Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kell kezdeni egy rosszindu...

Mit kell kezdeni egy rosszindulatú emberrel?

Figyelt kérdés

Nagynénimről van szó (sajnálatos módon),aki mindenkinek beszól,mindig mások dolga foglalkoztatja.

Ugye én nem járok hozzá,mert nem bírom őt,mert minden alkalommal másokat ócsárolt régebben amikor még jártam hozzá.De egy dolog a fülembe jutott,hogy rólam is rossz dolgokat mond és elegem lett belőle,azóta nem is mentem.Viszont a szüleim gyakran járnak oda,és minden alkalommal amikor hazajönnek onnan anyám azzal jön,hogy megint rossz dolgokkal illetett engem.Nem értem...Semmi rosszat nem teszek,nem ártottam nekik semmit.

Azt kérdezte anyáméktól,hogy miért nem megyek velük hozzá,anyám meg azt mondta: "mert dolga van. Ezután azt mondta hogy mit csinálok egész nap,hogy pont akkor van dolgom amikor hozzájuk kellene menni...

Elegem van hogy mindig másokkal foglalkozik.Mi tehetnék? Vagy hagyjam? Okosabb lenne hagyni, de annyira idegesít.

Róla tudni kell hogy egy kárörvendő,csúnyaszájú,

mindenkiről csak rosszat... Saját magát nem veszi észre?

Mit tanácsoltok? Én próbáltam elfelejteni amiket mond,de mindig valamivel felidegesít.



2019. júl. 27. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Elkerülni, végérvényesen kizárni az életedből. A szüleidnek is ezt kellene (kellett vona régen) tennie. Akár testvér, akár nem, van egy pont, ahol egy gonosz, kegyetlen, önző, romboló embert kirakunk az életünkből. Köszönje magának.
2019. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
az ő frusztrációja nem a te gondod...az h mit mond rólad, az inkább szól magáról mint rólad. engedd el :)
2019. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Majd megedződsz Kérdező az életben, mert amit példának hoztál fel, az semmiség.
2019. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom, hogy nem tud mit kezdeni magával és mellé még rosszindulatú is, abban leli örömét, ha másokról rossz pletykákat terjeszthet és kötekedhet. Az ilyen embert el kell kerülni. De a szüleid helyében én azonnal leállítanám, ha a gyerekemet minden ok nélkül ócsárolni kezdené.

Megváltoztatni nem nagyon tudod, de továbbra is "legyen dolgod", eszedbe se jusson hozzá menni.

2019. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádéknak mondd meg, hogy ne tájékoztassanak arról ezentúl, amiket mond rólad és felejtsd el, az ő lelkiállapotáért nem te vagy a felelős.
2019. júl. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen a természete. Nekem is echte ilyen a nagynéném, az egyik nagymamám is ilyen volt. Már szinte alig tartjuk a kapcsolatot, de a múltkor kórházba került, és hát mégis, meglátogattam, ajándékot is vittem, rejtvényes újságokat, gyümölcslét. Első megjegyzése: De rosszul nézel ki! Miért ilyen karikásak a szemeid? Az egyébként gyönyörű lányomra, akit régóta nem látott, első megjegyzése: De csálék a fogaid! Lehet ezzel valamit kezdeni? (Aha, már három éve van éjszakai fogszabályozója.) Szóval csak a negatívumokat látja meg.

Lehet küzdeni, hihetsz abban, hogy megneveled, belátja, hogy rossz a természete, DE: az a tapasztalat, hogy nem fog változni.

Biztatásul: egy jó van az ilyen emberekben: a szemedbe mondják. Csípős kis megjegyzések, de legalább tudod, hogy nem alakoskodik. Sógornőm ebből a szempontból sokkal rosszabb. Szemben csöpög a kedvességtől, a hátam mögött a saját családtagjaimnak fúr.

Szerintem találkozz vele nagyobb családi ünnepeken, amikor elkerülhetetlen, jópofizz egy kicsit, egyébként meg ne törődj vele.

2019. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-össel nagyon egyetértek!

Ha anyukád semmit nem mondana neked, akkor nem idegesítenéd magad ezen.

Még egy gondolat: "Azt kérdezte anyáméktól,hogy miért nem megyek velük hozzá,anyám meg azt mondta: mert dolga van." Mondd meg szüleidnek, hogy egész nyugodtan mondják meg neki, hogy nem akarsz vele találkozni, mert mindig csak ócsárol téged is, meg mást is teelőtted.

2019. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Anyám nem olyan hogy megvédene meg apám sem.Egyébként anyám is eléggé pletykás szóval alig várja hogy elmondja.
2019. júl. 28. 08:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen szülői látogatás után felhivnám a nagynénit, megmondanám hogy anyám azt mesélte hogy ezt meg azt mondta, és vegye tudomásul hogy ezek miatt nem mész hozzá, mellesleg itt az idő hogy leszálljon rólad. Az ilyennek addig nagy a szája amig vissza nem szólsz egyszer keményen.
2019. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nálunk ugyanez van, anyai nagynéném. Én is tűrtem egy darabig (mert hát mégiscsak én vagyok a fiatal, meg különben is). Aztán egyszer nemes egyszerűséggel letettem rá a telefont, amikor kötekedett velem (éppen 8 éves lányom iskolaválasztása volt a téma, és ő oktatott ki, akinek nem hogy gyereke, de férje sem, sőt párkapcsolata sem volt egész életében, de még egy barátnője sem). Akkor már telt a pohár nálam nagyon, aztán félbeszakítottam, elköszöntem, és letettem a telefont. Ez pontosan 15 éve volt, azóta semmi kapcsolatom vele, kizártam az életemből. (Anyám persze pátyolgatja, mert a húga, de az engem nem érint, van köztünk 140 km).
2019. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!