Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni, hogy a...

Mit tudnék csinálni, hogy a párom anyukája kedveljen? (főleg most, hogy babánk is lesz)

Figyelt kérdés

A párom mindig az a tipikus agglegény volt, nem sok nőt vitt haza bemutatni.


Az apukájával nincs gond, vele nagyon jól kijövök, de az édesanyja nem kedvel... Nem tudom miért, általában könnyen ismerkedek, az emberek hamar megkedvelnek, vagy legalább nem viselkednek velem parasztul. De az anyukája minden mondatomba hibát keres, beleköt abba, amit teszek. Pl. még egyetemre járok, múltkor jöttek hozzánk vendégségbe. 5-re jöttek, én előtte egész nap rohangáltam, és nem nagyon volt időm sütni semmi édességet. Vettem macaronokat, és csináltam csokifonduet gyümölcsökkel. A párom apukája megörült, hogy mennyire finomak, mire a nő megjegyezte, hogy nyugi, biztosan bolti, de teljesen lenézően. A vőlegényem próbált bevédeni, és tett egy olyan megjegyzést, hogy ez nehéz, meg sok idő, de csak rontott a helyzeten.

Az is baj volt, hogy az első évfordulónkon menyasszony lettem, vagy hogy vettem egy kiskutyát meglepiből itthonra. 'Apósom' is látja ezeket, vele beszéltem is erről, és mondja, hogy csak idő kell neki, és higgyem el, hogy idővel biztosan megenyhül, és jóban leszünk. De mikor?!

Másfél éve együtt vagyunk, hetente/kéthetente biztosan lát, beszélünk. Mondtam a páromnak, hogy ott sem akarok lenni, mikor megtudják, hogy nagyszülők lesznek, mert biztos csak a gonosz megjegyzéseket fogom hallgatni, hogy így akarom megfogni az ő "kisfiát".


Arra is gondoltam már, hogy találkozom vele egyedül, és leültetem, hogy igenis mondja meg, mi zavarja. Mert az alaptermészete nem ilyen pokróc, másokkal mindig bűbájosan kedves.



2019. ápr. 18. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
7# szegény, nem jó egy egész életen át nyelni. Én biztos nem alaznám meg így magam egy undok béka kedvéért. Az alapvető tiszteletet megadom annak, aki nekem is megadja. De ha nem tud normálisam viselkedni, akkor minimalizáljuk a látogatást. Persze régen más idők voltak. De látom anyámon, hogy 60 éves korára már egyre nehezebben tudja lenyelni a bèkát... De úgy, van vele hogy ha 30 évig tűrt... Most már semmi nem fog megváltozni. Én ezt a hibát megfogadtam, hogy soha nem fogom elkövetni. Ha az elején nem állsz ki magadèrt, akkor csak rosszabb lesz. Inkább legyen tisztában anyós is a helyzettel, főleg hogy gyerek lesz nemsokára.
2019. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem bántásból, de ami viszont szúrja a szemem, hogy 1 év után már is eljegyzés, meglepiből kutya(?)... És máris baba, úgy, hogy talán nem is dolgoztál még, talán nem is lesz jövedelmed. Ezektől a dolgoktól èn sem repesnèk, mindentől függetlenül. Persze azért nem kéne anyósnak bunkónak lenni, de próbáld picit kívülről nézni. Más kérdéseknèl itt szinte halálra kövezik a kérdezőt, hogy a semmire szül. Egy ilyet csak a szemét az anyósom sztori tud háttérbe szorítani. 😀
2019. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 piroska és a farkas ***** válasza:
26%
Mi a baj az egy évvel? Igaz ugyan, h én dolgoztam előtte, de az első talàlkozàs utàn 6 hónappal később màr menyasszony voltam,rà 5 hónapra feleség, és az esküvő utàn 20 hónappal màr anya. Anyósom elmondta egyszer nekem, h nehéz neki, h a fia életében ez ilyen gyorsan történt, de engem sosem bàntott. Vszínű nekem is nehéz lett volna a helyében. Ugyanakkor az, h egy pàr milyen tempóban dönt a közös jövőről, az kettejük döntése. Nyilvàn az anyagi részét is àtgondoltàk .Azoknàl, akik 3-4-5 évig húzzàk, meg az a baj anyósoldalról, h " dehàt miért nem hàzasodnak màr össze, mikor unokàzhatok màr, stb". Sehogyse jó :)
2019. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 piroska és a farkas ***** válasza:
9%
Elírtam, 10 hónappal később lettem anya. Tehàt viszonyleg gyorsan jött.
2019. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
13# szerintem merész, mert a rózsaszín köd még tart, és nehezen veszed észre, ha a párod egy kretén... De tény, hogy néha bejön.. És az is tény, hogy más 10 év alatt sem ismeri ki a párját.
2019. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A kutyusról már korábban is beszéltünk, ő már szerintem fél éve mondta akkor, mennyire szeretne egy kis francia bulldogot. Megbízható helyről vettem, nem egy noname szaporítótól, ráadásul ott nagyon nehéz is kutyát kapni, szóval örült ő is nagyon neki. Nyilván ha lett volna bármi kétség, nem "mertem" volna venni.


