Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim folyton veszekednek,...

A szüleim folyton veszekednek, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal nevelőapámnál élünk egy kertes házban, szeretek itt élni de hogy is mondjam, megvannak a problémák. Anyám mindenbe beleköt amit nevelőapám csinál, igaz picit igénytelen de napi 12 órát dolgozik amíg anyám 6-ot. Olyan dolgokon veszekednek hogy nincs pénzünk és hogy amint betöltöm a tizenhatot felfüggesztik a tanulmányaimat és megyek dolgozni, de én akarok érettségit. Nem tudom mit tegyek. Pár napra le fogok költözni nagymamámhoz a tudtuk nélkül ha bárkinek bármi más ötlete van szeretettel hallgatom meg.

2019. jún. 25. 22:55
 1/7 anonim válasza:
71%
Átérzem a helyzetedet. Viszont azt nem tartom jó ötletnek,hogy a tudtuk nélkül költözz le. Nekem anno nem volt hova meneküljek a viták elől,felkellett nőjjek,megpróbálni kizárni ezeket,ami persze sokszor nem ment de megkellett tanulni erősnek lenni. Nem tudom melyik féllel milyen kapcsolatban vagy,nekem az segített,hogy az én esetemben és apumra fókuszálltam,vele ültem le beszélni ha baj van. Azt tanácsolom neked,hogy ha valamelyikükkel jobb viszonyban vagy,kérd meg,hogy beszélni szeretnél,mert nem bírod azt a helyzetet és próbáljatok találni rá valami megoldást.
2019. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Maradj nagyanyádnál, s végezd el az iskolát.
2019. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Menj koliba, mellette vállalj diákmunkát, hogy ne kelljen pénzt kérni a szülőktől.
2019. jún. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom,amelyikükkel jobb a viszonyod,azzal próbálj meg beszélgetni erről. Nem tudom,hol elsz,de szoktam latni pl a tescoban diakokat dolgozni,délutánonként suli után. Szerintem igy te is gyarapíthatod a bevetelt,nem kell pénzt kérned a szüleidtől,ráadásul a tanulmanyaidat sem kell félbehagynod.

Plusz ervelhetsz azzal is,h a csaladi pótlék vagy az adokedvezmeny is csak addig jár utanad,amíg tanulsz. Ha kivesznek a suliból,ezek megszűnnek.

2019. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy elmész dolgozni, még befejezheted az iskolát. Ha jól értem, itt a veszekedés a nagyobb probléma. Nos, emiatt nem árt elköltözni. Ha a Nagymamád nem szeretné, hogy Nála lakj, albérletet kell keresni.
2019. jún. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

Ezt nekik is elmondtad már? Mert a legtöbb konfliktus abból adódik, hogy rohadtul nem beszélgetnek az emberek egymással. Higgadtan le kell ülni és mondja el mindenki, kit mi zavar, miben lehetne változtatni, kössetek kompromisszumokat! Ez csak így működik. Meg kell beszélni, nem magadban morgolódni és elvárni, hogy majd a másik kitalálja, mi lehet a bajod. Rengeteg félreértés van ezekből. Az idősebbeknél a fenyegetések hátterében sokszor más is van: egészségügyi gondok, mérhetetlen fáradtság, sikertelenség, férfiaknál kapuzárási pánik, nőknél a klimax stb. és ha ez egy lázadó, sértődős tinédzserrel párosul, orbitális balhék tudnak kerekedni.

Megbeszélni, átbeszélni mindent és az ígéreteket betartani! Csak ez a járható út. Nem pedig az, amit itt sok keserű, magányos ember javasol, hogy fordíts hátat a szüleidnek! Ők azok, akik képtelenek bárkivel is egyezségre jutni, ha valami nem úgy van, ahogy ők akarják, azonnal hátat fordítanak. Ne hallgass rájuk!

2019. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A beszélgetést javasolók sem éltek még ilyen közegben. Ha effajta emberekkel megpróbál leülni egy tinédzser, elsőre azt mondják neki, "Kuss", "Ne pofázz", "Fogd be a szád". Furkó emberrel nem lehet beszélgetni, a beszélgetés az csak értelmes két féllel lehetséges. A mi családunk egyik ágában a gyereknek csak parancsszavakat volt szabad meghallgatnia, ha már felelt rájuk valamit, ráordítottak, hogy "Te hallgass!" A beszélgetés az egy olyan értelmiségi dolog, amit tanulni kell(ett volna).
2019. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!