Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek járjak utána, hogy...

Minek járjak utána, hogy tudjam örökbe vagyok-e fogadva? 18/l (Tudom, hogy hosszú, de ha van időd kérlek szépen szánj az elolvasásra egy picit, köszönöm)

Figyelt kérdés

Tudom sokan azzal fognak jönni, hogy “örülj, hogy vannak szüleid” ,de akik kerültek már hasonló helyzetbe vagy veszett el bennük egy kis empátia kérném csak azok válaszoljanak. Köszönöm!

Tehát... igazából egy pár éve elkezdtem viccelődni azzal, hogy én örökbe vagyok fogadva, mivel mint az kiderült a születésemkor beteg volt a fotós, így kép nem készült akkor és a szüleim a kórházi “karkötőt” sem tartották meg. Van egy nővérem (21), neki van fotója és “karkötője” is. Nekem ez akkoriban elég indok volt ahhoz hogy viccet űzzek belőle, nyilván a hülye fejemmel “poénból” rá is kérdeztem anyukámtól, aki úgy csinált, mintha nem is hallotta volna. NYILVÁN én még mindig hülye fejjel fokoztam a dolgot és megjátszott kétségbeeséssel az arcomon megkérdeztem “anyu a hallgatás beleegyezés!!”, amire a válasza egy gyönyörűen megfogalmazott “te hülye vagy.” volt. Ami két dolgot jelenthet bár az én esetemben a második opció lenne az ideális. 1. Tényleg van valami a háttérben 2. Tényleg hülye vagyok.

Ha idáig elolvastad, megbizonyosodhattál róla, hogy bajok vannak a fejemben avagy bemesélem magamnak az egészet.

DE a mai nap folyamán drága nővéremmel szemformákról beszéltünk és szemszíneknél kötöttünk ki. Találtam egy táblázatot drága mindenki kedvenc, mindent tudó internetén, ami szülők szemszínéből kiindulva lehetséges szemszíneket ábrázolt meg nem született gyermeküknek. Édesanyámnak szürke szeme van, édesapám kékes-zöld szemmel él, tudtommal nagyszüleink is ilyen tulajdonságokkal rendelkeznek/-tek, ám nővérem és én barna szemmel születtünk.(drága nővérem elvileg kék szemmel született, de most barna). Nyilván kicsit utána olvasgattam ennek-annak és lehetséges hogy ezerből- egy gyermek valahogyan (nyilvan nyomós okkal, de nem vagyok orvos elfelejtettem) barna szemmel születik. Ezen kívül akármilyen dilisen is hangzik, olvastam valamit a fülcimpákról is.( igen fülcimpa!) A nővéremen és rajtam kívül a családban mindenkinek külön lógó vagy mi a tököm fülcimpája van, de nekünk “nincs”(tehat kapcsolodik a fejunkhöz). Kövezzetek meg ha hülyeséget írok, de istenbizony ezt olvastam! Másik fordulópont, amikor a vércsoportomról kérdezem mucit(anyu) akkor mindig mást mond. Lehet feledékeny a dlágaszágom, lehet titkol valamit who knows? (Voltam már B+, AB, 0)

És ha már a random, eddig nem észre vett “bizonyítékoknál” tartunk, utaztam volna szerbiába, de anyukám nagyon nem szerette volna kezembe adni az anyakönyvi kivonatom. Ez azért is lehet, mert mindent elvesztek hisz, valószínüleg ha örökbe fogadtak volna IS az ő nevük van rajta.

Tehát rátérek az igazi kérdés(ek)re!

Nem igazán gondolom, hogy örökbe vagyok fogadva, ám előfordulhat, hogy édesanyám megcsalta apámat esetleg, vagy akár örökbe fogadás is szóba jöhet? Minek kéne utána nézzek, hogy találjak is egy normális kézzel foghato választ?

Megkérdezni nem fogom, mert ha netán igazam lenne, nyilván okkal volt elhalgatva és semmi áron sem bántanám meg őket akármivel, csak a kiváncsiság vezérel.

Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat és, hogy időt fordítottál a novellámra lol!:))



2019. júl. 2. 19:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Amit az öröklésröl írsz, az teljesen zavaros, ha a testvérednek meg neked ugyanolyan tulajodnságaitok vannak, akkor nyílván testvérek vagytok.

Ha örökbe fogadtak, akkor a születési anyakönyvet átírják, tehát azon az örökbefogadó szülök adatai vannak. (Azt nem értem, ha Szerbiába akarsz utazni, ahhoz minek anyakönyvi kivonat)

A megcsalás meg végképp idióta ötlet (bocs, de tényleg).


Az egyetlen értelmes dolog, hogy meghatároztatod a saját vércsoportodat és megnézed, hogy a szüleiddel passzol-e.


De szerintem az egészet csak generálod, minden alap nélkül.

2019. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Egy DNS vizsgálat minden kétséget kizáróan megválaszolná a kérdést, csak az nagyon sokba kerül. Mármint nem a MyHeritage típusú tesztekre gondolok, hanem amit hivatalosan, Magyarországon végznek.
2019. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Ha örökbe fogadtak volna,már biztos mondták volna. De akkor lehet, hogy a tesódat is örökbe fogadták. Én a középiskolai biológiai tanulmányaimból úgy emlékszem, hogy akkor lehet egy gyereknek barna szeme, ha valamelyik szülője barna szemű volt.

