Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vagyonjogi szerződés élettársa...

Vagyonjogi szerződés élettársak között, kb mennyibe kerül, és mit tartalmazhat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Szeretnénk csináltatni egy vagyonjogi szerződést végakarattal egybevéve,nem szeretném ha a párom előző kapcsolatából született gyereke bármire is igényt formáljon,(anyuka elég pénzéhes)ugyanis a vagyonunk nagy része(ingatlanok)az én anyai örökségem,és édesapám után is(remélem még nagyon soká!) még elég sokat fogok örökölni.

2018. aug. 14. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Márpedig a párod gyereke a párod vagyonának az örököse.
2018. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Google a barátod!


[link]

2018. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%

És őt kitagadni csak igen nyomós okkal lehet, és a kötees rész mindneképp jár neki.


Nekem inkább amúgy te tűnsz pénzéhesnek, nem a szegény gyerek, akinek esetlg meghalna az apja. Miért akarod őt kisemmizni, ha te úgyis vagyonos vagy?

2018. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen felesleges. Ami maganvagyon az az is marad, a gyereknek pedig minimum kotelesresz jar az apja oroksegebel, ha a fejedre allsz, akkor is.
2018. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
A te örökséged a te különvagyonod, semmi köze hozzá a pasid gyerekének nyugi.
2018. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Élettárs nem örököl, a gyereke még kevésbé utánad. Ha a te örökséged az ingatlan, akkor nyilván a te neveden van, ez amúgy még házasságban is különvagyonnak minősül. Semmiképp sem lesz a párod hagyatékának a része, max akkor, ha végrendelet útján ráhagyod, és te halsz meg először. Végrendelet és saját leszármazó hiányában a felmenőid örökölnek, ha ők is meghaltak, akkor az ő leszármazóik, vagyis a testvére(i)d.
2018. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Nem ismeritek a körülményeket úgyhogy kár vagdalkozni. a gyerek már kapott egy házat,teljes berendezéssel az apjától váláskor,gyerektartás is megy,ha nálunk van akkor pedig mindent megkap amit szeretne. Az én szüleim vagyonához semmi köze! Nem abból szeretném kizárni,ami az apja nevén van! Azt nem szeretném,ha az én örökségemből is részesedne.
2018. aug. 14. 12:40
 8/17 A kérdező kommentje:
A "kedves" anyuka teljesen lenullázta a páromat, a nulláról kellett újrakezdenie,még most is van olyan hitel amit a kedves exe miatti adósság miatt fizet. Ne arról szóljon már az egész élete,hogy egy rosszul választott kapcsolat miatt szív..
2018. aug. 14. 12:48
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

1-es, tudsz SZÖVEGET ÉRTELMEZNI???

Ki beszélt a pasi vagyonáról??? A kérdező a saját ingatlanjait nem akarná, hogy a pasi gyereke örökölje, erről van szó mindössze. De egyből neki kell esni, úgy, hogy olvasni sem tudsz, és buta is vagy.

2018. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

" Nem abból szeretném kizárni,ami az apja nevén van! Azt nem szeretném,ha az én örökségemből is részesedne."


NEM részesedik, világosan leírtam, élettárs nem örököl. Ha viszont a párodra hagyod a vagyont, akkor az már az övé, és a gyereke fogja örökölni. Mi nem érthető ezen?

2018. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!