Az, hogy eljegyzett, nem az én ötletem volt. Ő szervezett meg mindent, a két legjobb barátnőmmel mentek ki gyűrűt választani, mondták hogy az eljegyzésig kb minden nap írt nekik, hogy ugye nem sejtek semmit, biztosan tetszeni fog-e az egész, stb. Nem én találtam ki, hogy igenis vegyen feleségül.


Az meg, hogy a "semmire szülök" ... Kinek mi a semmi, ugye. Van megtakarításom (+passzív jövedelmem), most szerzem meg a diplomámat, 17 éves korom óta folyamatosan dolgozom. De igen, ő többet keres nálam, tekintve, hogy már van egy sikeres karrierje, és biztos bevételi forrásai. Ettől szerintem nem kéne tizenéveket várnunk a házassággal, gyerekvállalással. Továbbá nem értem, hogy idegeneknek itt mi köze van a pénzügyeinkhez, vagy hogy nálunk ki mit hogyan fizet. :D Az édesanyjának sem ez a problémája, ezt teljesen tiszteletben tartja.

2019. ápr. 19. 15:57
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fog kedvelni, ez egy zsigeri banya.
2019. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

De miért baj az, ha valakit 1 év után eljegyeznek?! Szabálykönyv van amiben leírják, hogy legalább 2,5 évet kell előtte járni?

A masik a kutya...nem lehet kutyát adni a párodnak/élettársadnak/vőlegényednek, ha TUDOD hogy mindketten szeretnétek?

Az az érzésem, néhány válaszoló csak kötekedni jön ide, mert tök ostobaságokat hordtok össze.


Szóval én is megkérdezném mi a baja velem. Ha mismásol meg nem válaszol, kit érdekel alapon hagynám a francba. Nem kell szeretnie. Max ritkábban találkoztok és nem kell a fenekét nyalni. Felnőtt vagy, egyenrangú emberek vagytok. Apóssal viccelődsz és beszélgetsz, anyóssal meg udvariasan tavolságtartasz és kész, nem kell túlbonyolítani.

A Nagymama írónak annyit írnék, hogy amikor nálunk anyósra rájött a hiszti-hoppáré féltékenység miegymás, eszem ágaban nem volt nyalni a fenekét. Megvártam tisztes távolban amíg ki nem növi a hisztijét és amikor rájött hogy magát szívatja, akkor újra találkoztunk és hívtuk. A hisztis nagyszülők sokszor csak később jönnek rá hogy maguk alatt vágják a fát, ha egy kicsivel is határozottabb mennyel akarnak gonoszkodni.

2019. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
16# csak elmondtam a véleményem, baromira nem érdelnek a pénzügyeid... Csak elmondtam, mi szúrhatja esetleg mások szemèt. Nem tudom egyébként milyen válaszokat vársz...Amúgy ezt szeretem, mikor azzal vágnak vissza, hogy miért kéne tizenèvet várni 😃Senki nem mondta, hogy annyit kéne várni.. Van arany közép út..
2019. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18# nem írt a kérdező részleteket... Csak leírtam pár gondolatot ami eszembe jutott. Nem írta a kérdező pl. hogy előtte beszéltek e a kutyáról stb. Az egy évről meg annyit, hogy szerintem kevés ahhoz, hogy ilyen komoly döntést hozzon valaki. De mindenki azt csinál, amit akar.
2019. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!