Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Anyám...

Mit gondoltok erről? Anyám összes fizetését elveri mikor lakásra kéne elrakni mert albiba lakunk. Hiába adódott a külföldi munkalehetőség, semmit nem érünk vele. Hogy lehet elverni 150 ezer ft ot egy faluba munk mellett, ha szállás kaja ingyen van?

Figyelt kérdés

Anyám elment külföldre dolgozni szezonális étterembe

havi 300 ezret kap + szállás kaja ingyen van.

Ebből 150 ezret haza küld albérletre.

Mivel sajnálatos módon ott kell élnünk,

és ő hiába kint dolgozik ezt is fizetni kell.

Nyilván nem tudok elmenni fél évre 1 szobába

utána meg vissza ha hazajön vagy 1 szobába ketten lakni.


Dehogy később vegyünk lakást gyűjteni kéne rá amit lehet,

mert egyikünk sem élhet élete végéig albiba.

És nyilván 2 ember hamarabb tudná összerakni a pénzt.

Nem pedig külön 10 milliókat gyűjteni.Hitel kizárt,500 ezres putri kizárt.

Erre ő a többi 150 ezret mind elveri minden hónapba.

ha reklamálok felháborodva sajnáltatja magát.

Én egy utolsó szhazi vagyok aki minden pénzét elvenné.


Nincsenek louis vitton táskák,rongyrázás,de cigi csoki megy ezerrel.

Én mikor bárhova utaztam mindig hoztam neki valamit.

November és decemberbe / fél hónap volt / összesen 450 ezerből

semmire nem futotta számomra,karácsonykor sem,sőt hónapokkal utána sem.


Mikor szóvá tettem hol a pénz,el kéne tenni lakásra.

Felháborodva hisztizik én ne számoltassam el,különben is kell repülőre vissza.

Ami egyébként 20 eft nem 300.

Erre mikor eljött az idő visszaútra tőlem kért pénzt repire nem 20 at egyből 100 at.


Na itt borult ki a bili nálam.

Szentem rendkívül súlyos felelőtlenség részéről.

Hónapok óta megy a veszekedés,totál ki vagyok borulva.

Mit lehet ezzel kezdeni ?



2019. ápr. 7. 13:17
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Az egy érdekes dolog, amit itt fent említettek a többiek. 300 az albérlet? Ami fontosabb. Egy ember nem az anyjával akar lakást venni közösen. Anyud sem akar. Ami az egészből lejön, hogy anyud idénymunkát végez külföldön 60 évesen, te meg itt nyavajogsz úgy, hogy ő fizeti a teljes lakhatásod. Én is albérletben élek, 150-ből simán faluban. Egyedül képtelen vagy bármire, le akarod gombolni anyud még nyugdíj előtt és még mielőtt meg nem hal. Vegyen neked egy lakást, mire összejön, azt már úgyis csak te fogod használni. Ő már nem lesz sehol addigra....
2019. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
95%

ennyiből az osztrák fővárosban is kihozol egy másfél-kétszobás albit, ha van egy pici szerencséd is...

én is elég könnyen "elvernék" anyád helyében párszáz eurót, ha végre megszabadulnék a hisztis, irigy kis r banctól, ami a lányomból lett... most az fáj, hogy magára költi? és ez még nem is olyan hatalmas összeg, ha havonta vesz egy új ruhadarabot, néha elmegy kávézni, valahova enni, ne adj'isten, kikapcsolódik egy picit, tök simán el lehet költeni százasokat európában. szerintem kihasználja hogy végre nem rád megy el az egész keresete.

az meg eszedbe se jut, hogy amíg fel nem nőttél, évekig csak szórtad anyád pénzét a nevelési költségeidre, ugye?

2019. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

az utolsó mondatot szépen megfogalmaztad :)

amúgy a többi sem releváns,inkább fikció.

tekintve hogy nem ismered és a többiek sem a körülményeket.

tehát egy faluban dolgozik,nem városban ahol gyalog közlekedik mert 5 percre van és semmilyen ruhát és egyéb tárgyat nem vett/hozott haza.ezzel van a problémám.tehát a pénzt a

leendő közös lakásunkra kellene elrakni.ha nem akarunk

mindketten életünk végéig albiban lakni.

2019. ápr. 15. 00:29
 34/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Látom hibáztam nem a felső sorba írtam mindent

és hogy ismeretlen embereket kérdezgetek.


UTOLJÁRA ÍROM LE.

Nem nekem kell lakásra,mivel neki sincs ezért élünk 20 éve

együtt albiba amit nem neveznék fényes múltnak,ahogy páran írják.

NEHOGY MÁR ELVÁRJA BÁRKI HOGY ALBIBA ÉLJEM LE ANYÁMMAL ÉLETEM.


A munka pedig most jött és szezonális,ezért ha visszajön valahol laknia kell.

Nem életszerű fél évente új albiba mennie,ez nem business life apartmannal.

És ha nincs vagy drágák ? Ki akar 60 éves bérlőtársat ?

Tehát egyedül bérelne egész lakást.Én szintén,ami baromi gazdaságos lenne.

Amit fél évente felmondana,hol van ilyen ? Egyértelmű ide jön vissza.


Nem anyámmal akarom 1 lakásban leélni az életem,de ha már nem tud/akar

dolgozni idős korában mégis hol fog lakni ? már most is idős

akárhogy nézem nekem kell nemsokára eltartanom,mert a nyugdíj semmire nem elég.

az meg szép kilátás 1 keresetből ketten 1 albiba.

