Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti családotokban mi a helyzet?

Ti családotokban mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Idén először fordul elő, hogy nem vagyok karácsonyi hangulatban. Mindig én vagyok a családban aki már novembertől a karácsonynak él. Idén viszont semmi. Megkérdeztem a család többi tagját és ők is ezt mondták. Munkatársaim szintén így nyilatkoztak, hogy idén valami nem olyan, mint szokott lenni. Nálatok mi a helyzet? Karácsonyi hangulatban vagytok? Családotokból kikkel lesztek 24-én?

2018. dec. 17. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Vigyázz mert kezdesz kiégni és életunttá válni.énekeljetek közösen karácsonyi dalokat ebéd és lefekvés előtt,tegyél égősort a szobádba,hátha elkap az ihlet.
2018. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Mi soha nem készültünk hónapokkal előbb a karácsonyra, és nem díszitjük fel amerikai szokás szerint a házat. Elég az adventi koszorú. Az ünnepen jött és jön össze a családból az, aki itthon van, és együtt ünnepelünk.
2018. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem karácsonyibb, mint az utóbbi években, mert az első alkalom lesz a saját otthonunkban, plusz hó is esett, ami már évek óta nem volt. A gyerek két éves, sokkal jobban fogja értékelni a készülődést, mint pl. tavaly ilyenkor. Úgyhogy már most jobb, mint az utóbbi évek.
2018. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg dolgom van, csak a hétvégétől leszek szabad, addig fel sem merül a karácsony (az ajándékok már megvannak). Az időbeosztás "évtizedek óta" fix, tudjuk, mikor, hova megyünk és mikor, ki, mit csinál majd, hogy 24-én estére minden összeálljon.
2018. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akiket konkrétan nem is érdekel a karácsony. A jehovisták például nem is ünneplik. Ha fiatal vagy, lehet csak a kor hozza. Túl nagy a felhajtás e körül az ünnep körül. Sokszor olyan családtagok, akik gyűlölik egymást, ilyenkor műmosolyt erőltetnek magukra, és adnak egymásnak olyan ajándékokat, aminek tudják, hogy a másik nem örül, de tettetik, hogy igen.
2018. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
100%
Engem sosem érdekelt a karácsony és most sem érdekel. Mivel évente 3x megyek a szüleimhez, a mostani pont karácsonyra esik, megyek, eszünk, ennyi. Nálunk sosem volt ilyen nagy karácsonyi hangulat mint a filmekben hogy díszek meg zene meg minden. Sőt, rosszul vagyok attól hogy már októberben tele vannak az üzletek díszekkel meg mikulásokkal. Az élettől elveszi a kedvem az a rengeteg ember aki ilyenkor felkerekedik, tele van velük minden. Főleg hogy a nagy részük azt hiszi, ilyenkor tudja magát bevásárolni a mennyországba.
2018. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint rühellem a karácsonyt. Az egész cécót meg minden felhajtást ami körülötte van. Ez nem a szeretetről szól, hanem minden olyanról, ami veszekedést generálhat.
2018. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!