Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már tisztaság/rendmánia?...

Ez már tisztaság/rendmánia? Páromról van szó.

Figyelt kérdés

Páromon (25/F) azt vettem észre, mint ha rend és tisztaságmániás lenne.. vagy csak én érzem túlzásnak és én vagyok trehány?


Olyanokat csinál pl. ha a szobában egy nem használt, csak gyűrött zsepit hagyok a szekrény szélén vagy az ágyon, egyből már dobja is ki a kukába..

Van egy rágcsálónk, és ha véletlenül egy szem forgács kerül a szőnyegre rosszul van..

Majdnem naponta takarítja az autóját, kívül-belül..

Minden után kezet mos 6x alaposan.

kiülni vele az udvarba nem nagyon lehet, mert nem akarja összepiszkolni a ruháját, meg jajj a szúnyogok :S El is megy a nyáresti romantikázástól a kedvem.. :S

Mezítláb se lehet kimenni az udvarra, mert behozunk minden mocskot :S Én gyerekkoromban is meg most is imádok/imádnék nyáron mezítláb mászkálni az udvarban.. de tőle nem lehet.

Allergiás is, azt elismerem tényleg kegyetlen lehet, de nem lehet mindent arra fogni..

Meg ha valamit leteszek a szobában a földre (könyvet, chipses tálat tv-zéskor, bármit), akkor rögtön teszi el és szid le engem, hogy miért rakom le.. pedig szerintem ez nem a világ :S Vagy csak én látom így? Én vagyok trehány vagy ő viszi túlzásba?

Mert én nem érzem annak magam. Akkor lennék az, ha tényleg minden szanaszét lenne, nem takarítanék, rohadt kaják lennének a szobámban..


2010. jún. 29. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

kompenzál valamit. talán kicsikorában nem volt elég rendszeresség az életében, vagy tett/tapasztalt valami olyat, ami miatt "meg akar tisztulni"

Őszintén beszéld meg vele a dolgokat alaposan, és ha semmi sem hat, beszéld rá a pszichológusra

2010. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem olyan nagy probléma, ne is legyen ennél nagyobb bajom. Csak érdeklődöm, hogy most ez túlzás vagy nem?


Köszönöm!

2010. jún. 29. 20:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Üzenem neki: Learn to live
2010. jún. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

őt erre nevelték,nehezen változtatható...


én emiatt már szakitottam,nem tudtuk elviselni ezt,megőrjitett a rendmániájával

én szeretek szétpakolni,rendetlen vagyok,és nem zavar ha 2 napig ott állnak a dolgok (nem kaja),ő meg rendesen rosszul volt ezektől...

(hála az égnek jelenlegi páromat nem zavarja,ő is rendetlen,bár nem annyira mint én,de még sosem kezdett el utánam pakolni,együtt szoktunk hetente 1x összerámolni)

2010. jún. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a párod férfi, így csodálkozom, szerintem mániás.

Nő létemre, pedig szeretem a rendet és kétnaponta takarítok a fürdőt pedig minden nap fertőtlenítem (ha ugy van időm) tehát van, hogy elmarad. De azért ennyire neeeeeee, ettől én megőrülnék, ne haragudj, de szerintem ez nem normális!

2010. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
szerintem te vagy a trehány.. szemetet nem hagyunk szét, az meg tök természetes hogy nem akarja hogy minden mocsok bekerüljön az udvarról...
2010. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez az. A szomorú benne csak az, hogy elképzelhető, hogy a steril környezet is közrejátszott az allergiájában. Nem is szabad túlzásba vinni a higiéniát, mert az immunrendszer legyengül. Nekem még a kétnaponkénti fürdőfertőtlenítés is durva, én hetente-kéthetente szoktam, vagy ha látom, hogy már kell :)
2010. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Az én hugom is ilyen.. egy porszem sincs a lakásba, ha leejtesz egy morzsát nála, akkor véged..:)) De amit felsoroltál nem olyan vészes.. csak szereti ha rend és tisztaság van mögötte.. Tudom hogy idegesítő, de hát senki sem egyforma és senki sem tökéletes, minden embernek van hibbái azokat ellehet fogadni!
2010. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

igen, a világ elég félelmetes és minden bizonytalan, bármikor összeomolhat az egész kis felépített életünk, sok embernek van szüksége kapaszkodóra, hogy biztonságban élezze magát, vagy hogy jelen esetben azt érezze, hogy na azért ő befolyásolja a dolgok menetét.


mindenkinek más ez a mankó, ami segít az életbenmaradáshoz, van akinek a vallás, az evés, párkapcsolatfüggőség, drog, cigeratta, kényszercselekvések, vagy akármi, bizonyos szintig tolerálható, utána meg már orvosi eset.


allergia meg... volt egy barátom azt mondta, allergiás a kutyaszőrre, mindig kérdezte hogy kitakarítottam és felporszívóztam-e a kutyaszőrt én meg buzgón bólogattam, úgy látszik ez agyban dől el, és nem volt igazi allergia.


jó dolog, ha viszonylag rend van egy lakásban, de más embereknek lakásuk nincs, vagy ételük, amit esetleg elmorzsázhatnénak a szőnyegen... vannak fontosabb dolgok is hülye problémáknál, hátha meg tudjátok találni az arany középutat, pl te próbálsz jobban rendet tartani ő meg befejezi a karót nyelt takarítónénisdit, de ha nem tudja abbahagyni, vagy nem képes kiülni veled a kertbe az egy idő után súlyos problémává fog fordulni...


(egyébként meg mindig a rendetlenek nyernek, mert órákig tart kigányolni egy lakást, de öt perc alatt össze lehet barmolni, úgyhogy kár harcolni. )


én pl mindent elrendezek a konyhában hogy kifelé álljon a cimke (mint az egy ágyban az ellenséggel-ben az őrült faszi), párom meg röhögve lesi, és néha beforgat 1-2 darabot direkt, én legalább tudok nevetni magamon :D

2010. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

20:18-asnak

Pont én is ugyanezt mondom neki!! Hogy ez a tisztaságmánia se a legjobb, mert nincs jó immunrendszere. Valóban mindentől kijön valami kiütés a bőrére meg tüsszög.. De hát ezen már nem lehet nagyon változtatni.

Azt mondom, h nagyobb bajom ne legyen. Idegesítő egy kicsit, de mindenkinek vannak rossz szokásai. (nekem is biztos van, amitől ő őrül meg :D)

Köszönöm a válaszokat! De még írhattok nyugodtan, kíváncsi vagyok a véleményekre!!

2010. jún. 29. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!