Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem azt mondta nem kell...

Az exem azt mondta nem kell gyermektartás! A kérdésem az ha meggondolja magát és feljelent lehet bajom?

Figyelt kérdés
A történet a következő! 3 évvel ezelőt szétmentünk, a végére gyűlöltük egymást különböző okok miatt! Azt mondta az exem hogy nem kell tőlem semmi sem gyerektartás semmi ! De a gyereket felejtsem el ! Hát bele mentem !( igaz a gyermeket a nevemre vettem ,de szerintem nem én csináltam ) ezt mondtam az exnek is ! Ha gyerektartás igénye van akkor rendben menjünk biròságra de kérvényezni fogom az apasági vizsgálatot! Erre a válasz nem kell az a k...va gyerektartás! Biròságon soha nem voltunk !sem semmilyen más hatóságnál ! Ha mégis hatòsághoz fordul mire szàmithatok? Mert mindent kinézetre eböl a nőből :/oltogatásra nincs szükségem!

2019. febr. 15. 15:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha az apaságot elismerted, akkor kérhet gyerektartást, amit 6 hónapra visszamenőleg fizetned is kell.

Amíg nem mondja ki a bíróság, hogy nem a tiéd, addig mindegy, hogy ki az apja, hivatalosan a te gyereked, te fizetsz.

2019. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És azt egyben kell vagy részletekben is lehet ?
2019. febr. 15. 16:12
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha sejted hogy nem a tied es nem is erdekel miert vetted a nevedre? Ezzel elismerted az apasagod ami miatt siman feljelenthet es kovetelozhet.
2019. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%
Kb. 10 éve néztem, egy hivatalos apasági vizsgálat 40000.- És ezt nem csinálják TB re, meg ingyé sem.
2019. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt! Azért vettem a nevemre mert elvakitott még akkor a szerelem
2019. febr. 15. 16:41
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Mindenki a kérdésre válaszolt, arról, hogy a válaszok NEM kedvezőek csak tetehetsz és nem a válaszolók.


1: elismerted az apaságot, mert a nevedre vetted a gyereket, ellentétét polgári peres eljárásban kell intézned egy jó ügyvéddel és bizonyítékkal a kételkedésedről


2: Igen, ha alád tesz és követeli visszamenőleg a gyerektartást többnyire egy összegben kell rendezned. Akár a fizetésedből le is tilthatják.


3: összegezve: jól elbasztad de még undorítóbb, hogy lemondtál a SAJÁT gyermekedről, mivan ha mégis a tiéd???? Remélem szembe köpöd majd magad.


46/F

2019. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
" A kérdésem az ha meggondolja magát és feljelent lehet bajom?" - Nem jelenthet fel. Polgári pert indíthat gyermekelhelyezés (ha sosem voltatok bíróságon, vagy nem írtatok közjegyző előtti megállapodást, az se tisztázott hivatalosan) és tartás rendezése céljából. És akkor születik egy ítélet, amiben az egyikőtöknél elhelyezi a gyereket a bíróság, a másikotokat meg tartásdíj fizetésére kötelezi (max 6 hónapra visszamenőleg és a jövőre nézve). Na ezek után kell fizetned, és ezek után jelenthet fel, ha többszöri felszólításra sem fizetsz.
2019. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az utolsò válaszadònak köszönöm a válaszát!
2019. febr. 15. 17:12
 9/21 anonim ***** válasza:
44%

"Az exem aztmondta nem kell..."


"az ovónéni nem ad több kakajóóót"

Kb ez a sílusod, síró, picsogó dedós színvonal! Megcsinálni megtudtad de ennyi, tipikus férfi....


Eldobtad a gyereked, akár tied akár nem akkor is a nevedre vetted, onnantól kötelezettségeid vannak! És igen feljelenthet ezért a párod a KÖTELEZETTSÉGEID elmulsztása miatt, a gyámüggyel megkerestethet, a gyerektartás miatt pedig polgári peres úton ahogy már írták beperelhet. EZ a valóság, hiába csak a neked tetsző válaszokat fogadod el.

2019. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell ide apasági vizsgálat és nem is fognak végezni. Az apai elismerő nyilatkozaton az all: szerepel "magáénak elismeri". Teljesen mindegy, higy biológiailag te vagy az apa, vagy sem.
2019. febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!