Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen helyzetben mégis hogy...

Ilyen helyzetben mégis hogy lehetne dönteni? Úgy érzem sokszor nagy a nyomás és ezért nem tudok határozott lenni.

Figyelt kérdés

Szüleim mindigis jót akartak nekem, próbáltak a "jó" fele terelni (most ez is relatív kinek mi a jó). Tizenkettedikes vagyok, pályaválasztás előtt állok, beadtam a jelentkezésemet egy dániai egyetemre, fel is vettek. Viszont napról napra kezdek el félni tőle. Elnéztem facebook-os csoportba hogy kik jelentkeztek rajtam kívül, és úgy érzem hogy nem tudnám tartani velük a tempót (bár nem szabad képekből ítélkezni tudom, de én nem vagyok az a bulizós típus, és már amikor startból azzal kezdik hogy ennyit meg annyit bulizunk... maga attól félek hogy ők vagányak lesznek én meg nem vagyok az a típus, én az a csendes vagyok, nyugodt). De ugyanakkor ottvan bennem az az érzés is hogy képes vagyok megcsinálni, képes vagyok én is elvégezni egy külföldi egyetemet, új embereket megismerni, esetleg megbarátkozni velük.

De ott van az is, hogy félnék vissza is mondani, ha netalán erről lenne szó, szüleim miatt. Maga az hogy utálnám magam ha csalódottak lennének miattam(bár ez hosszú sztori miért, lényeg hogy a családban nagy rivalizálások folynak).

Szóval félek nagyon a beilleszkedéstől, félek attól hogy itthagyok mindent, akiket szeretek, esetleg a barátomat (mert kialakulóban van egy...). Van mindenre megoldás,de ténleg jelenleg tanácstalan vagyok.

Hasonló fiatalok ilyen helyzetben? Vagy esetleg ezen túlesett felnőttek?



2014. ápr. 10. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki kényszerít arra, hogy te bulizzál? Megfelelési vágy. Ne akarj megfelelni, senkinek. Ha másnak akarsz megfelelni úgy nem azt valósítod meg aki te vagy, hanem azt valósítod meg amit gondolsz, hogy úgy a jó, mert másnak kellemes. Az a baj, hogy az egód uralkodik a fölött aki igazából vagy. Az aki igazából vagy az az érzésekben nyilvánul meg. Ha csak és kizárólag önmagad lennél gondolatok nélkül úgy csak és kizárólag jót éreznél, boldog lennél, de az ember táplálja a gondolatot amivel eltávolodik önmagától, és egy fiktív valóságot teremt, ami nem egyezik a valósággal. A negatív érzések azért negatívok mert rossz irányba halad az az erő amit a probléma megoldására kapsz. Konkrétan a megoldás helyett az előre legyártott, determinált, gondolat táplálására. Bezzeg ha azt tennéd amit érzel, hogy tenned kéne akkor boldog volnál. A félelem is csak addig él míg meg nem valósul, és huss köddé foszlik, sőt átalakul, jósággá. Mert a félelem is az erő, amit ahhoz kap az ember, hogy megoldja a gondját, de a megoldás helyett, a kifogásokat táplálja. Az élővilágban minden ami él az erőt fejt ki, és akadályokat küzd le maga előtt. Az ember az egyetlen olyan lény aki az akadályok megjelenésekor úgy csinál mint egy élettelen tárgy, ami kivan téve a külső ráhatásoknak. Pedig nem az. Van benne erő, akarat, és a falak amik elé kerülnek le kell döntenie. Így fejlődik az élet, folytonos harccal. Szóval ahol valami negatívumot észlelsz, érzést ott tedd azt amit elsőre eszedbe jut, és ne agyalj, sokat, mert az csak még jobban elvisz a megvalósítástól, a megoldástól. Ne legyél kényelmes, légy merész, légy tettre kész. Élj.
2014. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sorokat. Megindítóak, igyekszem így tenni ! :)
2014. ápr. 10. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!