Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőanyaként hivatalos...

Nevelőanyaként hivatalos helyen miért nincsenek jogaim? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
12 éve nevelem a férjem első házasságából született lányait. Néhány évvel ezelőtt gond nélkül csináltattam személyi igazolványta nagyobbiknak. Tegnap a kissebbiknek akartam, és közölték már nem lehet. Csak az apja írhatja alá... Miért van az ha beteg a gyerek az orvos nem követeli a vér szerinti szülőket, szülői értekezleten is ott lehetek, (félreértés ne essék, nekem ez nem probléma) de hivatalos helyen mintha vadidegen lennék... Az anya aki egy tollvonással lemondott a gyerekekről, nem látogatja őket, nincs mellettük ha betegek, ha segítségre szorulnak, nem fizet tartásdíjat, mégis jogilag több köze van hozzájuk mint nekem???? Azért mert ő szülte őket??? Mégis én kapom anyáknapján az üdvözlőlapot a lányoktól, hogy "anya csak egy van..."
2010. júl. 7. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a jog... :( hivatalosan semmi közöd hozzájuk
2010. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát persze... De ha mondjuk valami gáz lenne, és mondjuk gyámügyre kerülne a dolog, vagy ne adj isten belekeverednének valamibe, és rendőrségi ügy lenne, rögtön én is felelős lennék... Akkor már hivatalosan is lenne hozzájuk közöm... Elkeserítő...
2010. júl. 7. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, az anya lemondott róluk? Jogilag is? (Mert, ha nem, akkor éthető, hogy neki van több joga. Az ügyintéző nem látja, te mennyit teszel a gyerekekért, ő csak a hivatalos iratokból kap információt.)


Ha lemondott, akkor fogadd őket örökbe és teljes jogú szülő leszel törvény előtt is.

2010. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Sajnálom:(

Hagyd a hivatalos dolgokat az apára, és örülj, hogy van két nagyszerű lányod! :)

Legalább egy dologgal kevesebb, amivel neked kéne foglalkozni, a h*lye törvényekkel úgy sem lehet mit kezdeni..

Én a saját gyerekem papírjait nem írhattam alá, mert kiskorú voltam még, de hát könyörgök, én vagyok vele otthon, ha orvoshoz kell vinni sürgősen, akkor is riasszam az anyukámat vagy a kicsi apját?! Bezzeg ha gyerek rabszolgának akartam volna eladni, akkor jó lett volna az én aláírásom is, szóval erről ennyit..

2010. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Váláskor lemondott róluk, így az apjukhoz helyezték őket. Láthatási joga lenne, de nem él vele. Eszembe sem volt hogy örökbe fogadjam őket, nem is tudtam hogy lehet így hogy az apjuk feleségeként örökbefogadás... Igazából ez volt az első hogy kiakadtam a bürokrácián.
2010. júl. 7. 11:47
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Indítsatok bírósági eljárást,ahol is az anyuka mondjon le a szülői felügyeleti jogáról.Te pedig hivatalosan vedd át ezt a jogot.Gyámügy is kell hozzá,menj be hozzájuk ott megmondják neked mik a hivatalos lépések.Ha az anya együttműködő,akkor talán a bíróságot ki is lehet hagyni.

M anno csak bíróságon keresztül intéztük még a válóperemnél.

2010. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Valószínű váláskor nem a jogokról mondott le,csak a gyerek elhelyezésnél,hogy az apánál legyenek.De ettől még a jogai megmaradna(sajnos),de amint írod a kötelességeit nem teljesíti.Menj be először a gyámügyre.Mert pl Te külföldre sem vihetnéd a gyerekeket,sőt az apjuk sem az anya bele egyezése nélkül,nem tudtok útlevelet sem csináltatni...stb.

Jobb ezt jogilag elintézni,ha már úgyis veletek élnek.

(Szép kis anyjuk lehet (szegényeknek)

2010. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hivatalos nevelőanyaként lennének jogaid, de te "csak" az apjuk felesége vagy - ezt mostohaanyának mondják - és attól, hogy a szüleik elváltak (egymástól), a lányoknak még van egy anyja...

Örökbe akkor fogadhatod őket, ha az anyjuk hivatalosan is lemond róluk.

2010. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem hiszem hogy jó ötlet volna "előszedni" az anyjukat. A nagy lassan betölti a 18-at, a kicsit pedig amúgy is megviseli hogy nem kell az anyjának, nem lenne okos dolog, ha szembesítenénk azzal hogy újra lemond róla. Én mindíg abban a szellemben neveltem őket, hogy semmit nem tettem amivel az anyjuktól tiltottam volna őket, és soha nem neveltem őket ellene. (sajnos megtette ő saját maga, komoly lelki sérüléseket okozva a gyerekeknek) Ez maradjon is így.
2010. júl. 7. 11:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Azt hiszem maradok "csak" a "mostohájuk", és inkább bosszankodok a bürokrácia miatt!
2010. júl. 7. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!