Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha van, akkor mi az oka, hogy...

Ha van, akkor mi az oka, hogy némelyik családban nemek közötti viszály van ok nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem ez gyakoribb fiatalok között. Gyerekeknél, kamaszoknál, de gyakran éretlen felnőttek szoktak olyat mondani, hogy fúj, fiúkkal nem állok szóba vagy fúj, lányokkal nem állok szóba, megy a testvérek közötti harc emiatt stb. Ez szerintem nem kellene, hogy része legyen a kisgyerekek és kamaszok hülye korszakainak, de erősen hozzájárul az, hogy a szülők rosszul szocializálták őket. Pl. unokahúgom folyton azt mondja a lányának, hogy büszke, hogy ilyen cuki kislánya van, a bátyád hülye, a fiúk hülyék, te vagy a hercegnő stb., anélkül, hogy a fiú okot adna arra, hogy lehülyézzék. Ha bármilyen nemű szülő ilyenekkel tömi a fia/lánya fejét, az egy idióta szerintem, és a gyerekét is magához hasonló idiótává neveli.

Ide tartoznak még a hímsoviniszta férfiak és a feminista nők is, aminek hasonló okai vannak, de nem ezekre gondolok. De szerintem szocializáció kérdése.



2018. nov. 9. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Mert sok családban a lány alapból egy selejt. Ezt nevelik bele a lányokba h alsóbbrendű értéktelen selejt használható termék eszköz.. Közben kivételeznek az egyik gyerekkel ebből lesz az utálom a tesóm című műsor. Én is gyűlölöm az öcsém mert ő a drogos senkiházi börtönviselt a kedvenc volt autó lakás nekem verés megalázás.. Sok gyerek látja h apu hogy bánik anyuval és anyu tűri ez a minta vki követi és ő is tűri más meg meg gyűlöli a házasságot férfiakat.. Sajnos amit gyerekként kamaszként látsz beivodik rögzül..
2018. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon egyoldalúan gondlokodsz, egyes. Túlságosan szélsőségesen, szerintem. Ez az ellenségeskedés nők részéről ugyanúgy fennáll, ahol fennáll, mint a férfiak részéről.
2018. nov. 9. 17:00
 3/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy némelyik családban férfi részről, némelyik családban női részről dominál. Régen a férfi részről jóval gyakoribb volt, ma már kb. ugyanannyi.
2018. nov. 9. 17:01
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyoldalu lehet. De megnéztelek volna mennyire örültél volna minden napos verésnek csak mert nőnek születtél mig a fiu tesod valagát kinyalták volna miközben egy drogos féreg csak. De látom te is nőgyűlölő vagy aki szerint mi csak arra születtünk....
2018. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell a férfinek sem dominálni már nem középkor van h uram és parancsolom van. De a nőnek sem kell dominálni,egyszerre kell,nem jo ha az egyik csak elnyomó a másik meg csak elnyomott.. Ez a rossz minta.
2018. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, egy ilyen durva helyzetben lehet az oka a férfiak megutálásának, bár a szerencsétlen helyzet miatt az általánosítás, hogy minden férfi rossz, erős túlzás, és sokszor a szülő neveli ezt bele a gyerekbe.
2018. nov. 9. 17:04
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, igen, így van.
2018. nov. 9. 17:05
 8/11 A kérdező kommentje:
4-es, én nő vagyok, nem férfigyőlülő, megkeseredett ember. Sajnálom, ami veled történt, de azért felkereshetnél egy terapeutát és túlléphetnél a múltadon, hidd el, más nehéz helyzetben lévőknek is sikerült.
2018. nov. 9. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Túl léptem,és férjem is van,de ő férfi nem úr a háznál akinek a cipőjét nyalnom kéne, mint Apám aki anyámmal húzatta le a cipőjét is.. Ő nem elnyomó.. Igazi férfi.. Azért írtam amit mert amit kisgyerekként kamaszként látsz átélsz tapasztalsz pl h a drogos teso a kedvenc a dolgozó lány meg a szemét,meghatározó lesz és nehéz kijönni belőle.
2018. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó.
2018. nov. 9. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!