Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy megértse...

Mit csináljak, hogy megértse anyukám? Már rengetegszer elmagyaráztam anyukámnak, hogy mielőtt a tanuláshoz hozzákezdenék, előtte nekem kell 4-5 óra gépezés, játszás, táncolás meg ilyen szórakoztató dolgok.

Figyelt kérdés

mindig mikor hazaérek a suliból azt mondja h egyek, fél órát pihenjek aztán tanuljak, de nem érti meg, hogy nekem ez így nem megy.

és azon is vitázunk, hogy én este tanulok (9-11 óra között). de nem tehetek róla, ilyenkor mindenki kussba van, nem zavar senki!dee akkor má kezdi is h "egész du. itthon voltál kisjányom blablabla"

mit csináljak??

lány12


2008. nov. 7. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Kössetek kompromisszumot. 9-11 közötti tanulás tényleg túl késői. Játssz, gépezz, táncolj 5ig vagy fél6ig és aztán kezdj el tanulni és aludj többet. Meglátod sokkal jobb lesz. Én is fiatal vagyok de akkor a legjobb másnap ha 9kor lefekszem aludni.
2008. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

óóóó ha egyszer lefeküdhetnék 9 kor aludni:D

na de térjünk a lényegre. Szerintem max 7 ig tervezz magadnak programot, és 7-9 ig old meg a tanulással kapcsolatos dolgokat, és valóban feküdj le 9 kor, max 10 kor. ennyi idősen nekem kérdés sem volt hogy lefekszem e...nem kioktatlak, ne vedd annak, de kipihenten sokkal jobb.

Én sajnos csak 11 körül tudok lefeküdni, és reggel 6 kor kelnem kell, kómás vagyok egész nap...:P :D

próbáld ki, ha nem működik tanulj úgy ahogy eddig:D

amúgy nekem mindig jobban ment az h egyszer tanultam, s csak utána űztem a hobbijaimat, szerintem nyugtatóbb a tudat h már nem kell tanulnom:P :D

Üdv (18)

2008. nov. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

A lecke megírásához nem kell ekkora nyugalom.

Írd meg a leckédet korábban, és csak a tanulást hagyd későbbre.

Amúgy a jegyeid igazolnak téged?

2008. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen én se 11kor tanulnék, hanem akkor mennék aludni. ráadásul a 4-5órát soknak tartom. nem tudom amugy mennyire jók a jegyeid, de ha nem azok akkor nyilván jogos amit anyukád mond, meg én is inkább megfordítanám a dolgot.
2008. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Igy szoktad meg,azert nem megy maskeppen.Koztudott hogy az emberi agy este mar nehezebben fogja fel az informaciokat,ezert ajanlanam hogy a te javadra valtoztass es sokkal hamarabb meglennel a tanulassal es leckeirassal.te eloszor kifarasztod magad a gepezessel,a szemedet foleg,en a fiamat aki kisebb egy evvel mint te,ugy szoktattam kb. mint edesanyad ahogy neked mondja,persze nem torveny hogy fel ora pihenes,lehet tobb is egy picivel,de utana tanulas es hetkozben max.ket ora szamitogep,hetvegen pedig szabad program,mehet ki jatszani,szamitozhat tobbet tevezik stb.Hidd el hogy ez jobb lenne igy...
2008. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
87%

"Koztudott hogy az emberi agy este mar nehezebben fogja fel az informaciokat"

Na azért ez így nem igaz. Mert vannak "csirkék" és "baglyok". Aki csirke, annak délután megy jobban a tanulás, aki bagoly, annak éjszaka.

A 4 óra gépezés meg iszonyat sok, felejtsd el...most egyre többet és többet kell majd tanulnod, és rá kell jönnöd, hogy ez időpocséklás! És sajnos valószínűleg te is bagoly vagy, azaz, hogy éjszaka jobban tudsz koncentrálni. Ezen saját erőszakoddal tudsz csak változtatni, neked is akarnod kell...nem egyszerű, de nem lehetetlen.

