Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem hozzánk akarja költözt...

Nővérem hozzánk akarja költöztetni a barátját. Nem jövünk jól ki a sráccal, de kész tények elé vagyunk állítva. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Már úgy egy éve együtt vannak, csak hát a fiú elég link alak, rendes munkája nincs, segédmunkás, alkalmanként van munka, és neki néha az is büdös. Nem előítéletekből, de 33 éves, és se érettségi, se semmi, és hát ezek az alkalmi munkák, ambíció nem nagyon van. Mi családunk diplomás, vannak elvárások, ő ezt a mércét nem üti meg, dehát szeretik egymást. Szokások tekintetében sem illik össze a családunk és ő. Pl. előveszi a tejet, beleiszik a dobozba, majd kint hagyja a 30 fokban. Meg számomra egy idegen, utána használni a fürdőszobát is elég visszataszító. A személyisége ellen is rengeteg kifogásom van, nem csak a hülye szokásai, amik nyílván abból adódnak hogy máshogy szocializálódott mint mi. Pl megjön világfájdalommal a képén, semmi köszönés, felhúz nővérem szobájába és rendel egy pizzát, öcsém küldi le érte amit szüleim fizetnek ki. Szüleim érve, hogy szeretik egymást,el kell fogadni bármilyen nehéz, és szegény srácnak nincs hova mennie. Nem is keresgél nagyon. Mondtam nekik, én is hazahozhatok egy hajléktalant akinek nincs hova mennie és még pénze sincs, ő is ugyanúgy szeretne engem érte... Nem értik meg. Meg ez a feszültség kiakaszt, mindig azt lesem már mikor hibázik, és mikor jön el az utolsó csepp a pohárban végre. Engem utál, velem nem nagyon kommunikál, a köszönést is rendszeresen elfelejti, de csak mert nyíltan kimondtam neki a véleményem hogy írtózom ettől a parazita életmódjától. Amit ő kikért magának, hisz ő dolgozó ember (heti 3 napban), többi nap persze hitelre iszik és minden felesleges kacatot megvesz. Hogy legyen rend, hogy lehetne úgy elküldeni hogy korrekt legyen szüleimmel szemben is, és ne robbanjon ki valami nagy veszekedés? Vagy csak simán kivárni míg elmúlik a szerelem, vagy talál magának az a srác lakást máshol, és nem élősködik a szüleimen (mert persze rezsibe vagy ételbe egy forint sem), vagy próbáljak meg én elhúzni innen, és hagyni a francba? Annyira idegesít hogy nem igaz. De változtatni senki nem mer, akinek érdeke lenne, akinek meg persze nem érdeke a változás az lapít..
2010. jún. 23. 16:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, hát kiváncsi vagyok a támadó szokásos válaszokra:))

Én nem itéllek el, mert számomra nyilvánvaló, hogy nem lenézni akarod, azért mert "más" mint a te családod.

Az én válaszom az lenne, hogy szerintem inkább probáld meg elfogadni, mert ha a nővéred tényleg annyira szereti akkor csak annyit érsz el, hogy veled is össze fog veszni...Szóval elég gáz a szituáció, de elég pofátlan alak lehet.Ha én lennék a pasi helyzetében akkor biztos, hogy nem igy viselkednék, hanem megadnék minden tiszteletet a családnak legalább.

2010. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%

A nővéred nem látja a fától az erdőt????????

hogy lehet egy ilyen emberrel élni?:-S

Számomra azért alap az érettségi, a mai világban meg pláne. Még a kicsi kutyának is érettségije van...nem nagy kunszt megszerezni...meg ha hozzátok költözik megmondanám alap hogy a rezsibe pótol meg a kajába, anélkül felejtős a dolog. Ezt a szüleid kéne megmondják neki. Am, én megmondanám neki a helyedben...

Hány éves vagy? Az írásodból ítélve komolynak nézel ki és olyannak aki a sarkára áll, hát ne félj...a nővéred egy napon hálás lesz ha megszabadultok tőle...

ez nem szerelem ez élősködés...

2010. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
30%

Nem fog tetszeni,amit most írok!


Az a ház NEM A TE HÁZAD,és aki ott parancsolhat,az a szüleid!!!Te ott laksz,Neked adnak ugyanúgy fedelet a fejed fölé,enni,stb.Ahogy annak a személynek is,akit TE nem kedvelsz.Az ő életük,az ő döntésük,illetve a testvéred élete,a testvéred döntése.Innentől kezdve nem kötelező sem szeretned,sem pedig elfogadnod,viszont a magánéletükbe nagyon nem szólhatsz bele.Tudod,mindenki azt szagolja,amit szakított.Ha a testvéred hibázott,akkor majd rájön a saját kárán.

