Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miután meghalt egy közeli...

Miután meghalt egy közeli hozzátartozód, mennyi időbe telt, hogy visszatérjenek a dolgok a normális kerékvágásba?

Figyelt kérdés
2019. júl. 19. 04:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Minimum egy év, amikor az ember túlélte nélküle az első Karácsonyt, Húsvétot, egyéb családi ünnepeket. Persze a fájdalom jóval tovább is megmaradhat, de most itt csak arra reagáltam, hogy normális kerékvágás.
2019. júl. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Nekem másnapig.
2019. júl. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanúgy ment tovább minden. Attól, hogy meghalt,nekem ugyanugybel kellett látnom a gyerekem, a munkám. Nem áll meg az élet miatta, nem is változik semmi, csak az egyedüllétet és a veszteséget kell feldolgozni
2019. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

A temetés után minden ment tovább. Az a pár nap, szaladgál ás, intézkedés.

De igen, reggel kelni kel, intézni a gyereket, családot, háztartást. Persze az érzés, a fájdalom, a hiány rettenetes, de idővel halványul. És igen, az első év nélküle... Első szülinap-karácsony-stb. Nehéz.

2019. júl. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Én olyan furán vagyok összerakva, hogy ha történik valami -jelen esetben halál- már másnap olyan, mintha kb csak a képzeletemben létezett volna az illető
2019. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem friss az élmény. Igazából másnap már mentem a dolgomra. Szerdai napon történt, hétfőn már dolgoztam, ugyanúgy élem az életem. Ettől még fáj és hiányzik és rossz, de szerintem úgy még rosszabb lenne, ha minden teljesen megváltozna. Nyilván ez attól is függ, hogy milyen körülmények között, mennyire hirtelen történt a haláleset.
2019. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálam, vagy a teljes családnál? Előbbi esetben az első temetés után kellett egy év, míg mostanra ki sem zökkenek a megszokott életvitelemből. Mondjuk ez köszönhető annak is, hogy 5 év alatt jártam 7 temetésen, amiből 5 családtag, 2 pedig egykori kolléga volt. Családi szinten viszont a mai napig nem jöttek helyre a dolgok, pedig már 5 éve lesz annak a temetésnek, ami miatt ez a helyzet.
2019. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Mennyire közeli hozzátartozóról beszélünk?


Mi az, hogy normális kerékvágás? Sosem lesz már normális, az a helyzet, hogy az a valaki mindig hiányozni fog. Ha nem hagytok időt és főként teret a gyásznak, a szerintetek "normális kerékvágás" előbb-utóbb be fog dőlni. Az hogy visszamész másnap -harmadnap dolgozni, nem más mint struccpolitika (ismétlem nem tudom milyen közeliről beszélünk). Folytatod a saját életed, mintha nem történt volna semmi. Holott ez a legrosszabb amit lehet tenni ebben az esetben. Mert igenis történt. Csak félünk vele igazán szembenézni.


Valaki írta, hogy az ünnepek, Karácsony, Húsvét, stb. nagyon nehezek lesznek. Ez így van, idővel könnyebbé válik majd.

2019. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
8-as, de az élet nem áll meg. Nem ülhetsz hetekig otthon, magadba roskadva, tehetetlenül. Attól még igen, meg kell gyászolni, teret kell engedni a fájdalomnak, de az szerintem nem segít ha magadba zuhansz és nem csinálsz semmit.
2019. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem mindegy, hogy kim halt meg.

A 93 éves nagyanyám, vagy a 13 éves gyerekem.

Hirtelen, baleset által, vagy 2 éve agonizált?

Egy kicsit konkrétabban, hogy válaszolni lehessen.

2019. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!