és igen utána én fogok benne lakni,mint minden más családban.

nehogy már bárki rámkiabálja.Ti tán elajándékoztátok

szüleitek lakását és mentetek az utcára ? ekkora baromságot.

Ha még élnek benne laknak.Ja hogy itt erről van szó ?

Senkinek nem tűnt fel ? Érdekes.


Természetesen magamnak is kell lakás.amit akkor tudok megvenni

ha nem rántják le minden hónapban a fizetésem felét.

ezt szívesen megtettem volna korábban,de pont emiatt nem tudtam.


másrészt meg ahhoz képest milyen hülyének néznek itt az ország fele

küzd hasonlóval,de külföldön is gondot jelent.

berlinbe két hete tüntettek lakásárak miatt.


Legközelebb mielőtt elkezdel hőbörögni OLVASSÁL.

2019. ápr. 15. 00:34
 35/41 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, de nekem ebből a sztoriból még mindig az jön le, hogy neked az a bajod, hogy anyád nem rak a p*csád alá egy lakást... Élősködő vagy, még akkor is ha nem veszed észre.
2019. ápr. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Ha annyira lakást akarsz, te is kimehetsz külföldre. Miért az idős anyukád dolgozzon? Mert neked büdös a külföldi munka? Talán ha 2-3 évet kint dolgoznál, összejönne lehet két lakásra való is, igaz, hogy lehet csak garzonra, de több a semminél. Valóban drágák a lakásárak, de ez mindenhol így van.
2019. ápr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

mondjuk az tényleg érdekes felvetés, hogy kérdező mért itt rinyál nekünk a gyakorin ahelyett hogy kihúzna melózni, de persze szigorúan úgy, hogy egy centet nem költ magára, hiszen éppen lakásra gyűjt...

(amúgy ha engem kérdeztek, anyuka magának rejti el a másik felét a pénznek, hogy vehessen/bérelhessen magának egy lakást, és megszabaduljon ettől a hisztis pcsától...)

2019. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
OK, a Te problémád az, hogy alapvetően az egész életviteletek nem igazán jó sem most, sem korábban, anyukádé pedig már ki tudja mióta nem az. Nyilván az is kérdés itt, miért kell anyukádnak 60 évesen is még albérletben élve, külföldön idénymunkát végezve élnie, mi lett pl. apukáddal, hol vannak a nagyszüleid (mi van pl a nagyszüleid vagyonával, ha már örökségről is írtál?), ha nem volt anyukádnak se öröksége, miért nem volt? Ahány család, annyiféle életút, annyiféle jó és hibás döntés. Igen, vannak olyan dinasztiák, ahol évtizedek óta jól bánnak a pénzzel, a fiatalok megöröklik az elődeik ingatlanait, vagyonát és vannak igen sokan olyanok is, ahol a vagyont elherdálják, vagy sose volt. Anyukád nem most csinál valamit rosszul, hanem eddig sem csinálta jól, ha most ebben a helyzetben van. Neked módodban áll ebből kitörni, ha elsősorban azzal foglalkozol, hogy Te mit csinálj másképp, hogy ne maradj életed végéig albérletben. Őt nem tudod már megváltoztatni, maximum higgadtan, egész más szavakkal, mint ahogyan itt megnyilvánulsz, elmondhatod neki a félelmeidet és azt, hogy félsz, mi lesz vele akkor, amikor már nem tud dolgozni és még mindig albérletet kell fizetnie? Igen, értem azt a félelmedet is, hogy majd a Te nyakadra akar költözni, de ezt is elmondhatod neki, hogy ezzel Téged fog ellehetetleníteni, ezt Te nem szeretnéd. Nagyon fontos, hogy normális hangnemben beszéld meg vele és ne vagdalkozva. Az alapvető probléma nem az, hogy most csokira költi a maradék pénzét, hanem az, hogy sem most, sem előzőleg nem lehetett megfelelő az életviteletek. Azért egyet gondolj végig. Nyilvánvaló, hogy a teljes albérleti díjat most anyukád fizeti, amit megmagyarázol azzal, hogy ez így logikus, hogy neki fent kell tartania itthon is egy lakást, amikor hazajön. Anyukádnak elég lenne most csak egy szobát bérelnie itthon, mindjárt több pénze maradna. Igen, tudom, ez kényelmetlen, alkalmazkodni kell, de aki saját lakásra gyűjt, kompromisszum kész és sok évig felvállal kényelmetlenségeket is. Te hogyan tervezed a jövődet, miből szeretnél lakásra gyűjteni?
2019. ápr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

1. Amit anyád keres, az az ö pénze, arra költi, amire akarja.

2. Ha ö nem akar magának lakást, ahhoz neked semmi közöd.

3. Ha neked nem tetszik a jelenlegei helyzet, akkor kiveszel egyedül egy szobát, vagy kimégy külföldre doglozni és gyüjtesz magadnak arra, amire akarsz.

4. Anyád helyében már régen nem fizetnék neked albérletet, föleg, hogy ennyire hálátlan, követelözö, élösködö vagy.

2019. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Természetesen nem tudom az egész életem ide írni

és én is megyek külföldre dolgozni és megoldjuk a

dolgainkat anyámmal közösen.

A KÉRDÉS NEM ERRŐL SZÓLT.

De ti meg rohadjatok el egy aluljáróba hugyosan.

ha szerintetek az megfelel nekem.

2019. ápr. 21. 17:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!