Amúgy attól, hogy valaki este tanul, nem biztos, hogy nem jó tanuló. Én 11.es vagyok, mindig este tanultam, és eddig végig kitűnő voltam. Szóval ennyivel tudom alátámasztani, hogy nincs a kettőnek egymáshoz köze:P

2008. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Igazságos nem tudok lenni, ehhez az kéne, hogy te csak iskolába jársz, vagy van-e iskolán kívüli elfoglaltságod, különórád, amiben elfáradsz annyira, hogy utána azonnal nem tudsz tanulni, és tényleg ki kell engedni a gőzt. Ha van ilyen, akkor anyukáddal mindenképp beszélned kell erről, főleg, ha olyan, amit szeretsz csinálni, vagy valamiért "muszáj", ha ilyen nincs, akkor picit szűkítsd le a játékidőt, először csak 1 órácskával, próbáld ki.


Azért mondom ezt a különóra dolgot, mert én pl. középiskolában 2. év végétől angol tanfolyamra jártam, nyelvvizsgára készültem, se nyári se téli szünetem nem volt, mert akkor is tanfolyamra jártam, év közben pedig rendszeresen tanítás után heti 2 alkalommal, és este 7 körül estem haza azokon a napokon, szóval mivel ez intenzív különóra volt (aminek persze az eredménye nyelvvizsga lett érettségiig), a szervezetem ritmusa átalakult, és képtelenség volt, hogy azonnal még a tanuláshoz kezdjek hozzá másnapra, úgyhogy tényleg sokszor volt olyan, hogy éjfél körül estem be az ágyba, ha nagyobb lélegzetű házi feladatot kaptunk (különösen irodalomból). Én mondjuk hiába mondtam nekik, hogy nem megy folyamatosan, nem fog az agyam, nem nagyon hagytak nyugton, csak miután ők elaludtak, és csend lett. Sok vitám volt emiatt, pedig most már diploma előtt egy dologgal is könnyebb, mert diplomát nem adnak nyelvvizsga nélkül, legalább emiatt nem kell aggódnom.


Járj több szerencsével, és azért a tanulást ne hanyagold, mondjuk nem mindegy, mi miatt tolódik.

2008. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Én nem tudom de vmiért én is mindig joban tudtam este későn tanulni..mikor már minden csöndesebb! Ezt embere válogatja...de ha anyudat ez ennyire idegesíti próbáld meg magadat ahhoz hozzászoktanih ne 9-11 ig hanem mondjuk 7-9 ig tanulj..igaz ezt is meg kell szokni! Nekem még a reggeli magolás is be szokott jönni...:)
2008. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Sztem igaza van anyukádnak. Ha hazamész, pihenj egy kicsit és tanulj utána. Ha kész a tanulás, utána játsszál és gépezz.

Mit csinálsz, ha egy este mikor leülsz tanulni, nem bírod megtanulni a leckét 2 óra alatt? Fennmaradsz éjfélig, vagy éjjel 1-ig?

Én azt mondom az enyémnek, hogy első a tanulás, és ha kész, utána játszhat.

Tudom, hogy ez nem tetszik neked, de 20 év múlva másképp látod, és Te is ezt mondod majd a gyerekeidnek.

Én ma már azt sem engedem meg a fiamnak, amit anyukám nekem megengedett annak idején.:) Akkor még más világ volt....

2008. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
még annyit h nagyon sok különórára kell járnom, ugyanis színésznőnek készülök, és heti 5(!) napba 3-4 óra hosszára be kell járnom h gyakoroljam a szöveget+ még énektanár meg ilyenek.... aztán még a sportok szal minden napra, még hétvégére is van vmi elfoglaltság, szal minden nap 5-6 óra körül toppanok be!!!
2008. nov. 9. 14:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!