Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hargita mint lánynév. Tetszik?

Hargita mint lánynév. Tetszik?

Figyelt kérdés
Mert nekem nagyon! :-)
2010. jún. 28. 11:14
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudnék ilyen névvel élni...
2010. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%
Van egy hasonló családnév. Azt hiszem Hargitai. Nem tetszik, olyan, mint a Hedvig, sokan nem tudják eldönteni, hogy lány, vagy fiúnév e. Ezzel is így lennék, ha nem írnád, hogy lány név, nem tudnám eldönteni, hogy fiú, vagy lány név. Bocs, de nem tetszik nekem se.
2010. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Biztos attól is függ, hogy ki mennyire Erdély-bolond.
2010. jún. 28. 11:28
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

Én preferálom a szép magyar neveket. :) Nálunk a rokongyerekek mind szép, ősmagyar neveket kaptak, úgy mint Csongor, Száva, Keszi, Keve, Kende, Huba.

Én csak ajánlani tudom. Magyar gyermeknek magyar név dukál. És a Hargita különlegesen gyönyörű. :) Jó ötletet adtál a majdani gyermeknév választáshoz!

21/L

2010. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
74%
Kolozs, Beszterce, Maros és Kovászna mint lány és fiú nevek, nem tetszenek? XD
2010. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
100%

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

1.) NEM Románia, hanem ERDÉLY!! Ez a kettő olyan mint Spanyolország és Baszkföld!

2.) hegységnek is a neve, aminek van egyfajta kultikus jelentősége is. vö. megkérdezel egy erdélyit melyik a kedvenc helye: 10 ből 7 azt mondja, hogy Hargita.


Nem rossz név, csak tudtommal lehet férfi és női is.

Ha magyaros nevet akarsz adni a gyermekednek (amiért látatlanban is elismerlek) akkor érdemes nézelődni a neten..pl amik ilyesmik: Kinga Tünde, Dalma...ezek azért nem ritka nevek ill. azért van egy kettő akik használják de Lilla Csenge Tímea is eredetük szerint azok más kérdés, hogy Jókai és mások újra meghonosították vagy kitalálták őket.

2010. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%
Lehet adni különleges hangzású v ősmagyar neveket, de azt a szerencsétlen gyereket szét fogják oltani. ebből nem következik, h feltétlenül jessicának kell hívni, van arany középút.
2010. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
76%

Ha valaki nem tudja h tudna e vele élni a gyermeke akkor van választás!

2 keresztnév s majd eldönti, hogy melyiket fogja használni.s ha úgy nevelik, hogy legyen büszke a nevére akkor az is lesz..

Kicsit ide vágó fáj példa, de alátámasztani a mondottakat, pici politikát belevíve.

Volt egy kedvesem akinek magyar nevet adtak de késöbb ki tudja miért(lehet h csak érdek) a szülők elkezdték divatos szellemben nevelni s megutálta a nevét.Amikor mondogattam hogy szép neve van és h ősi akkor azért kicsit megbékélt vele azt hiszem.

Tehát mindenki ahogy neveli a gyerekét arra lesz büszke.

Jah és ha itt tartunk:a ma divatos Réka név is kapcsolódik hozzánk mert Atilla felesége volt stb stb és nem német eredetű mint sokan hiszik.

2010. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%
nekem tetszik, dallamos
2010. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
35%
Ez Erdélyben 1 megye neve nekem nem tetszik.Ez majdnem olyan mintha ha azt a nevet adnád neki h fejér
2010. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!