott a külön házban. De azt a házrészt előbb nevezhetnétek sajátnak, mint egy hitelest...

A párodnak félre kéne tennie kicsit a büszkeségét és logikusan gondolkodni. Örökölnétek egy házat, de az nem jó, mert te öröklöd... pf... Találjon akkor olyan munkát, amivel 5 éven belül előteremti azt a 30 milliót. Ha ennyire ragaszkodik a sajáthoz, akkor teremtse is meg a hátteret hozzá.

2018. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!