Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem, mit tehetek...

Hogyan kezeljem, mit tehetek ha erős a gyanú hogy a párom hipochondriában szenved?

Figyelt kérdés
Kérném hogy ne trollkodjuk szét a témát, ez sajnos egy elég komoly pszichés probléma lehet, és szinte biztos hogy képtelenség meggyőzni őt arról hogy hipochondriás, pedig már minden létező vizsgálat negatív lett, mit tehet ilyenkor egy feleség/férj?
2018. nov. 16. 08:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

"és akkor ha nem fordul pszichiáterhez akkor egy életen át szenvednie kell a tünetektől? :("


Kérdező, megsúgom Neked: TE sokkal jobban fogsz szenvedni TŐLE:(

2018. nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Vagy egy sokk, amit az ÉLET ad. Rokonságomban volt egy középkorú nő, olyan hipochonder volt, hogy párját ritkítja. Aztán az élet odatett neki egy rákot, annak is egy agresszív fajtáját. Időben észrevették a dokik, szóval sikerült legyőznie. Azóta folyton az a témája, hogy ő milyen egészséges. És hogy már két év múlva a kórház közelébe sem kell mennie, mert oda csak betegek mennek, gyógyultak nem, de neki letelik még a két év, és már teljesen gyógyult lesz.

Lehet, hogy hosszan írtam most le, de a lényeg, hogy teljesen megváltozott a szemlélete, de ehhez "kellett" egy ilyen sokk. (Bár nagy ár volt érte.)

2018. nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%
Én NEM pszicháterröl, hanem pszichológusról beszéltem, aki semmiféle "cuccot" nem ad, hanem megkeresi a pároddal együtt a probléma okát!
2018. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
73%

na, azert nem mindegy, milyen hipos “betegsegei” vannak.

Jelentem, èn (diagnosztizalt)panikbeteg vagyok ES erre epult ra nalam a hipo.

Heti 1-2 alkalommal van szivrohamom vagy agyverzesem (panikroham helyett produkalom)

De, mivel jartam pszichologushoz, TUDOM, hogy azok a tunetek nem valosak, el fognak mulni par percen belul. Ilyenkor elvonulok 3-4 percre es elmulik.



A parod meglevo betegsegtudatat kell atiranyitani a valos problemajara.Ezt pszichologus viszonylag jol tudja kezelni, minden gyogyszer nelkul.

2018. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!