Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ki lehet törni a...

Szerintetek ki lehet törni a langyos állóvízből?

Figyelt kérdés
Sok kérdést olvastam azzal kapcsolatban (és én is hasonló gondokkal küzdök), hogy kicsit ellaposodott a kapcsolat, nagyon szeretik egymást, de mondjuk a pár egyik tagja kevésbé figyel oda a másikra, kevesebb idő jut rá, ilyesmi. A kérdező pedig tanácsot kér, hogyan dobja fel a kapcsolatát, hogyan vigyen bele változatosságot, hozza vissza a régi tüzet stb. Erre szokták javasolni a közös élményeket, menjenek el kettesben valahová, új smink, új frizura, kihívó fehérnemű, változatosság a szexben és hasonló dolgok. Szóval a kérdésem az lenne, hogy van valaki, akinek sikerült ilyen módon rendbehozni a kapcsolatát hosszú távon? Nem egy-két hetes "hullámhegyekre" gondolok, hanem például években mérve. Vagy az ilyen kapcsolatok már halálra vannak ítélve?
2010. júl. 7. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ,mióta tart ez az állapot.nyilván,ha hosszú évek óta,akkor koránt sem biztos,hogy egy új fehérneművel,vagy egy kirándulással helyre hozhatóak a dolgok.Persze küzdeni a végsőkig kell,de erőltetni ne erőltessük,ami már nem megy. jelen pillanatban én is úgy érzem,hogy jó ideje üldögélek a langyos vízben.S ez akkor is így lenne,ha együtt másznánk meg egy hegycsúcsot,vagy Velencében gondolázhatnánk (ha megtehetnénk).Vannak kapcsolatok,amelyekből már nem lehet többet kihozni.
2010. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat mindig hullámvölgyekből és hegyekből állt. A kérdés szerintem így helyes: Van-e olyan, aki ezekkel a praktikkkal megmentette az amúgy halálra itélt kapcsolatát, és azóta annyi hullámhegy van a kapcsolatban, hogy megéri továbbcsinálni?

Ez kényes kérdés, hiszem ha szexben izgalmassá tesszük unalmas lesz másban stb... Igazából szerintem egy kapcsolatban egyik félnek sem kell 24 órás bohocot játszania, ez nem egy vidámpark. Nem mindegy hogy egy kapcsoalt el van laposodva, vagy csak átállt arra aszintre ahol már nem a meglepetések dominálnak. Egy idő utn kiismerjük a másikat, beáll egy rutin, ami sokszor, főleg fiatalabb korosztálynak az unalmat jelenti. De ez nem feltétlenül van így.

2010. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kapcsolat, a házasság nem arról szól, hogy minden pillanatban jól érezd magad benne. Arról szól, pontosabban arról kellene szólnia, hogy minél ritkábban érezd magad benne rosszul.


Ma az internet és kommunikáció világában azomban szinte mást sem lehet olvasni, mint a fiatal nőket uszító írásokat arról, hogy ha a férjük barátjuk nem "üzemel" tökéletesen, akkor azt azonnak be kell fejezni, hiszen lesz másik.


Az ilyen uszításokat a hivatás szerűen a prostitucióból élő nők írják jellemzően. Férfigyűlöletük csupán megjátszás, aminek egyetlen célja, hogy a férfiakkal kapcsolatos lehetetlen elvárásokat állítsanak mintaként a fiatalabb nők elé, hogy ezzel minél több, a kapcsolatában csalódott férfit hajtson a karjukba - persze pénzért.


Ne hagyd magad befolyásolni, minél fröcsögőbb férfigyűlölet árad egy hozzászólásból, annál nagyobb terepjáróban nevet rajtad aki írta, - de csak akkor, ha átveszed a gyűlöletét és buta módon sárkányként hajtod magad mellől el a férfiakat.

2010. júl. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*A kapcsolat, a házasság nem arról szól, hogy minden pillanatban jól érezd magad benne. Arról szól, pontosabban arról kellene szólnia, hogy minél ritkábban érezd magad benne rosszul.


Szerintem erről pontosan az ellaposodott kapcsolatok szólnak. Nem azt mondom, hogy kell és lehet 10-20-30-40 évig 1000 fokon égni, de ettől még érezheted magad jól, és ha az a cél, hogy minél ritkábban érezzem rosszul magam a kapcsolatban, akkor részemről inkább az örök magány. :)

(Amúgy férjnél vagyok.)

2010. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak: fel lehet javítani az ilyen kapcsolatokat, ha mindketten akarják és tesznek érte. Mondják, hogy ha elégedetlen vagy az életeddel, változtass valami kicsit (akár egész más területen), és az majd hozza magával a többi, esetleg nagyobb változást. Nálam ez mindig bejön.
2010. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10:41, azért a férjedet is kérdezd meg erről, de előtte itasd le kicsit, hogy hihess is neki.
2010. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!