Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen ilyenkor mit tudok...

16 évesen ilyenkor mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Nevelő szülőknél élek most egy éve de anyukám össze veszett velük ezért le akarnak mondani a gyámságról. De nekem egyik rokonommal sincs olyan kapcsolatom hogy hozzá költözhessek.Gondoltam arra hogy a barátomhoz költözök de hát nem hiszem hogy azt engedné a gyámhivatal meg hát anyukámnak is bele kéne egyeznie mert nem mondott le rólam csak családba fogadás történt szóval mindenbe van bele szólása anyukámnak.
2019. ápr. 4. 22:06
1 2
 1/18 anonim válasza:
82%
A barátod szüleivel kell beszélned ha nincs más megoldás.
2019. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Szia, úgy tudom, 14 éves kor után neked is beleszólásod van, hogy kinél szeretnél maradni. Kérdezz rá szerintem.
2019. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen van már bele szólásom,de nem az én véleményem szerint fognak dönteni
2019. ápr. 4. 22:22
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Azt tudod csinálni, hogy szépen meghúzod magad! Anyukád minek cirkuszol a nevelősüzleiddel?? Nyomós okkal vettek el tőle. Majd ha meg lesznek a kellő feltételek, akkor újra vizsgálja a gyámhivatal az ügyet. A barátodhoz inkább ne költözz. Dolgoztam gyermekotthonban egy rövid ideig. Amit ott láttam az nagyon tanulságos volt. Két kislány meglépett, hetekig körözték őket. Persze mindkettő a barátjához, vagyis az ő családjához ment. Ott bujtatták őket. Mi lett a vége? Sirva jöttek vissza az otthonba. Az egyik az utcán töltött néhány éjszakát, miután kivágta a barátja, mig a másikat megverték. Nem azt mondom, hogy a barátod ilyen, de most ne ő legyen az elsődleges szempont, mivel nagyon bizonytalan lesz a sorsod! 16 éves vagy, felteszem nem hosszú kapcsolatról van szó. Még szép, hogy nem engedi majd a gyámhivatal. Ha a nevelőszüleid lepasszolnak, akkor majd a gyámügyesek döntenek a további sorsodról. Olyan helyre nem mehetsz, de vissza se, ahol nincsenek meg a megfelelő körülmények.
2019. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
barátommal lassan 2 éve vagyunk együtt és többet voltam nála mint itthon ,itthon le se szarnak 2 hétig nem jelentkeztem azt sem tudták hol vagyok de arra nem voltak képesek hogy felhívjanak.. És természetesen ha lenne rokonom akihez tudnék menni akkor nem a barátomhoz mennék.
2019. ápr. 4. 22:57
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Miért mész el úgy, hogy nem szólsz?
2019. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem fordult gyakran elő hogy szólás nélkül elmentem otthonról csak hát úgy voltam vele hogy úgy sem érdekli hogy hol vagyok . de nem hiszem hogy ez a kérdésemhez kapcsolódik
2019. ápr. 4. 23:08
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
A magyar foci válogatott sosem ver meg senkit. Hozzájuk mész, nem kell félned majd.
2019. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy oda nem erőszakolhatnak, ahova te NEM szeretnél menni.

( Ha a barátodnál kötsz ki, és ilyen fiatalon már együtt éltek elég sok minden múlik a kapcsolatotokon. Ha összevesztek valószinűleg nem fog szívesen látni már otthon, tehát mindent erre a kapcsolatra teszel fel. Szóval okosan ☺ ,és óvatosan nem hogy becsúszik egy gyerek :P )

2019. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Mesz szepen a gyerekotthonba (a kerdesedhez kapcsolodva).
2019. ápr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!