Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki nem állhatom a nevem, és...

Ki nem állhatom a nevem, és meg szeretném oldani a megváltoztatását. Vezeték-és Keresztnevet hogyan lehet megváltozatni? Többi lent

Figyelt kérdés
Külföldi nevet szeretnék mindenképp mert a mostanit nagyon utálom,kiskorom óta ezzel szenvedek. Utána olvastam már ennek az egésznek, és megtudtam a lényeget , hogy keresztnevet nem lehet külföldi névre változtatni, hanem van egy jegyzés amikből tudok válogatni... de azok elég hülyén néznek ki , és hát meg sem közelíti a külföldi neveket mert nagyon magyaros. Más választásom nincs csak az a jegyzék amiből választani tudok? Illetve a vezetéknévvel kapcsolatban hol van ilyen "jegyzék"? Mert azt nem találom... Vezetéknévből hol tudok válogatni? Vagy az lehet külföldi?

#keresztnév #depresszió ##vezetéknév ##utálom
2019. ápr. 25. 23:59
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
Milyen jegyzés? Miről beszélsz te? Megvan, hogy milyen nevek anyakönyvezhetőek. Vezetéknevet meg olyat választasz, amilyet akarsz, kivéve pl. történelmi neveket.
2019. ápr. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
55%
Asszem,hogy 10000 Ft-ba kerül, vagy annyi volt régen,mintha annyit olvastam volna. Én nem értek hozzá, de lehet, hogy az Anyakönyvi hivatalba kell elmenni ezzel.
2019. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
100%

Azt MTA adható keresztjével listájára gondol a kedves kérdező. Csak abból választhatsz. Külföldi nevet nem engedélyeznek, ha valami olyat szeretnél, ami nincs a listán, kérvényezni kell, de csak és kizárólag magyar írásmóddal fogják engedélyezni.

Vezetéknév lista nincs, irányelvek vannak, ami szerint lehet választani. Ha 18 év alatt vagy, kell szülői beleegyezés is

2019. ápr. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
6%
Az a keresztnévlista már évek óta megszûnt.
2019. ápr. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnt meg, utolsó. Ma is csak arról választhatsz nevet. Ha nincs rajta valami, akkor kérvényezheted, de egyáltalán nem biztos, hogy engedélyezik.


[link]

2019. ápr. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
67%
Mi ez a mánia hogy csak külföldi nevet akarsz?
2019. ápr. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
96%
Aha. Hagyjuk. Pontosan két perc alatt utána tudsz keresni a névváltoztatás feltételeinek a Google-ban. Aki erre sem képes, hanem itt kerdezgeti a hülyeségeit, az vagy nem több 13 évesnél, és akkor tárgytalan, mert anyu úgysem engedi, vagy annyira életképtelen, hogy esélye sincs elintézi semmilyen hivatalos procedúrát.
2019. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
88%

Külföldi vezetéknevet nem engedélyeznek.

Utóneveknék a lista a nyelvtudományi intézet listája az irányadó, abból lehet válogatni.


Érdekes amúgy, kislányom apja külföldi, ezért külföldi utónevet kapott, még a magyaros írásmód sem volt kötelező.

Óvodás koában sokat kesergett, hog ynincs névnapja, ezért szerettem volna meglepni, és bejegyeztetési kérelmet írtam az MTA-nak.

Elutasítottak, mert uniszex keresztneve van a lányomnak. Pedig így van anyakönyvezve, de mivel a magyar névadási szabályoknak nem felel meg (egyértelmű férfi vagy női név), ezért a listára nem kerülhetett fel.

2019. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
87%

jó "külföldi nevet" vegyél fel pl अनुष्का vagy అనుష్క vagy Анушка, vagy 아누슈카 샹카르 vagy அனுஷ்கா

sok sikert, üdv,

Anna

2019. ápr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
83%

"Külföldi nevet szeretnék mindenképp"

Költözz külföldre, szerezd meg az ottani állampolgárságot és máris szabadon arra változtatod a neved, amire akarod.

Amerikában akár még D*ck is lehetsz, Honey bunny vagy P*ssy.

2019. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!