Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire titokzatos?

Miért ennyire titokzatos?

Figyelt kérdés

Egy éve és 9 hónapja vagyok együtt a barátommal. Látszólvag minden rendben van.

Én nagyon szeretek vele beszélgetni, de sajnos a legtöbbször én beszélek, mesélek, ezt ő el is várja, de amikor én kérdezek akkor mindig az a válasz: "Semmi különös", "Már nem emlékszem", " Nem is tudom", szóval mint ha rejtegetne valamit. De ő azt állítja, hogy egy férfi nem beszél feleslegesen.

Egy egyszerű történetet mesélnék el. Például, most volt a szüleink találkozója. A barátom hozta haza anyumékat, akik mindjárt az autóban mondták is neki, hogy milyen jól érezték magukat, és hogy szimpatikusak voltak a szülei. Amikor ő is hazaért, felhívott, hogy megy aludni, de egy szót sem szólt, hogy az ő szülei mit szóltak. Azt mondta, nem beszéltek róla! Na most ezt hogy lehet elhinni. Sehogy. Aztán másnap meg azzal fogadott, hogy szimpatikusak az anyumék is nekik.

De ő teljes mértékben úgy állítja be, mintha otthon semmiről sem beszélnének. Senkinek nincs véleménye semmihez sem. Remélem nem írtam le túl bonyolultan :) de én ezt egyszerűen nem értem. Vagy ez így normális? A fiúk tényleg nem beszélnek az otthoni dolgaikról, vagy csak ő akar rejtegetni valamit? 23 L


2010. jún. 21. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, csak ilyen gondolkodású a párod...

Ez csak akkor rossz, ha nektek lesz bármi gondotok bármikor, és nem tudod megbeszélni vele. Ez sajnos előbb, utóbb elhidegüléshez vezet.

De gondolj bele.....ha titkolózna, be merte volna mutatni a szülőket egymásnak?

Szerintem nem..................

2010. jún. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fura, én nagyon szeretek beszélgetni és mesélni! Nekem a barátnőm ilyen, hogy soha nem mesél semmit, mert semmi sem történt. Ha rákérdezek akkor meg "nem hagyom élni" és "nyomozok utána"! Érdekes

21F

2010. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen tipusu családok ahol nuku komunikáció, nálnuk is ez van, csak élünk egymás mellett, nem pedig együtt. Én pont ezért vagyok önbizalom és szeretetthiányos s párom meg egy dumagép, megtanított, hogy lehet mindenről beszélgetni. Van aki magában tartja a gondolatait vagy egyszerűen nem alkot véleményt(én az utóbbi voltam) semmiről. Ez ha nem változik mindenképp nagy baj lessz a kapcsolatotokban. Komunikálni kell s megbeszélni a dolgokat mert nemfogsz tudni gondolatotolvasni ő meg magától nemjön majd rá.
2010. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Csak az a baj, hogy nem tudom hogyan tudnék segíteni neki, hogy megnyiljon. Hogyan vegyem rá, hogy magától is meséljen néha a gondjairól, úgy hogy azt ne vegye erőszakos kifaggatásnak. Mert nem az a szándékom, de szerintem is nagyon fontos a komunikáció.

2010. jún. 21. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:

párom is ilyen volt,aztán mikor megismerkedtem jobban a szülőkkel,kiderült,hogy azért,mert azon kivül hogy mi legyen a vacsi,vagy hogy mit kell megcsinálni,soha nem beszéltek egymással,párom gép elé,apja tv elé,anyja könyvhöz ült,és csend...másfél nap után visithatnékom volt,hogy nekem zaj kell,de csak a kutyus ugatott....

nehezen,de sikerül ebből "kinevelni",minden nap mikor hazaér,megkérdezem milyen napja volt,mit csinált,ha semmitmondoan válaszol,akkor belekérdezek,hogy miért...beszéltetetm sokat sokat

konkrétumokat kérdezek,nem általánosságot...

amig nem bizott meg benne 100%osan,addig nehezebb volt,de most már nagyjából képes kimondani szavakkal amit amugy már a tekintetéből is látok (pár év alatt megtanultam gondolatolvasni:D)

kitartás

2010. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen szűkszavú vagyok, csak nőbe. :) Nem szeretek locsogni és fáraszt mindenféle beszélgetés. Viszont párom beszédes, szívesen hallgatom, így egészítjük ki egymást:)
2010. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, engem úgy oldott fel ebből a párom, hogy mindig mindenről kérte a véleményem én megcsak akkor gondolkoztam el, hogy tényleg még nem is foglalkoztatott úgy sok minden, hogy véleményem legyen róla.pl melyik ruha, könyv, bútor, film tetszik, mitszólsz ehez, ahoz... és megvárta míg kigondolom, nem tolakodóan hanem tényleg érdeklődve. Engem ezzel varázsolt el. :)

Ez bizalom játék ami lassan alakúl ki, ne siettesd mert a virág se nyíílik ki ha tépik.

2010. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!