Nekem Anyum barna szemű, a nemzőm, aki egy éves koromban otthagyott minket kék szemű. Anyukámnak azonban volt egy fekete szemű udvarlója, akivel sajnos, sohasem találkoztam, csak hallomásból ismerem. Tizenéves koromban egyszer azt álmodtam, hogy Anyum bevallotta, hogy Ő az Apám. Akkor nem mertem Neki elmondani. Aztán huszonöt évesen megint azt álmodtam, s akkor már elmondtam Anyukámnak, de azt mondta, hogy az lehetetlen, mert nem volt Vele szexuális kapcsolata. Pedig örültem volna Neki, mivel az "apámtól" semmit nem kaptam, nem is ismerem.

Nem lehet, hogy a szüleid elhanyagoltak, azért fantáziálsz ilyenekről? Egyébként, ha bizonytalan vagy, kérhetsz nagy korodban DNS vizsgálatot. Csak haj, körömreszelék, vagy testváladék kell hozzá Tőled és a Szüleidtől. Így az is kiderülhet, hogy Anyud megcsalta-e Apudat és úgy lettél-e Te. Nem lesz olcsó mulatság, azt előre megmondom.

2019. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen megnyugtaat de én se tudom a ggyerekeim vétcsoportját, nincs meghatározva, gyanitom hogy A+, de tudom h sajátok.


Szerintem képzelődsz.


És különösen fura miért kellett anyakönyvi kivonat, nekem házasságkötésnél kellett pedig voltam külföldön rengeteget.

2019. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Ne foglalkozz vele. Nem is biztos, hogy tudni akarod, mert ha tényleg örökbe fogadtak, akkor ott volt valami a háttérben, pl. inkubátorban találtak rád, erőszakosak voltak az eredeti szüleid és elvettek tőlük vagy balesetben meghaltak. Akármelyik opciót is nézem, én biztosan nem akarnék tudni egyikről sem.


Másrészről, ha jó a kapcsolatod a "mostani" szüleiddel, akkor már rég elmondták volna, ha örökbe fogadtak. Ha a saját gyerekem vetné fel nekem, hogy örökbe fogadtuk-e, én is kiröhögném, mert ez elég abszurd felvetés. De ha komolyan gondolod a kérdést, akkor beszélgess el velük erről, nem hiszem, hogy ellenkezni fognak.

2019. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Végig olvastam. Szerintem te kreálod a hülyeséget. Szültem 2 gyereket.lányom 1989-ben született. Se fénykép nem készült, se a születési karszalag nincs meg. Én és az apja is barna szeműek, barna hajúak vagyunk. Lányom zöld szemű, és igai vörös hajú lány. Egyik nagyszülő sem vörös, zöld szemű. Fiam 3 évvel később született, róla sincs születési fotó , neki sincs meg a karszalagja. Fiam barna szemű, és fekete hajú. A két testvér még véletlenül sem hasonlítanak egymásra, se ránk, pedig mi vagyunk a biológiai szülei. Sok évvel később amikor az én nagymamám meghalt, akkor találtam egy régi képet egy gyönyörű hölgyről.. Kiderült, hogy nagymamám nagyanyja volt, aki zöldszemű, és vörös hajú.

Fiam fekete haja, meg apai ágról a nagypapától örökölte. Ő volt koromfekete hajú.

Azt meg nem értem, hogy utazáshoz minek születési anyakönyvi kivonat. Az nem kell.

Szóval nyugodj le, nem vagy örökbefogadott gyerek bármennyire szeretnél az lenni.

Amúgy nem csodálom anyud válaszát: “te hülye vagy.” Én is ezt mondtam volna a helyében.

2019. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

"Nem is biztos, hogy tudni akarod, mert ha tényleg örökbe fogadtak, akkor ott volt valami a háttérben, pl. inkubátorban találtak rád, erőszakosak voltak az eredeti szüleid és elvettek tőlük vagy balesetben meghaltak. Akármelyik opciót is nézem, én biztosan nem akarnék tudni egyikről sem."


Azt kihagytad, hogy az anya valamiért - anyagi vagy egyéb okból - nem tudta volna felnevelni, és ezért inkább örökbe adta volna - ami a sok abortuszellenes szerint a legjobb a gyereknek. Ez tipikusan az, amikor nincs semmi negatív történés, csak rossz körülmények.

2019. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
81%
Szerintem is túlgondolod. De esetleg kérdezz rá a nővérednél, hogy emlékszik-e arra, amikor anyukád terhes volt, 3 éves korából már valószínűleg vannak emlékei, főleg ilyen impulzívak, mint egy kistestvér.
2019. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van örökbefogadott gyerekem.

Az anyakönyvet újra írták, az tehát nem jelent semmit.

A vércsoportjáról lövésem sincs, a sajátomról sem.


Mi az első pillanattól nyíltan

kezeltük ezt vele.

Most már biztos vagyok benne, hogy jól tettük.


De:

teljesen lehetetlen bizonyítani, hogy valami NEM történt meg.

Szerintem vannak ötlábú kecskék, cáfold még, ha bírod

2019. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb kamasz eljátszik a gondolattal, vagy fantáziál róla.

El fog múlni.

2019. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!