Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt megtehetem? Nem szeretném...

Ezt megtehetem? Nem szeretném a szüleimmel tartani a kapcsolatot, illetve csak nagyon ritkán jönnék haza. Miután elköltöztem ezt megtehetném? Mert ugye a társadalom elvárásai szerint ez nem helyes.

Figyelt kérdés
Egyszerűen a túlféltésből adódóan már megutáltam őket.Úgy döntöttem, hogy ha elköltözök akkor nagyon ritkán fogom őket látogatni.De a társadalom elvárása nem ez, hanem az, hogy még ha utálja is valaki a családját attól is viselje el őket.De én elviselem, de csak addig akarom amíg itt lakok.Testvéreimmel és a többi rokonommal nincsen gond velük jóban vagyok, csak anyámat meg apámat gyűlölöm.14/L
2010. okt. 17. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Elsétálsz a gyámügyi előadóhoz, és elmondod, hogy nem akarsz együtt élni velük, inkább intézetbe mennél.

Azt is tedd hozzá, hogy gyűlölöd őket.

2010. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Tedd, ha ez a szíved vágya.Én most hiába is írok bármit, nem fogsz rám hallgatni.Nem ismerem a helyzetet, téged, a szüleid.
2010. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ugyan, 14 éves vagy, azt se tudod még, hogy mit akarsz. ezen mindenki átesik. most olyan korszakodban vagy, hogy úgy gondolod, a szülők nem fontosak, meg "hülyék", de majd ha nyílik az elméd, ez megváltozik.

és ugyanekkor fogod átlátni azt is, hogy nem a társadalom elvárásai szerint kell éljünk.

hidd el, sok víz lefolyik még addig a Dunán, minden változik. felesleges még ezen agyalnod. majd döntesz akkor, mikor eljön az ideje. aszerint, hogy akkor éppen hogy álltok egymással. (valószínűleg már nem lesz bajod a szüleiddel, nagyrészt így megy ez)

2010. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
mennyire elfajzottak ezek a mai fiatalok..
2010. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
33%
Velem ugynez van...és nem vagyuk elfajzottak...csak máshogy gondolkozunk mint a szüleink...én már ezerszer megfogadtam h elmegyke de nem tudom megtenni mert nem tudok mihez kezdeni már egyszerűen kivárom még a 3 évemet 18 és utána kezdke új életet valahogyan...Nekedi is azt ajánlom próbáld meg kibírni azt a 4 évet aztán menj.Erős vagy ki kell tartani!!!
2010. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Semmiképp nem teheted meg!

A túlféltés max zavaró és rendkívül bosszantó lehet, de ez a szüleid hozzád való ragaszkodását és szeretetét jelzi. Lehet sokszor ez terhes annak akinek ezt el kell viselni, de próbálj elnéző lenni velük szemben. Ahogy neked nehéz kitörni otthonról, úgy nekik is legalább akkora harc legbelül, hogy megtanuljanak elengedni téged.

Ez a családi élet folyamata, hol könnyebben, hol nehezebben túlvészelhető.

És ne a társadalmi elvárásokat tekintsd mérvadónak a szüleid kérdésében. Önmagadnak kellene olyan mércét állítani, hogy ez bizony sok, és nem teheted meg. nem csak önmagadért vagy felelős soha, hanem a környezetedért és a szeretteidért.

Próbálj egyeszkedni velük, és tanítsd meg őket hogy bízhatnak benned! Akkor neked is és nekik is kevesebb traumával jár hogy törik a tojáshéj.

Sok sikert kívánok ! És ne tégy semmi meggondolatlant !

2010. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fiatal vagy még, ezért semmi értelme azon agyalni, mi lesz, hogy lesz, hogyan fogsz viselkedni, érezni majd több év múlva.

Érdemes itt olvasgatnod. Rengeteg fiatal úgy érzi, semmiféle szeretetet, törődést nem kap otthon és bizony nagyon soknál ez nem csak érzés, hanem valós probléma, mert alkoholisták a szüleik, agresszívek, brutálisan bánnak velük, éheztetik, stb, stb.

Szerintem az Ő problémájukat, helyzetüket egy napon sem lehet említeni azzal, ha pl egy 14 éves lánynak még megmondják, hogy mit tehet, mit nem, meddig maradhat a barátnőjénél, kivel hová mehet, meddig nézheti a TV-t, stb, stb.

Ugye Te sem cserélnél azokkal, akiknek esetleg esténként attól kell rettegni esténként, hogy mit fog művelni az alkoholista apjuk, vagy anyjuk.

2010. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gratulálni tudok, annak a válaszolónak aki egyből a gyámügyhöz küldené...

Anno minket és féltettek, tiltottak, óvtak a szüleink és mi is lázadtunk volna ellenük. Mégis felnőttünk, normális emberek váltak belőlünk.

Hova fajul ez a világ?!


27/N

2010. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!