Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A párom pénzéhesne...

Mit tegyek? A párom pénzéhesnek gondol.

Figyelt kérdés

Már több,mint 3 éve vagyunk együtt.Soha nem dúskáltunk a pénzben.Mivel most hagytam abba a sulit,és csak ő dolgozik,kicsit nehéz.Albérletbe lakunk és fiatalok vagyunk.Nem várom el,hogy csak ő dolgozzon.Én is keresek munkát,de hiába,mikor még suliba jártam és kaptam ösztöndijat akkor persze közösbe ment az is.Nem egyszer voltunk már padlón,mindig kitartottam mellette.Soha nem mentem haza(pedig ott lett volna mit ennem,könnyebb lett volna),szeretem és úgy gondoltam hogy az igaz szerelem az ha jóban-rosszban mellette vagyok. Fél éve megkérte a kezem,4 hónapja vagyunk új albérletben,ahol csak mi vagyunk. Mostanában megint alig-alig van pénzünk,mert mindig akad kiadás(sajnos február óta megvonták tőlem az ösztöndíjat,így maradt az ő keresete). Folyton veszekszünk,és a fejemhez vágja hogy "amíg volt pénz addig minden jó volt,most hogy nincs...kicsit feltűnően furcsa" meg folyamat azzal piszkál hogy csak ő dolgozik.Húzzak el én is dolgozni és akkor lesz pénzünk.

Tudom hogy sokan vitáznak a pénz miatt,de én nem azon vitázok vele,csak ő érzi így.


Mit tennétek a helyemben?szakítsak vele? annyira fáj,hogy ilyeneket gondol rólam,korábban soha nem mondott ilyet.én tényleg igyekszek,de egyszerűen még csak fel sem hívnak sehonnan sem,nehéz munkát találni.


2010. júl. 9. 11:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
7%
Talán meg kéne változnod és nem rajta levezetni a feszültséget.
2010. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
ha azon gondolkodsz, hogy szakítasz vele, akkor bizony nem szereted igazán. sok akadály van az életben, sok probléma, de nem menekülni kell és azt eldobni, ami van. hanem próbálj meg beszélni vele. biztosan nem könnyű helyzet, tudom,én is voltam-vagyok ilyen helyzetben. beszélgess vele erről, támogasd, hiszen ha csak ő dolgozik nehéz megélni. persze, nincs munka sok, főleg nem normális meló, ezt ő is tudja. csak épp nehezen dolgozza ezt fel. azért beszélj vele erről, csinálj egy romantikus estét. hozd fel ezt a témát is, hogy te mit gondolsz és szereted. vagy írj egy szép szerelmes levelet amiben kifejted a véleményed és az érzéseidet és akkor add oda neki, amikor épp jókedvű. biztosan értékelni fogja. egy kapcsolat így működik. sok sok türelem. másképp nem megy. 30/L
2010. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 d,jpt L ***** válasza:
30%

A legegyszerűbb és egyben legésszerűbb, hogy menj el dolgozni. Olyan nincs, hogy nincs. Ha nincs pénz, a legpitibb munka is megteszi szerintem (takarítás,pénztáros,árufeltöltés,szórólapozás-ezek mindig vannak)

Már más világ van, igenis dolgoznod kell, pláne, ha szegények vagytok.

2010. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%
az a megoldás, ha találsz munkát.Én megértem a vőlegényedet,nem lehet könnyű egyedül eltartani két embert,albérletet fizetni.Ha végzettségednek megfelelőt nem találsz, akkor ideiglenesen add alább.Nem szégyen a munka.Én nem tudnám elképzelni, hogy évekig eltartson valaki.Én is besokallnék, ha a férjem nem dolgozna,és nekem kellenne eltartani.
2010. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
én nem vezetek le rajta semmit.hazajön a munkahelyéről és van hogy ő kezdd el velem veszekedni.tűröm amíg lehet,és próbálom megérteni.ha veszekedünk,akkor általában ő kezdi :(
2010. júl. 9. 12:00
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt neki is így elmondod, lehet hogy megérti.

Elmondhatod, hogy Te nem vagy pénzéhes, és soha nem amiatt szeretted(bár soha nem is volt sok), és vegye már észre, hogy mindig kitartottatok, és nekem fáj, hogy ilyeneket mondd,

2010. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
kössszzz.egyáltalán nem írtam hogy mit vállalok el.én MINDENHOVA jelentkeztem.még takarítónőnek ,szobalánynak és konyhalánynak is. még csak nincsenek is elvárásaim.kérlek így ne ítélkezzetek felettem,mert semmi olyat nem írtam h csak ez meg ez felelne meg nekem.ha valaki hát akkor én vagyok olyan,hogy sz.rért húgyért elvállalok mindent.de ez sem segít
2010. júl. 9. 12:03
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi is éltünk albérletben a párommal.Volt,hogy annyi pénzünk volt,hogy az albérleti díjat,és a kötelező számlákat kifizettük és ennyi.Kajára már semmi nem jutott.Kétnaponta mentünk apámhoz vendégségbe mert ott tudtunk enni..Mivel csak a párom dolgozott(én munkanélküli voltam) volt hogy egész nap csak sírtam,hogy milyen szegények vagyunk..Amit el lehetett adni már eladtuk,hogy legalább kenyérre fussa.De soha nem bántott meg a párom,hogy ingyenélő lennék! Soha nem kiabált velem,hogy miért nem megyek dolgozni,hiszen tudta,hogy keresek munkát..Persze később találtam munkát és egy kicsivel könnyebb lett..De az évek alatt volt olyan,hogy a páromnak nem volt fél évig munkája addig csak én dolgoztam.Én sem panaszkodtam neki,mert ahogy ő is eltartott én is mellette álltam..Egy kapcsolat erről is szól. Jóban-rosszban együtt..

Ha már az elején vitázik,hibásnak tart mi lesz veletek később???Nem jó így ez...

2010. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
29%
Jah igen bocsi elfelejtettem hogy mindig a másik a rossz. Te meg ahhoz képest hogy neked stressz ez a helyzet és még munkád sincs tökéletesen kiegynesúlyozott vagy. Na hát amíg a saját hibád nem látod be addig felesleges.. :)
2010. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
100%

Emiatt nem érdemes szakítani, csak ha már nem bírod elviselni.

Ha nem vagy válogatós a munkában annyira nem nehéz melót találni. Persze ezek a munkák nem fizetnek jól és általában nem leányálom munkák. Szerintem még nyugodtan mehetsz akár diákmunkára is, de vannak magas fluktuációjú munkahelyek is, pl eladó, önkiszolgáló éttermi munka, stb...

És a legfontosabb: rengeteg helyre kell beadjad az önéletrajzodat, ahhoz, hogy előbb-utóbb egy helyre felvegyenek. Nem szabad 1-2 helyre beadni, majd hetekig arra várni, hogy válaszoljanak.

Egyszerre akár száz, vagy több helyre is kell pályázni. A nagy számok törvénye uralkodik a munkaerőpiacon. Nekem anno ez bejött, egy hónap alatt találtam munkát, lényegében nulla tapasztalattal.

2010. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!