Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámék neheztelnek rám mert...

Anyámék neheztelnek rám mert elköltöztem otthonról, mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 éves lány vagyok,másfél éve költöztem el otthonról albérletbe a barátomhoz.Eddig Anyámmal és a Nagyanyámmal laktam,testvérem ninncs.Sajnos képtelenek ebbe belenyugodni.Elvárják,hogy naponta felhvjam mindkettőjüket külön-külön és beszéljek velük min.fél órát.Állandóan azt kérdezgetik,hogy mikor mikor költözöm már haza.A szememre hányják,ha hazamegyek meglátogatni őket,hogy nem akarok otthon aludni.A szobámban minden úgy van,ahogy hagytam,a Nagyi még havonta mindíg új ágyneműt is húz.Ha megmondom,hogy nem költözöm haza,mert a barátommal akarok lenni(már az esküvőt tervezgetjük),akkor megsértődnek,minden hálátlannak elmondanak,megkapom,hogy cserben hagyom őket.Hogy most amikor már végre keresek,és könnyebben élhetnénk lelépek és nem haza adom a pénzt.(Pedig amúgy szeretik a barátomat).Hogy miért nem költözünk oda a barátommal,ott az én szobám.(Ez még egy családi ház esetén talán meggondolandó lenne,nade egy panelben?!)Anyám külön szemrehányást tesz,hogy kihúzom magam a Nagyi ápolása alól.Állandóan minden példát felhoznak,hogy bezzeg milyen rendes XY gyereke,aki még 30 évesen is otthon van,segíti,meg szereti a szüleit nem úgy mint én.Én szeretem őket,de ez borzasztó rosszul esik,és egyre nehezebben viselem.Szerintetek ez normális?Mikor fognak végre beletörődni?
2010. júl. 10. 11:31
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok,bocs a 2 lemarad!
2010. júl. 10. 11:33
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmileg zsarolnak,ne hagyd magad,nemnormális dolog ha szülő nem érti meg h te már felnött vagy és lassan saját családod lezs.egy panelban szülök meg ti párotokkal meg nagyival együtt nem lenne nemi életetek,magánszférátok,egy szoba édeskevés,egymáss seggébe lennétek...
2010. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Természetes ,hogy önállósodni akarsz ez így van rendjén.Ha látják rajtad a szüleid ,hogy sehogy sem tudnak meggyőzni ,hogy visszaköltözz ,akkor hamarosan lefognak állni.
2010. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
Menjél ritkábban haza, akkor a barátoddal együtt, ne hivd öket naponta - idövel rájönnek, hogy már felnött vagy és saját életed van. Ne törödj ezzel, a saját életedet éljed.
2010. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

1:nem telefonálsz naponta.Heti egyszer.

2:havonte egy hétvégén mentek-barátostul.Ha nekiállknak zsarolni,közlöd,hogy jövő hónapban nem mész haza-ezt egyébként a barátod is fogja mondani,ha hallja miket mondanak neked.


Te egy felnőtt nő vagy,saját élettel.A nagyit nem vagy köteles ápolni(anyukád viszont igen.Ez a törvény!)

Pénzt meg pláne nem vagy köteles adni.

A nagyi egyébként vélem sokkal önellóbb,mint aminek hiszitek,ha ilyen lelki zsarolásra képes.Anyukád is álljon a sarkára.Ápolni valakit nem azt jelenti,hogy feláldozza az életét!

2010. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Szerintem nem normális dolog, egyszerűen nehezen fogadják el, hogy az ő kicsi lányuk felnőtt nő lett és elkezdte élni a saját, önálló életét. Hidd el idővel bele fognak nyugodni, de ez szerintem szülönként változó, hogy mikor. Addig max. annyit tehetsz, hogy ha amúgy jól kijöttök, akkor néha elmentek és ott vagytok 1-2 napot, 1 ott alvással. Persze nem azt mondom, hogy nem mozdulhattok ki, és ilyenkor be-be segítesz / segítetek a nyagymamád köril is. De na akkor menjetek, amikor ők akarják, hanem amikor ti akarjátok. Oda pedig én nem költöznék a helyedben, még ha kertes ház volna sem.

24/N

2010. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
először azt hittem 18 éves vagy úgy még érthető lenne a szülők reakciója na de 28 évesen ez már túlzás :S
2010. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak zsarolnak,nem szabad foglalkozni velük.Beszéljétek meg, hogy mondjuk heti egyszer-kétszer hívod őket.Ha ezt nem akarják elfogadni mond meg,hogy lecseréled a telefonszámodat és csak havonta egyszer fogod hívni őket.Ha zsarolnak zsarolj vissza. Sajnos ők csak ebből fognak érteni.Tapasztalat.
2010. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Elezőnél a pont,a zsaroló csak a zsarolásból ért sajnos.
2010. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad, majd meg nyugodnak de ha most hagyod magad mindig zsarolni fognak (sajnos saját tapasztalat )
2010. júl. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!