Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináltnátok az én helyemben?

Ricsi1115 kérdése:

Mit csináltnátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy nagyon nyomasztó kérdessel fordulok hozzátok, van szakács végzettségem próbáltam elhelyezkedni de nem sikerült mert nem tudtam megoldani a bejárást, na most beteg lett mamám akit ápolni kell ezt én csinálom...sajnos édesapám és keresztanyám nem foglalkozik vele pedig nekik kötelességük, lenne sokszor vitatkoztam velük ezügyben..így van ez már 4-5 éve azóta nem dolgozom és nem tudom mitévő legyek most rászántam magam hogy kézbe veszem a dolgokat hol kezdjem?...nagyon kétségbe vagyok esve. Édesanyám próbál nekem segíteni de ő nagyon sokat dolgozik így nem akarom őt még ezzel is stresszelni. (25 éves vagyok)



2019. máj. 1. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Ricsi!


Együtt érzek veled.


A mamád állapota milyen? Stabil? Romlik? Milyen és naponta mennyi ápolásra van szüksége? Ha ez a kérdés nem oldódik meg, akkor hogy akarsz szabadulni a jelenlegi csapdahelyzetből?

2019. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Nagyi otthonba, te melózni. Ha lesz normális fizud, akkor kihozod és fogadsz mellé ápolót.
2019. máj. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Mamámnak Demenciája van sokszor halucinál olyan dolgokról ami már nem létezik és folyton "haza" akar menni...feltud még úgyahogy öltözni és még tudja használni a wc-t,enni is tud de sokszor van az hogy nem tudja mit kellene csinálni ezért is kell rá felügyelet régebben sokkal rosszabb mert nem kapott rá gyógyszereket azóta már tűrhetőbb...öreg otthonban helye ez tény és való de viszont oda is várlólista van és szegénynek a nyugdíja sincs meg hozzá...

2019. máj. 1. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

egyes vagyok


Ebben az esteben, ha nem tudjátok a szakápolót megfizetni, ill. nagymamádat vhogy 24 órás ellátáshoz juttatni, akkor az ápolásából származó terheket, kedves Ricsi, arányosan el kell osztani. Az össze rokonnak személyesen vagy anyagilag ki kell vennie a részét az ápolásból. Az nem járja, hogy a te fiatalságod rámenjen erre a dologra. Illetve kérhetitek házi gondozó segítségét is.


Gondolj utána annak, hogy számodra van-e valami otthonról végezhető munka, bedolgozás, akármi.

2019. máj. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kovpet ***** válasza:
85%

A nagymamád gondozását a gyermekeinek kell megoldani, nem az unokájának. Ha otthonba megy és nem elég a nyugdíja, akkor őket kötelezik majd a különbség kifizetésére, ha kell, jogi úton is.

Nagyon szép, hogy te gondozod, de mi lesz később? Vele is meg veled is mi lesz? Mi lesz a halála után? Ha kihagysz tíz évet a munkából, akkor hogy helyezkedsz majd el? Mi lesz, ha pelenkázni kell? Ha öntudatlan lesz? Ha rád gyújtja a lakást véletlenül, mert elalszik és előtte kávét akart főzni?

Az ápoló egy szakma és ez nem véletlenül van így.

2019. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!