Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mit kap? Ketten vagyunk...

Ki mit kap? Ketten vagyunk testvérek, anyum meghalt 13 éve, apumnak azóta élettársa van aki odaköltözött idöközben, együtt laknak.

Figyelt kérdés
A ház a tesómmal kettönké lett volna, de közben újitgatják a lakást apumék, és a nönek is van két gyeremeke. a ház apum nevén van . Akkor most kinek mije van? Mi fog maradni nekünk? A nönek csak egy táska cucca volt, s most a lakásbóból mi az övé?
2011. okt. 11. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:

A ház akkor is a tieteké lesz, nem számít, van-e apudnak valakije, vagy sem.

Nagymamám férjhez ment, mi a cs.házába költöztünk a panelból, ő ment a férjéhez. Amikor meghalt, mi se örököltük el a férj házát.

2011. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A ház a tietek (lesz). Ha jól értem, nincsenek összeházasodva, de ha lennének, sem változna semmi, mert az a ház (ha jól értem, még apukátoké), az ő külön vagyona. A nő 2 gyereke nem oszt, nem szoroz. Mit értesz az újítgatás alatt? Szokásos festés, járólap, csempe? Az semmi. Ha viszont pl. ajtó, ablakcsere, szóval olyan, ami nagyságrendekkel nagyobb összeg, akkor ha szétmennek, akkor apukádnak (erkölcsileg) ki kellene fizetni a felét, ha közös pénzből újítja. Ha ne adj Isten, történne vele valami, akkor meg nektek illene ezt állni. (a nő elvileg perelhetne, bizonyítgathatna...de szerintem erre nincs sok esély)


De a ház öröklését a ti részetekre ez nem befolyásolja.

2011. okt. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem volt végrendelet, akkor édesanyaád halálakor ti ketten a testvéreddel MÁR megörököltétek a ház (és egyéb ingatlanok) felét, a másik fele az édesapádé. Ha el akarná adni a házat, akkor is kellene a ti beleegyezésetek, mint tulajdonostársaké.


Hány éves vagy? Ha elmúltál 18, akkor ballagj be egyszer a helyi (vagy a legközelebbi) Földhivatalba és kérj egy tulajdoni lap-másolatot a házatokról. Vgay egyzerűen csak kérd ki, hogy megnézhesd. Ha kell is fizetni érte (valószínűleg kell), az minimális összeg és legalább a lelked megsnyugszik. A tulajdoni lapon úgynevezett széljegy(zet)ként ott van az édesanyád halála utáni dátum, a közjegyzői végzés dátuma, amellyel ti ketten a testvéreddel tulajdonosákká lettetek. Ha nem voltatok nagykorúak, akkor addig a tulajdonrészeteket egy ügygondnok kezelte, aki valószínűleg automatikusan az édesapátok lett. Ez a 18. életévetek betöltésével (mindenki külön-külön számít) természetesen megszűnik.


A nő amennyiben feleségül megy a kedves papához, akkor sem teheti rá a fél házra a kezét, sem pedig a gyerekei, ha történetesen édesapád előtt elhalálozna. A fél ház a tiétek, egynegyed-egynegyed tulajdonként a tesvéreddel, amikor pedig a papa meghal, akkor a maradék is a tiétek lesz.


Az más kérdés, hogy ha a házfelújítás meghaladja a szokásos mértéket pénzösszegben - az, amit előttem is írtak: csempézés, festés stb. ez számít szokásosnak -, akkor szétbútorzás esetén a nő követelhetné azt, amivel édesapád gazdagodott. Ez egy macerás jogi processz, nem hiszem, hogy egy táska cuccal a háttérben bárki is belevágna ebbe.


Az is egy más kérdés, ha édesapátok a saját tulajdonrészére nézve végrendelkezik, de akkor sem tagadhat ki titeket, csak a törvényben nagyon pontosan és szigorúan meghatározott feltételek szerint, amit bizonyítani kell annak, akinek éredeke az, hogy ti ne örököljetek. Ez pedig szintén nagyon macerás dolog.


A nő gyerekei a szüleik után örökölnek, de ha a mama nem tulajdonos, akkor aztután semmit.


Az igazi gáz az volna, ha édesapátok a saját tulajdonrészét ráíratná a nőre (pl. ajándékozással), mert azt már örökölhetik a gyerekek. De csak tán van annyi esze, hogy nem semmizi ki sajátmagát (ha esetleg a gyerekeit még képes is lenne)!

2011. okt. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ajtócsere,új bútorok, csempe ,szerintem ezzel akarja a nő lebiztosítani magát,hogy azért majd csak legyen valamije
2011. okt. 11. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Na és még ne is fogadja örökbe a nő gyerekeit(ekkor ők is örökösök, osztoznak veletek apukád részén), meg azok (ha nagyobbak) ne kössenek vele eltartási szerződést, mert akkor apukád része számotokra úszik...+Ha összeházasodnak (de lehet élettársi kapcsolat is elég), haszonélvezete lesz a nőnek a házon, ha apukád meghal. Elég bizonytalan így, mire számíthattok, jobb lenne apukáddal is megbeszélni, mik a tervei!
2011. okt. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
erröl nem lehet vele beszélni ,kényes téma,hát nektek marad,s ezzel el van intézve részéről.
2011. okt. 11. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az újítás kinek a pénzéből ment? Mert ha apukádnak volt félretett pénze, a nő előttről, akkor ahhoz a nőnek semmi köze.
2011. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
80 százalékban a nőé volt,ha nem akarna semmit sem nem költene rá ennyit,valami célja csak van ezzel kapcsolatban csak nem tudok rájönni.én 26 N vagyok
2011. okt. 11. 13:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Ti vagytok az örökösök anyud része már a tied és a tesodé apud részét is ti öröklitek.

Ő csak élettárs nem jár neki semmi haszonélvezet se a gyerekei meg majd a saját apjuk és anyuk után örökölnek.

Amit ráköltött a lakásra és számlával bízonyithat az az övé.

2011. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy a nő szereti apádat és ezért döntött úgy, hogy segít a ház felújításában. nem mindig vannak az embereknek hátsó szándékaik. apád meg azért nem akar beszélni róla, mert érzi, hogy nem bízol a nőben. ennek van komoly oka, hogy nem szereted a nőt, vagy azért érzel így, mert anyukád helyére lépett? (az is teljesen érthető érzés, ha emiatt utálod, de gondolj arra, hogy apukád boldog vele.)
2011. okt. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!