Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellett volna édesanyám...

Nem kellett volna édesanyám beleegyezése, hogy a családi sírba temethessék?

Figyelt kérdés
Édesanyám apja nagyon régen meghalt. 10 éve elhunyt a nagynéném, anyu húga is. Testvérük nem engedte meg, hogy az apukája mellé legyen temetve. Aztán meghalt nagymamám is, Őt a papa mellé temették. Most elhunyt a nagybátyám is (aki nem engedte a húgát az apja mellé temetni), és Őt mindenki megdöbbenésére oda temették. A testvérek közül már csak anyukám él, nem kellett volna az Ő beleegyezése ahhoz, hogy oda lehessen temetni? Hol lehetne ennek utána érdeklődni? A sír megváltását annak idején felesben fizették.
2010. jún. 22. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvasd ezt el

Jogi kérdés. Jogos e, hogy a családunk sírjába egy idegent is betemet a család egyik tagja?


Szerintem meg kellett volna kérdezni anyukádat, tuti, hogy jogilag is így van, állítólag a temetkezésnél megmondják, hogy mi az amihez joguk és jogotok van. De nem kommentálom. Szemétség. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Nem baj legyenek boldogok. MÁr én is túl vagyok rajta.

2010. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia! Nálunk is az van, hogy édesanyám nem foglalkozik a dologgal. Ő azt mondja, hogy nyugodjon békében, ha már élni nem tudott úgy. Engem irritál a dolog.

Hogy ki van bejegyezve meg ki sem, azt nem tudom, mert már hosszú-hosszú évek óta nem beszélünk velük, és a mamám temetését ők intézték, anyukám utána fizette ki nekik a fele költséget.

2010. jún. 22. 15:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Az elsőt nem értem, nem is idegen van odatemetve. Most őszintén nem mindegy, hogy nagyanyádék kettesben vagy a fiukkal porladnak-e szét? Nem értem mi ezzel a baj. Hogy anno a nagybátyád nem engedte, hogy a hugi is odalegyen rakva? Miért most a nagybátyád döntötte el hova teszik? Ki tudja lehet ő se akart odakerülni. Meg nekem kicsit vicces lenne, ha felesben kifizetik a sírt aztán az egyik fél fizetője kitalálja, hogy a másik fél fizetője nem temethető oda? Vagy te most ki akarod dobatni onnan? Nem tök mindegy, szerencsétlen meghalt, eltemették, ennyi.
2010. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegy annak a halottnak, hogy holva temették? Nem értem, mire jó keresni az okot a veszekedésre...
2010. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Legyetek ilyen helyzetben. Így persze könnyű ítélkezni. Persze nektek tök mindegy minden. Lehet egy felfogásod, nézeted, lehet neked tök mindegy, hogy anyádat a szomszéd mellé temetik-e, de lehet, hogy másnak nem mindegy. Azt pedig illene elfogadni.
2010. jún. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Megértelek, hogy irritál a dolog. Én ugyanígy voltam.

Az azért mégis csak a pofátlanság csimborasszója, hogy egy családi sírba a gyermek nem lelhet nyugalmat.


De legyen, ha nem akarja a család többi tagja, mert mondjuk csak a szülőknek, kettőjüknek van fenntartva, ok, ezt is meg lehet érteni.


De hogy az egyik testvér nem engedi meg a másik testvérnek, aztán ha ő elpatkol odatemetteti magát, hááááááááááát enyhén szólva nagyon durva, undorító, lelketlen és legfőképpen piszkosul igazságtalan dolog.

2010. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

15.55-nek

Lehet, hogy a mamának mindegy, hogy a fiával porlad szét, de lehet, hogy a mama ilyen alapon a lányával is szeretett volna szétporladni. Amit a kedves fiú, akivel most szétporlad megtiltott, csak nem értem milyen jogon, hiszen ezek szerint neki is tök mindegy kivel porlad szét. Akkor miért nem volt az mindegy neki, hogy a saját testvére kivel porlad szét? Miért tiltotta meg neki?


Ha meg engem kérdezel, mert én vagyok az első válaszoló, lehet, hogy nagyanyámnak nem mindegy, hogy a vejével porlad szét, mert lehet, hogy nagyanyám, ha választani lehetne inkább a lányával porladna szét.


Kérdésem van, amire választ nem is várok. Költői.

Ha anyukádat a szomszéd mellé akarják temetni, akkor is azt mondod, hogy nem mindegy a halottnak hogy hova temetik?

2010. jún. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A halottnak TELJESEN mindegy, akár a szomszéd, akár az ellensége mellett, úgysem tud róla semmit.

Egyébként én éppen ezért nem akarok sehova temetödni, hamvasztás után szórjanak szét valahol (erdöben, mezön, vagy bárhol máshol) és kész.

2010. jún. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A legjobb ötlet. Én is lehet elgondolkodom rajta. Például a kertbe egy rózsabokorra, és ami virág nő rajta, abban én is benne leszek :-))
2010. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a nagybátyám döntése volt, hogy hová temessék, mert váratlanul, aránylag fiatalon halt meg. A felesége intézkedett, és anno Ő nem engedte nagynénémet a nagyszüleim sírjába temetni. Ez zavar és irritál, hogy ennek a vén qrvának (bocsánat, de kamaszkorom óta így hívom) mindent szabad?!

Nem szeretnék veszekedni, nem süllyedek le az Ő szintjére, de a dolog akkor is érdekel, hogy volt-e hozzá joga!?

A temetésen anyukám köpni-nyelni nem tudott amikor meglátta, hogy a szülei sírja fel van túrva. Nagyon bántotta, bántja a dolog.

2010. jún. 23. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!