Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nővére miért teszi...

A párom nővére miért teszi ezt velem?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt (ő 23, én 20). A nővére nála 2 évvel idősebb, és amióta megismertem, mintha utálna engem.

Neki éppen nem volt kapcsolata, amikor mi összejöttünk, és emiatt nagyon goromba volt velem, és elutasította a közeledésem (később elmesélte, hogy azért, mert rosszul esett neki, hogy ő egyedül van). Kb 2 hónappal később neki is lett kapcsolata, aminek mi nagyon örültünk. Sokat voltam a barátomnál, mert kb 10 percre lakunk egymástól, az ő párja viszont vidéki volt, szóval csak hétvégén látta, és ez is frusztrálta őt. Emiatt kb 2-3 hónap járás után ideköltöztette a srácot, amivel nincs gond, de ezután szinte megőrült. Mindent kisajátított, nem engedte, hogy a fenti fürdőt használjuk, mert hogy az az övéjük. A hűtő 3 részre van osztva (szüleik, nővéréék és mi). Egy idő után azt vettük észre, hogy rohamosan fogy, amiket vettünk, pláne a nasik és az üdítők. Rajtakaptuk őket, hogy a mi dolgainkat lopkodják, de a fürdőben is. Az én dolgaimmal tisztálkodott és sminkelt. Ugyan ez volt a cigivel is. Hiába szóltunk rájuk annyit kaptunk, hogy irigyek vagyunk. Kénytelenek voltunk már mindent a szobánkban tartani.

Amikor 1 évesek lettünk a barátommal egy gyűrűt kaptam ajándékba (nem eljegyzési gyűrűt, sima ezüst gyűrű). A nővére azonban teljesen kiakadt és le akarta beszélni arról, hogy együtt legyünk. Hazudozni kezdett rólam, amik tisztázódtak és bocsánatot kért tőlem.

A kapcsolatunk ezután kezdett jobb irányba menni. Sokat beszélgettünk, programokat csináltunk...stb. Kiderült, hogy csak a bizalmamat akarta, és amiket elmondtam neki, azokat ellenem fordította.

Folyton megjegyzéseket tesz rám, mivel nagyon eltérő a stílusunk. Úgy tesz, mintha kedves tanácsokat adna, de közben a lelkembe gázol.

Ha főzök, vagy veszek valamit megszólja, hogy milyen szar. De ha ő főzi ugyan azt, vagy veszi ugyan azt, akkor az jajj milyen jó.

Lényegében folyton a hibát keresi bennem.

Nem rég megkérte a barátja a kezét. Ekkor sem maradhatott el az orrom alá dörgölés és a "kedves" megjegyzések, hogy "talán neked is eljön az időd".

Megy a nagy luxus esküvő szervezés úgy, hogy a lány életében egy napot nem dolgozott. Mindig az aktuális pasija tartotta el. Hatalmas igényei vannak, amiket a srác nem győz finanszírozni.

Amikor elkezdtem dolgozni, akkor is kaptam a megjegyzéseket, hogy ha nem lennének nagy igényeim (sosem voltak, munka előtt is a saját zsebpénzemből fizettem a dolgaimat), akkor az öccse (a párom) simán eltarthatna...

Most terveztük mi is az összeköltözést a telkükön álló üres házba, amit a nagyszülők ránk hagytak, de a nővére próbál mindenben keresztbe tenni. KI akarja sajátítani, még azt is képes volt hazudni, hogy terhes, csakhogy az övéjük legyen. Egyszerűen nem normális.

Visszaszólni nem akarok, ugyanis nem szeretnék családi viszályt, de egyszerűen elviselhetetlen.

Mit tanácsoltok, mit tegyek? A párom ragaszkodik ahhoz, hogy a telken maradjunk, de félek, hogy a nővére sosem fog leállni és megkeseríti az életemet.

Szerintetek, hogy lehetne beszélni a fejével, ha mindenen elsírja magát és nem hajlandó meghallgatni?



#család #sógornő. viszály
2018. jún. 12. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Egy dolgot jegyezz meg: ha másnak valami baja van, az még mindig csak az ő baja. Ez nem a te dolgod.


