Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megérthető-e, ha valakit...

Megérthető-e, ha valakit rávesznek, hogy mondjon le az örökségéről a testvére javára?

Figyelt kérdés
Adott két fiútestvér, az egyik pszichés beteg, pszichopata és játékszenvedélye is van, emellett, amikor rosszul van megöléssel fenyegeti a családját, mégis az anya őt szereti jobban a két fiú közül és a másik fiát rávette, hogy mondjon le a szülői ház tulajdonrészéről a testvére javára. Mondván, hogy ha ők meghalnak, a fiú ne kerüljön utcára. A gond csak az, hogy a beteg fiú nem ért a pénzkezeléshez, játékterembe is jár, nem tudja vinni a dolgait. Az öröklés után nagyon hamar el fog szállni az a ház, meg hát az egészséges fiúval is ki tudja mi lesz, bár ő családban él. Jogos volt-e szerintetek a szülőktől ez a döntés? (az anya az értelmi szerző) Az egészséges fiú egész életében úgy érezte, hogy őt nem szereti az anyja annyira. Véleményem szerint jogos most a felháborodása. Aláírattak vele ugyanis egy papírt, hogy lemond az örökségről. Mi a véleményetek?

2018. aug. 18. 19:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Miért írta alá?
2018. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Biztos nem írtam volna alà.. Nem volt szèp húzàs az anyja rèszèről
2018. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs. Én nem írtam volna alá, az biztos.
2018. aug. 18. 19:59
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
Az a legszebb az ilyenekbe hogy az esetek 99,99%-ában az aláíró fél sosem irt ilyen papírt alá és nagyon nagyon boldog lenne, ha ilyen papír előkerülne, mert akkor végre a törvény értelmében elindulhatna a mandula:DD
2018. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezért kérdeztem. Rohadtul nem írtam volna alá. Ilyen megbízhatatlan emberre hagyni egy egész ingatlant...
2018. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
12%
Attól, hogy a ház tulajdonjogát rá íratják, a testvérnek még lehet élvezeti joga, mi is így egyeztünk meg bátyámmal. A ház az én tulajdonomban van, de élvezeti joggal rendelkezik felette, tehát a beleegyezése nélkül nem adhatom el, nem fogadhatok bérlőt, lényegében nem csinálhatok semmit. Lehet, hogy ők is így egyeztek meg, csak nem tudsz róla. Egyébként hogy nézett ki ez a dolog, hogy aláírattak vele egy papírt? Közjegyzőnél történt?
2018. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
4+ Az már hab a tortán, egy ilyen papirka előkerülése az nem függvénye annak, hogy meddig érvényesíthető a jogos követelés.Hanem abban a pillanatban ahogy bejegyzésre kerül a földhivatalnál abban a pillanatban indítható mind a rendőrségi feljelentés, mind egyéb más vonatkozású örökléssel kapcsolatos cucc:DD
2018. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy áthívták a fiút, hogy írja alá. De részleteket nem tudok.
2018. aug. 18. 20:09
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
akkor gyanús, hogy az a papír nem igazán hivatalos és kb annyit ér, mint egy szóbeli megállapodás = semmit.
2018. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem van logika abban, amiért aláírta, még ha nincs is haszonélvezeti joga és a leírtak alapján kétlem, hogy lenne. A helyében lehet én is aláírtam volna, mégpedig: mivel súlyos beteg pszichésen, amiről gondolom nem tehet, legyen az övé, utána már az sem érdekel, ha utcára kerül, főleg, hogy olyanokkal fenyegetőzik. Gondolom az említett nem akarja, hogy bármilyen köze legyen egy ilyen családhoz. Másodszor pedig egy ilyen anya egy ilyen kijelentés után, hát... Legyenek vele boldogok. Természetesen mindezt akkor, ha a megélhetésem nem veszélyezteti a döntés és nem magyon sok pénzről van szó. Szóval szerintem valamilyen szinten lehet jogos. N24
2018. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!