Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 9 éves fiúgyermekem szemérem...

9 éves fiúgyermekem szemérem elleni bűntett sértettjének áldozatává vált. A további lépések lelki feldolgozások mennyire halványulnak a részéről nagyobb korára?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 20:25
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Mert lelkileg tönkre mentem és a gyermekemet szülői felügyelet mellett kellett tartani, iskolába vinni-hozni!!!!
2010. jún. 23. 21:31
 22/26 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha felmész a háziorvosodhoz ő elmondja mi a teendő. Gondolom, hogy valami pszichológiai kivizsgálás lesz, vagy hasonló. Jobb ötletem nincs. Remélem a gyerek jól van a körülményekhez képest!? a rendőrség tett valamit?
2010. jún. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
A gyerek ellen elhelyezési ügy indult el. Elvileg elviszik intézetbe.
2010. jún. 23. 21:56
 24/26 BlacktigerXXX ***** válasza:

Pf. Mekkora gyík vagy nem tom hányadik. Lehet azért esett ki a munkából, mert nyilván az egész családot megviselte az ügy. Lehet nálatok semmiség lenne ha le.... a gyerekedet, bár erről kár beszélni mert kb 8éves vagy +áfa.


Ahelyett hogy hülyeséget kérdezel, inkább olvasd ki végre a kincskereső kisködmönt, a többivel együtt aki marhaságot írt. Nem igaz hogy nem tudjátok megkülönböztetni egy egy kérdés súlyosságát. Lehet azért írt ide a kérdező, mert ezt a dolgot megkönnyebbülés valamilyen szinten megbeszélni másokkal/idegenekkel, nem pedig az ismerősökkel. És az értelmes válaszadók, hidd el a tanácsaikkal is nagyban hozzá tudnak járulni ahhoz, hogy az anyuka könnyebben vágjon neki a hosszú útnak ami előtte áll.


Tisztelt kérdező!


Először is megdöbbenten olvastam a kérdésedet.

Ne bántsd véletlenül se a köcsög cígót, mert annyit kapsz érte mint egy emberért.


Első lépésként neked kell erőt venned magadon, és valamilyen szinten elfogadni ezt a dolgot. Gyengén nem állhatsz a történtekhez, egyrészt mert nem lehet, másrészt, hogy ezen a gyermeked is túltegye magát nagy szüksége lesz rád, és arra, hogy erős személyiségként kezeljétek a problémát. Te a család, és egy pszichológus mindenféleképpen. a megfelelő szakembert pedig minél hamarabb keresd meg. PL Háziorvosnál érdeklődj, vagy gyámhivatalba. Azonnali segítséget fogsz kapni.


Nem vagyok szakember, ez a véleményem. Magát az anyagi erkölcsi stb vonzatát, pedig helyezd háttérbe egyenlőre, mert fontosabb, hogy a gyermekednek minél kevesebb nyomot hagyjon a lelkében a dolog, mint bármennyi pénz a világon. Gondolom ezt te is így látod. Ezt a részét egy ügyvéddel hónapok múlva is egyeztetni tudod, hogy mit hogyan tovább.


Remélem jó tanáccsal szolgáltam, és remélem sikerül a történteken mihamarabb túltenni magatokat.

2010. jún. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 BlacktigerXXX ***** válasza:

Előző vok.

Ja és ha értelmesen akarsz beszélgetni, nyugodtan írj email.


26/F

2010. jún. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Valószínűleg több könyvet olvastam már "ki" mint amennyit te eltudsz képzelni egy polcon. =) Gratulálok a szép szabatos fogalmazásodhoz. Bizonyára nagyon jó emberismerő vagy.
2010. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!