Nem kell róla tudomást venni, felvenni a kesztyűt, belemenni a játszmáiba. Mindent csak fel fog használni a helyzet gerjesztésére. Éljétek az életeteket, ahogy nektek jó.


A pasid nővére meg csinálja a saját magánszámait, nektek nem kell belekeveredni.

2018. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ezt a palidnak kéne rendezni a nővérével, nem neked. Ő miért nem lép semmit??
2018. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

egy apró tanács:

nálam a párom családja nem ilyen látványosan,de mindig beszóltak nekem vicc formájában. Lényegében lenéztek. Én persze nem szóltam bele mégiscsak család.

Nemrégiben mikor leginkább szükségem lett volna a támogatásukra(lelki téren), lényegében belém rúgtak és rájöttem, hogy a "család" nem teszi ezt az emberre és visszavágtam az ő stílusukban. Azóta béke van, mert rájuk se nézek és tudod mit, nem hiányoznak :D


Te se tartsd tiszteletben a nővérke hülyeségeit, igenis szólj vissza. Apropó, ha párod nem áll ki ilyenekben melléd akkor menekülj, mert csak rosszabb lesz és a helyetekben nem a közelbe költöznék :S

2018. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem kötelező mindenkivel jóban lenni, sőt még csak a kapcsolatot tartani sem.

Nem szoktam jópofizni ilyen esetben, simán belemondom az arcába, hogy egy utálatos, lelkibeteg dög, és most láttuk egymást utoljára, ha nem állít magán.

Sose értettem, minek erőltetni a jó viszonyt olyannal, aki veled szemben így viselkedik. Nem vagy senki kutyája, hogy akkor is a lábat nyald, ha megrugdosott.

Szólj vissza. Majd leakad rólad.

2018. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A párom azért nem avatkozik már bele, mert eddig ő próbált védeni, de csak rosszabb lett. A szülei a nővérét védték, megromlott a sógorával a kapcsolata és egyszerűen nem lehet a lánnyal beszélni. Amint érzi a veszély helyzetet egyből sírni kezd és akkor mindenki megsajnálja. A párom azt tanácsolta, hogy nézzem levegőnek, de nem megy. Pláne, hogy egy telken maradunk...
2018. jún. 12. 16:23
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

1. Ne hagyd magad terrorizálni, ha elvesznek a dolgaitokból akkor azt tedd szóvá meg az egyebeket se türd szó nélkül.


2. A barátoddal tisztázd, hogy vagy kiáll melletted, vagy nem sok jövötök van (és ez így van akkor is, ha most még nagyon szerelmes vagy - idövel egyre jobban lerontja a kapcsolatot, ha nem áll melléd)


3. A helyedben eleve nem költöztem volna össze a növérével is, hanem kettesben akarnék lenni a párommal, másrészt odaköltözni a családba megintcsak értelmetlen dolog, mert ott te sosem leszel otthon, hanem csak befurakodott valaki.


4. Éppen ezért a pároddal kettesben összeköltözésnél ragaszkodj a teljesen külön lakáshoz és lehetöleg ne a "telkükön lévö" házba menjetek, mert ott semmivel sem lesz jobb a helyzet.


5. Még most, mielött összeköltöztök, célszerü tisztázni, hogy mik is az elképzelések, mert a jelenlegi felállás szerint csak te fogod a rövidebbet húzni.

2018. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Áááá... magyarázhattok ennek a csajnak (kérdezőnek)...

Úgyis kitart amellett, hogy a pasija a világmindenség, mindenható, csak épp a saját nővérével nem tud beszélni.

Hozzámegy... ŐŐŐŐ BAJAAA! Szivassa meg magát, a saját szíve joga..

Ezalatt a kérdés alatt felesleges a billentyűzetet koptatni.

2018. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

A párom ragaszkodik ahhoz, hogy a telken maradjunk.


Itt a bibi!

2018. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyen kell élnetek, ami mindkettőtöknek megfelelő, és eben partnernek kell lennetek.
2018. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
A sok duma, nővèr ìgy nővèr ùgy mellett egy a lènyeg ès a baj. Hogy a pasid nem àll ki èrted ès hogy ragaszkodik ott lakni...
2018. jún. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!