Te is ugyanolyan büdöset sz@rsz,mint más,tehát nem a Tied a családfő szerep.Azt szépen hagyd meg édesapádnak,aki majd saját belátása szerint dönt.

2010. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 vav22 ***** válasza:
85%

Megértelek, de a szüleid joga eldönteni ki mehet a házba és ki nem. Számomra az nem probléma, hogy nincs érettségije és csak segédmunkás. Az a probléma, hogy tiszteletlen és nem alkalmazkodó más házába.

Annak aki meg azt mondja, hogy minimum elvárás az érettségi azt üzenem, hogy volt sok diplomás tahó pasim aki csak kihasznált és megalázott. Most van egy pasim akinek érettségije nincs (külföldön tanulta a szakmáját aztán itthon meg letett egy középfokú nyelvvizsgát), de boldog vagyok mellette. Persze Ő tisztelettudó, segítőkész és rengeteget dogozik értünk, külön élünk szülőktől. Szóval nem a papír a mérvadó. Itt a természetén van a hangsúly szerintem.

2010. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

ma 16:52

Pontosan ezt akartam én is írni...Igazából csak a szüleid tehetnének bármit.Ha ők úgy gondolják ,hogy a lányuk boldogsága megér annyit,hogy az a link alak veletek éljen tovább,akkor ez van.Az Ő házuk az ő szabályaikkal..Te csak tűrheted tovább...Ahogy abban is igaza van a 16.52-es írónak,hogy a nővéred idővel majd rájön,hogy milyen életet választott..

Nem beszélve arról,hogy soha nem tudhatod,hogy neked milyen párod lesz..(mert az is lehet,hogy a te pasidat is utálni fogja mindenki,csak éppenséggel te nem)

2010. jún. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%
Nah persze...Nagyon édesek vagytok.Minden szülő arra vágyik, hogy a tanult lánya mellé egy igazi csöves kerüljön.
2010. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem mérvadó, persze, de valljuk be egy érettségi manapság nem nagy durr...

ezzel nem bántani akartam szóval ne piszkálja a csőrödet...de szerintem eléggé felelőtlen aki manapság nem csinálja meg (nem azokról beszélek akik 15-2o éve érettségiztek)...attól lehet valaki jó ember és diplomás is van bunkó elég, szó se róla. Akinek így jó a maga baja:)


Amúgy szerintem is az a legfelháborítóbb, hogy nem alkalmazkodik másokhoz...én a pároméknál olyan kicsi helyen vagyok, meg se szólalok, ha nem kérdeznek:)...nem járok fel alá mintha a ház az enyém lenne és hasonlók...


Szerintem ez az ember roppant igénytelen, a magatartásán is látszik...és a műveltségén is...hát mit mondjak, ha a nővérednek jó, egye amit főzött...



Amúgy meg szerintem joga van a kérdezőnek megkérdőjelezni, hogy odaköltözhet-e a srác, hiszen az elsősorban az ő lakása és nem a srácé...mondjuk a srác helyett lenne annyi büszkeségem, olyan helyre nem mennék ahol nem szeretnek...


Anyukádék mit szólnak ehhez? Nekik tetszik a srác? ha nem, mondják meg...az övék a ház...a nővéred meg miért nem megy vele albérletbe ha már mindenki ennyire nem állhatja a barátját? Neki ez így jó? elég furcsa lenne, ha ő így jól érezné magát...:-S



Előző válaszadó voltam

2010. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
45%
Itt most nem arról van szó,hogy vágynak-e rá,hanem hogy engedik-e,hogy ott lakjon.S amíg Ők megengedik,és övék a ház,addig Ők döntik el,ki lakhat ott és ki nem.Majd ha a szülők úgy látják,hogy ki kell rakni a srácot,akkor kirakják.A testvér meg fordítsa el a fejét,ha valami nem tetszik,és ne foglalkozzon vele.Majd a saját házában Ő állít szabályokat,de egyelőre még nem.
2010. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
22%

Hát szerintem a szülők bele se mernek szólni, mivel egy hisztis pi..a lehet, ha magától nem vette észre, hogy milyen a tag!! És inkább hallgatnak, minthogy a lányukat "elveszitsék"!!

-első-

2010. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
51%
Jah,és a véleményemet akkor is tartom,ha nulla százalékom lesz.
2010. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!