Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim házasok, apám felvett...

Szüleim házasok, apám felvett egy több millió forintos kölcsönt édesanyám beleegyezése ( még csak nem is tudott róla ) nélkül. Ez esetben édesanyámnak van bármi kötelezettsége a törlesztéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 23:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hiszen házasok. A vagyon is és a hitel is közös.
2011. jan. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
nincs, de ezek szerint ha terhelte valamire, akkor ahhoz édesanyádnak nincs köze. jelzálog esetén úgy tudom minden tulajdonosnak alá kell írnia. ki volt a kezese? van egyáltalán?
2011. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Van bizony, mivel házasok, a házasság alatt felvett kölcsönök felesek. De nem értem apád hogy vehette fel egyedül
2011. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
mi van a papírokon? kinek a nevén van a hitel?
2011. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jelzálogról van szó, igen. Édesapám tulajdonában lévő házra van terhelve, a kezes pedig öreganyám. ( Apai ágon. )


Fogalmunk sincs, hogyan vehette fel egyedül, lényegében mindenki tudott róla, csak édesanyám és én nem.


Sajnos nem tudjuk mi áll a papírokon, nem hajlandó megmutatni. Őszintén szólva arról sincs tudomásunk, hogy éppen mi a helyzet a kölcsönnel, ugyanis évek óta nincs önálló keresete.

2011. jan. 23. 23:30
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Hja, ha jelzáloghitel, akkor vissza. Mármint ahhoz csak a tulajdonos kell. Anyukádnak semmi köze hozzá, ha csak apukád nevén volt. Fizetnie se kell semmit, hiszen a különvagyon -márpedig a másik nevén szereplő 1/1 ingatlan az- az nem lesz közös. Tehát ha elválnának se kellene anyukádnak fizetnie
2011. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen.
2011. jan. 23. 23:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Max elveszíti a jelzálogként felajánlott ingatlant,ami ugye eleve az ő tulajdonában van.(Más kérdés,ha erre az ingatlanra édesanyád nem adott mentesítő nyilatkozatot,tehát nem ismerte el,hogy ez csakis édesapád különvagyona,abban az esetben erre is kiterjed a házastársi közös fogalma,tehát édesanyád elveszítheti a jogát ennek az ingatlannak az őt megillető hányadára,valamint,ha a hitel "bedől"és nem nyújt az ingatlan elegendő fedezetet a bank követelésére,abban az esetben a hátralévő törlesztés őt is terheli,hiába,hogy a kezes a nagymama.
2011. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs önálló keresete ki fizeti a bankot?mert ott 3-4 hónapot ellehet tologatni,de éveket nem.Hogy létezik,hogy a házat még nem vették el?Ha apád a tulajdonosa a háznak,és ő az adós,akkor anyukádnak semmi köze a tartozáshoz.Esetleg akkor lesz gáz,ha a bank felmond és költözni kell,mert akkor ő sem maradhat.
2011. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Öreganyám fizette egy ideig szerintem, de most már biztosan nem. Tudunk jópár felszólító levélről és körülbelül ennyi a történet. Apámat meg nem izgatja, azzal sincs tisztában, hogy pontosan mennyi az adóssága.
2011. jan. 23. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!