Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez miatt most szemét, rosszind...

Ez miatt most szemét, rosszindulatú ember vagyok?

Figyelt kérdés

Nincs egy tipikus idilli családunk, mint másoknak vagy mint az amcsi vígjátékokban. Elég őszinte ember vagyok, ami a szívemen az a számon és a sggnyalás sem az erősségem. Nem igazán kedvelem a rokonaimat (unokatestvérek, keresztszülők, nagyszülők egyik oldalról stb.,) én bőven meglennék a szűk családdal, azaz szüleim, tesók, nagyi(másik oldalról) és kész. Állandó jelleggel megy a színjáték a családi eseményeken, bájcsevejgés, kétszínűség. A rokonok, akik nem is kedvelnek teszik a "kedves", de tolakodó megjegyzéseiket, úgy tesznek mintha kedvelnék az embert pedig tudom, hogy nem. Megszoktam figyelni az embereket, van szemem már ahhoz hogy kiszúrjam, amikor valaki csak játsza az eszét. A szüleim közölték, hogy én velem van a baj, mert kihúzom magam minden eseményből, meg milyen ember vagyok hogy nem ülök le cseverészni a rokonsággal, akivel amúgy nincs is semmi témánk. Ha lenne sincs kedvem, mert látom a színjátékot. Megegyszerűen én ilyen vagyok, nincs közük az életemhez, csak mert papíron rokonnak számítunk. A szűk család nekem bőven elég vagy a barátaim. Nem szeretek menni hozzájuk, ha van valami alkalom, de cserébe én se várom hogy ők jöjjenek. Konkrétan teljesen hidegen hagynak. A szüleim szerint paranoiás vagyok, mert hogy úgy érzem nem kedvelnek. Pedig évek óta érzem, észreveszem az emberek arcán a képmutatást, a mosolyt ami csak illendőség és kb. tudom mit mondanának őszintén nekem, ha nem kéne a színjátszás. Mondjuk nekem nem kell, elmondhatnák igazán, ha van valami gond, de ugye azt nem lehet mert az nem illő. Tény, hogy akkor ezekszerint kilógok a sorból, de nekem ez nem megy így. Inkább legyen körülöttem kevés ember, de az legyen őszinte ember, ne egy kétszínű nagynéni például. Mindenesetre megkaptam már párszor a szüleimtől, hogy változzak meg, hogy én vagyok a különc, aki nem tud beilleszkedni meg ilyenek. Van még jó pár ok, ami miatt kialakultak ezek a dolgok az évek alatt, nem részletezném mindet most mert hosszú. De például bőven elèg annyit mondanom, hogy az egyik rokonság oldalàról az a divat, hogy férjhez menjen gyorsan a lány, meg aztán gyerekszülés. Nekem ez nem játszik, majd egyszer ha megtalálom azt, aki az én emberem oké. De addig simán élem az életemet, nem rohanok, normàlis emberek szerint is teljesen időben vagyok mèg. Nekem nem kell 19-20 évesen család még. A másik példa az önjelölt sztárkölykök, az unokatesók.. minden találkozáskor lesni kell a fellépésekről a videókat, nagy elismerően dícsérgetni őket. Engem nem érdekel a magamutogatásuk, csinálják a hobbijukat, de miért kell kicsikarni másokból a dícséretet. Leszarom, tök őszintén. Nekem is van hobbim, mégsem mutogatom magam végig minden családi eseményen, hogy igen gyertek dícsérjetek. Nekem elèg, hogy magamnak csinálom.

Szóval nem kedvelem ezt a rokonságot, meg ezeket kötelező köröket sem, csak mert úgy illendő. Anyum rendszerint mindig kezét lábát töri, hogy a kis rokongyerekeknek a kedvében járjon. Elfingták magukat, hogy ők most nem esznek csokit, valami oknál fogva (mondjuk egy gyerekről ezt nehezen hiszem, max az anyjuk dönthetett így), erre anyum rögtön ajàndékot vett nekik a legközelebbi találkozásra. Mert szokott nekik venni valamit mindig, ha más nem akkor édességet. Fordítva mondanom sem kell nekünk senki nem nyalja így a sggüket, de mindegy is. Nem szorulok rá a csokijukra, se semmi másra. Karácsonyra is kapnak ajándékot az én szüleimtől, fordítva mi hozzánk odavágnak egy tábla csokit. Nem, nem a pénz a lényeg itt. Bár mindig előadják a szegényt, de évente többször mennek valamerre. Mi nem tudunk nyaralni menni amúgy.

Ha egyszer tényleg férjhez megyek, akkor sem rendezek ilyen erőltetett lagzit, és fogok meghívni olyanokat akikkel nem kedveljük egymást. Csak a legfontosabbakkal ünnepelnék. Sorolhatnám a példákat, valahogy nem érzem úgy, hogy velem lenne nagy gáz mert ilyen vagyok. Nekem nincs szükségem ezekre az emberekre, se a felszínes kapcsolattartásra.



2019. júl. 14. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Mintha csak én írtam volna. :D Sajnos nem tudom a megoldást mert ha azt nézed mégis csak a rokonod, úgyhogy legalább néha néha beszélni kellene velük vagy találkozni. Ha viszont a te oldaladról nézem, teljesen megértem, hogy nem akarsz képmutatásból kapcsolatokat fenntartani. Érdekes helyzet, de kellene találnod valami arany középutat, ami neked is elfogadható még s ők sem szólnak meg érte, hogy nem foglalkozol velük. Most én is ezt próbálom.

