Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Singa22 kérdése:

Mi a véleményetek erről a házassági köszöntőről?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy könyvmoly ismerőseimnek szereztem be ajándékul egy-egy igen nehezen fellelhető könyvet :)

"A házasság olyan, mint egy jó könyv, ne érdekeljen hány-száz oldalas, ha tetszett a prológus csak olvass. Figyelj a részletekre, ha kell jegyzetelj vagy ugorj vissza a jó részekhez, mert egy ki nem olvasott könyv csak az író becsületét csorbítja. Jó olvasást és sok boldogságot kívánok!


2018. szept. 15. 03:38
1 2
 1/12 Miss Endzsi ***** válasza:
93%
Szerintem lehetne még finomítani rajta. Az utolsó mondat nagyon tetszik.
2018. szept. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Leírom konkrétabban, de nem akarom, hogy rosszul érezd magad. Nekem gagyinak hat itt a "jó", ráadásul kétszer is benne van. Lehetne úgy, hogy: A házasság mint egy könyv, mely,melyet,stb.....
2018. szept. 15. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az igazi. A házasság cseppet sem olyan, mint egy könyv, amit kiolvasol, aztán felteszel a polcra a többi közé, hónapokig más könyveket olvasgatsz, aztán megint előveszed... aki így bánna a házastársával, nagyon hamar egyedül találná magát. Szerintem ne erőltesd ezt a könyvesdit, ne haragudj, de tényleg nem illik a témához.
2018. szept. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Nincs sok értelme. Illemből majd biztos megtapsolnak, de kb mindenki nézni fog, hogy ez most így mi volt.
2018. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges és abszolút nem való házassági köszöntésnek
2018. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Huhhh...
2018. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De most őszintén: te ezt végig gondoltad? Könyvhöz hasonlítani egy házasságot? Az utolsó pont után vége. Okos.
2018. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Könyvmoly vagyok, de ennek semmi értelme.
2018. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is könyvmoly vagyok. Egy jó könyv nekem egyáltalán nem annyi, hogy elolvasom, felteszem a polcra, és kész.

Értékelném, hogy megpróbáltad, de nem tetszene.

2018. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túl erőltetett és egyáltalán nem jó a kontextus. Meg ez a ki nem olvasott könyv az író becsületét (!!!) csorbítja? WTF? Azt meg hogyan? Mindegy is, ez nem egy jól sikerült köszöntés. Attól, hogy valaki rengeteget olvas (mint lehet te magad is) még nem lesz automatikusan szofisztikált és jó szónok, legfeljebb bővebb lényegesen a szókincse. Nem kellene ezt erőltetni, ebben a formában meg pláne nem. Írj valamit róluk, hozzájuk, ne akard csupán azért ezt a könyves témát erőltetni, mert hatalmas molyok. Édesanyám anno népművelő-könyvtáros szakon végzett, nyugdíjig könyvárban dolgozott és jelenleg is olyan 6 hetente elfogyaszt 7-8 könyvet(nem, nem túlzok). Mégsem szőttük mindezt soha semmilyen ünnepi köszöntőjébe bele, pedig nála nagyobb könyvmolyt és olvasottabb embert a földön nem ismerek. Egyedül a nyugdíjas búcsúztatóján a kollégái tettek így, de ugye az egy teljesen más történet. A könyvritkaságoknak akkor is nagyon fognak örülni, figyelmes, személyre szóló ajándék, ha a köszöntőből kihagyod mindezeket.
2018. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!