Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 hetes terhesség, erős Down...

18 hetes terhesség, erős Down gyanú. Te mit tennél, most őszintén?

Figyelt kérdés
Mindigis úgy gondoltam hogy beteg babát nem szeretnék, biztosra elvetetem. Most, hogy itt rugdal a hasamban, a szivem szakad meg. Az orvos 90%-ra mondta, az amnio eredménye valszinű jövöhéten megjön. Őszintén, ti mit tennétek? Én szinte minden percben mást érzek. És nem akarok a pillanatnyi érzéssel dönteni. A párom ugyanígy van vele. 19 éves vagyok és első baba.
2015. ápr. 19. 17:08
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
9%
Látom uncsizol...
2015. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
2%
Akkor szerencséd van, a Down szindrómás gyerek nem beteg.
2015. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
91%

Hú :(

Hát igen, az a baj, hogy mivel már rugdal, érzed, hogy ott van. Amikor az elején van a terhesség és nem érzel semmit, könnyebb ilyen döntést hozni. :(

Ne ess még kétségbe, nem 100%, hogy beteg a baba!

Amúgy én őszinte leszek. Ha megjönne az eredmény és beteg, nem tartanám meg.

Vannak békés Down-osok, de látásból ismerek egy anyukát, akinek olyan a Down-os lánya, hogy kb 3-4 percenként elüvölti magát torka szakadtából. És amúgy nem sok mindent csinál, csak ül a földön.

Én nem mernék bekockázatatni egy ilyet. Nem akarnám elrontani a saját és a párom, illetve a leendő gyerekem (gyerekeim) életét. :(

Borzasztó egy ilyen helyzet, meg tuti lesz aki lepontoz...de én nem vállalnám.

Még nagyon fiatal vagy!!!!! Előtted az élet, lehet még sok gyereked,akik egészségesek.

:((( Ajj úgy sajnálom!

2015. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

Persze, nagyon "uncsizom".


Köszi az ésszerű választ kedves 3-as. Az a gond hogy nincs meg bennem az hogy na most megtartom vagy éppen elvetetem. Fogalmam nincs mi lesz. Ami az eredményt illeti, én már biztos vagyok benne hogy beteg a babám.

2015. ápr. 19. 17:24
 5/58 anonim ***** válasza:
80%

Először is, remélem hogy az orvos téved, és kiderül hogy egészséges! Nagyon szorítok érte!

A másik... Én nem tudom mit tennék. De azt mérlegelni kell, hogy sajnos valóban nem minden Down-szindrómás ember kedves, aranyos, enyhe fogyatékossággal bíró, mint akik a plakátokon mosolyognak. Sokan súlyos, halmozott fogyatékossággal élnek, szívbetegség, egyéb szervi bajok az előfordulása nagyon magas. Ehhez hatalmas erő kell, és mindenre fel kell készülni, ha úgy döntötök, megtartjátok.

2015. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
78%
mindenben egyetértek a hármassal...elvetetném.
2015. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
84%
Nem tartanám meg. Nagyon fájna, de így döntenék. Leleszek pontozva biztos, de leírom az okokat. Nem akarnám, hogy szenvedjen egész életében. Sajnos ez a betegség más betegségeket is hordoz magával. Nem bírnám látni, ahogy szenved. A második ok, hogy van már egy kislányom és neki sem lenne jó ez az állapot. Egy beteg gyerek sokkal nagyobb odafigyelést igényel. Nem egy olyan gyereket ismerek, akinek beteg a testvére és nem tudnak a szülők száz százalékosan foglalkozni vele, mindig neki kell alkalmazkodni mindenben. A harmadik okom pedig az, hogy egyszer a férjemmel mi is megöregszünk. Mi lenne vele, ha lerokkanok, vagy meghalok? Ápolná az egészséges gyerekem, akinek meg lesz a saját élete, gondja? Vagy menne egy bentlakásos intézménybe, ahol rosszul bánnak vele? Szülés közben is történhet baj a babával, később is lehetnek tragédiák, de ha már terhesség alatt tudnám, hogy beteg nem tartanám meg.
2015. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
85%
Ne tartasd meg. Fiatal vagy. Ne tedd tönkre a saját életeteket és az övét sem. Sajnálom.
2015. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
85%

Mi sem tartottuk volna meg...igen, szörnyű érzés, ráadásul nekünk természetes úton nem is lehet gyerekünk, de akkor sem.


Inkább meg se szülessen, minthogy meghaljon 10 évesen, vagy ha túlél minket...akkor mi lesz vele? Ki tudja, talán testvére sem lenne. ...vagy ha lenne, varrjam a beteg gyereket az egészséges nyakába és akkor neki ne legyen élete? Vagy dugjam intézetbe, ahol senki sem szereti és ki tudja, h bánnak majd vele?Lehet, csak teletömnék nyugtatókkal, h ne kiabáljon, ne őrjöngjön.

Nem tudni, mennyire lesz beteg egy Down-kóros, de én sem kockáztatnék. A szűrővizsgálatokat pont ezért találták ki, h legyen a szülőknek lehetősége úgy dönteni, h nem tartják meg a beteg babát.

2015. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 Ditta323 ***** válasza:
100%

Egyetértek azokkal akik azt írták, hogy nem tartanák meg.

Ismerősi körömben van egy down-os lány, de azt az életet nem kivánom senkinek. Szeretik, foglalkoznak vele már amennyit csak lehet (szülők dolgoznak és mellette van egy egészséges kistestvér 3 év körüli), de tolókocsiba van kötve és nem nagyon viszik sehova, szinte csak van. 18 év örül van.

Sajnálom :(

2015. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!