21/f

2019. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Hát figyi, szegény rokonaid kénytelenek megjátszani, hogy kedvelnek. MErt a valóságban egy ilyen bunkót a hátuk közepére kívánnak. CSak udvariasak...
2019. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát ha az őszinteség bunkóság akkor oké, bunkó vagyok. Bár nem hinném, hogy bunkóbb lennék azoktól az emberektől, akik előadják magukat egy családi eseményen, hogy ők milyen tökéletesek, tökéletes gyerekkel a másikat meg lenézik, de nem nyíltan, hanem kis "viccesen" elrejtve, hogy őket ne lehessen leszólni érte. Vagy mikor megkérdezik mikor megyek férjhez, mikor pontosan tudják a halálom ez az életút ilyen fiatalon, utána meg kis dícsekedve előadják az ő lányuk milyen kis talpraesett. Te meg kb. azt kapod, hogy egy utolsó szardarab vagy, de nem nyíltan, hanem hogy mélyen érezd a megvetést a szemükben.

Én leírtam már az elején, hogy ilyen vagyok. Nem tudok sgget nyalni, de nem is várom el tőlük sem. Ha jönnek akkor mondjak meg nyíltan, hogy nem kedvelnek mert szerintük gáz vagyok, egy "vénlány" vagy egy tehetsègtelen senki, csak mert az én anyum nem mutogat mint egy bazári majmot, ha csinálok valamit és így nem is tudják, valójában milyen ember vagyok. Az dühít, hogy előadják a kedves rokon szerepet, pedig látom a szemükben, hogy csak pl. a szüleim miatt teszik. De nincs annyi bátorság bennük, hogy őszintén vállalnák a véleményüket.

2019. júl. 14. 15:12
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Kiért vagy felelős?
2019. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Irigy vagy a sikeres unokatesódra, aki nyilván jobb külsejű és tehetségesebb mint te, de ezen nem lehet segíteni, ez van!

A család és a rokonok jól kijönnek egymással,ragaszkodnak és szeretik egymást, akkor nyilván te mész szemben az autópályán.

Nem kell neked senkivel semmilyen kapcsolatban lenned, nem kell részt venned a családi eseményeken, ne menj el hozzájuk, vagy menj el hazulról ha jönnek!

Biztos nem fogsz nekik sem hiányozni, hanem elkönyvelnek annak ami vagy, egy irigy, antiszociális figurának, de túlélik majd nagy nehezen a hiányod.

2019. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom sok itt az olyan válaszadó, akinek nem megy a szövegértés :D hiába rég volt már az àltalános iskola, gondolom ti is ugyanilyen kétszínű rokonságot gyarapítotok a saját családotokban, mint amiről írtam.. szar lehet magatokra ismerni.
2019. júl. 14. 15:49
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

A szövegértéssel itt nem nagyon van gondja senkinek. Viszont már most látszik,hogy egy irigy és antiszociális ember vagy,akinek ha nem nyalnám be,vagy más a véleményük az embereknek,akkor mindenki rossz körülötted. A te rokonaid nem kétszínűek,hanem próbálják csendben és intelligensen kezelni a te frusztrációidat,inkább csendben mosolyognak,mert tudják hogy téged úgy sem lehet a másik oldalról meggyőzni.

Az,hogy mindenkiben a rosszat látod,komoly lelki problémára utal.

2019. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

A rokonság nagyrészével éppen csak köszönő viszonyban vagyok.(Kottára ugyanolyanok,mint a tieid.)Nekem ennyi bőven elég,ha nekik nem tetszik,az az ő bajuk. Az én szüleim is nehezményezték a dolgot gyerekkoromban,idővel aztán beletörődtek.Az egyetlen ember akinek meg akarok felelni,én vagyok.

Szerintem,jobb hely lenne a világ,ha mindenki a saját életével foglalkozna. 37F

2019. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen átérzem. Mondjuk az én tágabb rokonságom is inkább szerető, kivéve 1-2 embert, akikkel ha megölnek se tudtam volna normálisan beszélgetni.

Én is meredeken utálom ezt a fajta képmutatást(is), hiszen nem fogok olyannal "jól szórakozni", akit amúgy ki nem állhatok. És itt nem feltétlen a rokonokra gondolok, mert túl tudok élni 1-1 összejövetelt.

A legfőbb probléma nálam az, hogy apámmal nem tudok mit kezdeni. Elég sokszor világossá tette már, hogy nem is igazán szeretett volna családot, illetve teljesen másmilyen fiúgyereket szeretett volna, mint amilyen lettem. Ezekután nem nagyon tudok kedvesen reagálni arra, ha ő próbál közelebb kerülni hozzám(miután egyébként pont őmiatta távolodtunk el, és mégcsak nem is a régmúltban történtek ezek). Szóval elég sok kínos "beszélgetés" szokott lenni itthon, alig várom mindig, hogy elmenjek valahova, ahol nincs ott.

És persze, sok nagyon okos ember mondja erre, hogy "De azért mégiscsak az apád!", csakhogy egy olyan emberrel aki nem kedvel nem fogok tudni beszélgetni, illetve nem is akarok, attól függetlenül, hogy rokon-e vagy sem.

A lagzival meg én is így vagyok. Minek hívjak meg 1000+ embert? Kicsit olyan, mintha illendőségből jönnének csak el. Annak pedig semmi értelme, hiszen pont azokat hívnám el, akik együtt tudnak örülni velünk.

2019. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Tökéletesen egyetértek Veled. Én se szeretem a rokonokat, akik soha az életben nem segítettek nekünk semmiben, de a főbb életeseményeket meg ,,kell" velük osztani és versengeni mindenben. De azért nem árt megtanulni és kis diplomatikusságot, hogy attól még, hogy valami nem tetszik Neked velük kapcsolatban, nem kell kéretlenül is kimondani, vagy sok midnent el lehet és kell is intézni semleges válaszokkal. Attól, hogy nem mondasz el mindentm még nem fogsz hazudni. Az életben ez elengedhetetlen.
2019. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!