Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek az anyja Olaszors...

Ha valakinek az anyja Olaszországban születettet (egyéb rokonok ott is élnek) az apja pedig Magyarországon. Akkor az édesanyja az magyar állampolgár vagy olasz? És abban az esetben a gyerek olasz vagy magyar állampolgár lesz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem a születési helytől függ, hogy milyen állampolgár.
2010. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi:)

És az anyja ha olasz állampolgár volt akkor az esküvő után ő magyar állampolgár lett, vagy továbbra is Olasz állampolgárnak számít? (Magyarországra költöztek és itt is dolgoztak)

2010. júl. 5. 19:58
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Úgy tudom h ha külföldön születsz akkor automatikusan megkapja az állampolgárságot. Állampolgárságot négyféleképp lehet szerezni:

1. ott születik

2. beházasodik (ebben az esetben az anyuka magyar állampolgár is lett)

3. honosítják

4. min 6 évet él az adott országban majd vizsgát tesz a nyelvből és kultúrából, így megkapja az állampolgárságot


Remélem nem hiába jártam etika órára és rám ragadt néhány hasznos infó :D

2010. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
attól, hogy külföldön születik valaki nem kap automatikusan állampolgárságot minden országban, van pár ország ahol igen pl. USA, de ez nem általános szabály
2010. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban csak akkor, hogyha legalabb egyik szulo legalisan el es dolgozik az egyesult allamokban
2010. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott születik még nem biztos,hogy olyan állampolgár lesz.Az édesanya szülei milyen állampolgárok?

Házasság révén sem kap senki automatikusan állampolgárságot.Ismerek egy családot,ahol a férj külföldi,itt élnek már x éve,van 3 gyerekük és a férfi csak most lett magyar állampolgár,miután vizsgát tett.

2010. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ők olaszok. Minden más családtagja az édesanyának olasz.
2010. júl. 5. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem,akkor az anyuka olasz szülők gyermeke,aki Olaszországban született.Akkor úgy gondolom egyértelmű,hogy olasz állampolgár.

A magyar állampolgárságot,mint írtam házasság révén nem kapja meg automatikusan.Ha élt itt x évet (pontosan nem tudom hány év után lehet egyáltalán kérvényezni a magyar állampolgárságot),utána tehet vizsgát és kaphatja meg az állampolgárságot.

A gyerekek ügyében sajnos nem tudom mi a helyez.Az a család akikről írtam,ott a gyerekek magyar állampolgárok lettek,az biztos.Nem tudom hogy szokott lenni vegyes házasságba született gyerekek esetében.

2010. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van 3 gyerekük a legidősebb 14 éves azóta laknak itt Magyarországon és itt is dolgoznak mióta megszületett az első gyerek. De pár hónap múlva vissza szeretnének majd menni Olaszországba.
2010. júl. 5. 22:18
 10/11 anonim válasza:
100%

Az anya eredetileg olasz állampolgár születésénél fogva, aki valószínűleg már kérvényezte a magyar állampolgárságot, mivel ebben az esetben 3 év Mo-n élés is elégséges. Tehát olasz-magyar áp lett.

Az apa magyar áp születésénél fogva.

Így a gyermek mivel Mo-n született magyar áp lesz, de jogosult az olasz áp-ra is, mivel Mo-n a vérségi elv az érvényes ezért az olasz állampolgárságot is megkapta. Tehát a gyermek olasz-magyar állampolgárságú(abban az esetben ha az anya nem mondott le az olasz állampolgárságáról, akkor amikor megkapta a magyart)

2010. júl. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!