Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Panaszkodtam barátomnak az...

Panaszkodtam barátomnak az öccséről és megnyugtatott azzal, hogy ő sem jön ki jól vele. Hagyjam ennyiben a dolgot?

Figyelt kérdés
Három éve vagyunk együtt a párommal az öccse kiálhatatlan természetű, úgy érzem nem csak velem hanem másokkal is. Nagyon buta, de mellé nagyszájú is. Többször is megalázott már barátok előtt a beszólásaival, volt,hogy édesanyja küldte el a vasárnapi ebéd mellől olyan stílusban beszél rólam. Kritizálta a családom is,ekkor szakadt el a cérna. Igyekszem kerülni,páromnak is mondtam már a problémám,meg ő is látja igazából, de lezárta annyival,hogy egy bun** fa*** a testvére és ne is foglalkozzak vele. Bánt a dolog mert igyekeztem mindenkivel normális viszonyt kialakítani, de vele egyszerűen nem lehet. Lehet ennyire különböző két testvér? Anyós-após nagyon rendesek,szerintem mindkettőjük megkapott mindent amit csak tudtak biztosítani nekik. Igaz lehet hogy barátom is már egy bun*** fa***nak látja vagy csak próbált lenyugtatni? (Nekem nincs testvérem így nem tudom átérezni)

2019. ápr. 2. 00:48
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy testvérek, nem tükörképei egymásnak. Ugyanabban a testben fejlődtek, de attól még két különálló személyiség, egymástól teljesen független ember. Teljesen más gondolkodású, habitusuk, érzelmi világuk és tapasztalataik vannak. Úgyhogy igen, a normális párodnak lehet egy bunkó farok testvére és a normális párod is láthatja az igazságot.


Én a helyedben megmondanám a tesónak, hogy köszönöd szépen, de te ebből nem kérsz, ha meglátjátok egymást köszöntök, de ennél többet nem szóltok egymáshoz.

2019. ápr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Igen.

"Igaz lehet hogy barátom is már egy bun*** fa***nak látja vagy csak próbált lenyugtatni?" Valószínűleg a család már lemondott róla vagy kiváró pozíciót vett fel, és remélik az előbb-utóbb magától megérő változást. Amíg főleg a párod - vagy annak szülei - megvédenek az öccsel szembn, addig nincs teendőd.


Ha már foglalkozni gondolod vele, akkor azt kellene megtudni, hogy terápiára elment-e már/elküldték-e már az öcsöt. Az ilyen bunkó f... viselkedés valami fel nem dolgozott sérelemből/el nem ért sikerből ered. Pl. testvéri féltékenység olyan dolgok miatt, amire apu, anyu, báty már nem is emlékszik. (Lehet, hogy már az öcs sem.) Szeretne barátnőt, de nem sikerült/nem tudja, hogyan, és csak egyszerűen féltékeny. A tanulmányai, sportja, hobbija nem adott akkora sikert.

2019. ápr. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!