Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért távolodnak el a testvére...

Miért távolodnak el a testvérek egymástól ha saját életet kezdenek?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy elég sok családban a testvérek amikor kirepülnek és elkezdenek önálló életet élni a párjukkal, akkor eltávolodnak egymástól érzelmileg és fizikailag is. Már nem igazán tudnak egymásra számítani, sőt, sok helyen irigység tör felszínre, mivel egymáshoz hasonlítgatják az anyagi javaikat. HOgy lehet, hogy testvérek nemrég még otthon a családi fészekben olyan közel álltak egymáshoz és amikor külön költöznek egymástól, akkor minden felborul? Nagyon boldog lehet az, aki ezt nem tapasztalta, mert nagy örömet okoz, ha az ember folyamatosan fenntartja a kapcsolatot a testvéreivel. Miért lesz ez az eltávolodás? Mintha nem is egy helyről származnának.
2010. jún. 27. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert ez az élet rendje. A férje/felesége és a gyereke lesz mindenkinek az első családja. Miért kéne hogy a tesója legyen továbbra is az első? Jó esetben a tesónek is van saját élete, ha nincs azt sem a másiknak kell megoldani.
2010. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

biztosan azért kérdezed, mert nincs testvéred.


nekem van, de már most utálom őket 21 évesen

2010. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Velem és tesómmal is ugyanez a szitu. Én 15 vagyok, ő 21. Ha élet-halál fontosággú lenne a probléma, akkor azonnal számíthatnék rá, mert érzem. De sokszor a kisebb dolgokkal egyedül kell megbírkóznom, mert sokszor a bnője kettőnk közé áll. :(
2010. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

persze, hogy előbb-utóbb mindenki elkezdi élni a saját életét, de attól még testvérek maradtok, s tudhatod, hogy számíthatsz rá(juk),

s arra is oda lehet figyelni, hogy ne távolodjatok el túlzottan, lehet közös programokat is csinálni a párok bevonásával

2010. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan ertem en ezt. En 5 eve jottem el ottholrol, tesom 2 eve(egy varosban vagyunk, de nem egy helyen lakunk). Otthol mindig veszekedtunk, kisebb korunkban verekedtunk is, miota en eljottem es kesobb mikor o is feljott, azota legjobb a kapcsolatunk. Ki masra szamitson az ember ha nem a sajat testverere?
2010. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az is benne van, hogy a testvérét kapja az ember, ez van alapon, és miután nincsenek összezárva, mindenki keres jobban hozzá illő társaságot.
2010. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azóta érzem, hogy közel kerültem a nővéremhez, mióta elköltözött.

Előtte sokat veszekedtünk. Jobb így, hogy heti 2-3 alkalommal látjuk csak egymást.

2010. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerdesedben a valasz: mert sajat eletet kezdenek. Ez kb. ugyanolyan kerdes, minthogy miert nem a szulo all a legelso helyen hazasodas utan. Mert ez az elet rendje, mindenkinek lesz sajat csaladja. Talan fizikai tavolsag is neheziti az allando kapcsolattartast. Valoban furcsa, hogy egyik nap meg egyutt eltek, ott van melletted, aztan ez megvaltozik, de ez termeszetes folyamat, el kell fogadni. Felnovunk, a hazastars, sajat gyerekek azok, akikkel elni fogsz, igy ok lesznek fontosabbak.
2010. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Spandau :

Van erre egy régi magyar közmondás,miszerint:Jobb a rokont távolról szeretni mint közelről gyűlölni.

2010. jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Visszavezethető arra, hogy a magyar nemzetnek milyen az anyagi állapota. Ha a magyarok olyan gazdag nép lenne mint az amerikaiak akkor az embereknek kevesebbet kellene dolgozniuk így több idejük lenne a testvéreikkel való közös programokhoz. De mivel nem töltenek elég időd egymással így elridegülnek, eltávolodnak egymástól és egyetlen kapocs közöttük a telefon lesz, meg a szüleik.
2010. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!