Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet ezt egyensúlyban...

Hogyan lehet ezt egyensúlyban tartani?

Figyelt kérdés

Még ugyan elég fiatal vagyok, de nagyon sokat gondolkozom a jövőmön.

És mindig arra jutok, hogy itt Magyarországon nem fogom vinni semmire, és valszeg (ha lesz pénzem rá) akkor a felsőoktatást már külföldön fogom megkezdeni. Erre már egy alapom megvan, ugyanis két nyelvet is tanulok. Viszont az a baj, hogy látom a rokonaim akik külföldön dolgoznak. Jóformán ott meg itt sincs normális életük, csak ingáznak, mert ugye a család itt van, a munka meg ott. És így nem lehet teljes sehol sem az életük.

És ha elmegyek, akkor nyilván nem viszem magammal a kiscsaládot, viszont én nem szeretném hogy a külföldi életem csak munka miatti kényszer, hanem rendes élet legyen, és ott is otthon érezzem magam. De nyilván a családomat is szeretném gyakran látni. Meg lehet tartani az egyensúlyt? Hogy sokszor hazagyere a családhoz, viszont amikor kinn vagy, akkor is otthon legyél? Tapasztalatokat szívesen várok.


2019. szept. 2. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kinn építsd fel a saját életedet, a családdal kb ugyanuyg lehet tartani a kapcsolatot, mintha az ország túlsó végén kellene élned.

Emellett internet, telefon van, évente pár látogatás meg megoldható.

2019. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi is külföldön élünk a férjemmel, 1200 km-re otthonról alakítottuk ki a kis életünket, mert itt kapott egy jól fizető állást. Bérlünk egy lakást, amit szépen berendeztünk, hogy otthonos legyen, szereztünk barátokat stb. Van egy kutyánk is :)


Emellett én pl. nagyon gyakran beszélek a családommal videotelefonon, hetente minimum 2x. A férjemnek nincs annyira igénye erre, ő kb. havonta telefonál haza. Évente 2-3x találkozunk is velük 1-2 hétre. Vagy ők jönnek meglátogatni minket, vagy mi megyünk haza.


Nekünk ez így megfelel, otthon érezzük magunkat itt kint. :)


Először én is féltem picit, nem könnyű elszakadni otthonról, de hát ez az élet rendje.


Belegondolva, szerintem, ha csak az ország másik végében laknánk, akkor sem találkoznánk gyakrabban. Mindenkinek megvan a maga kis dolga, munka, iskola stb.


Sok sikert kívánok Neked kedves Kérdező! :)

2019. szept. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vidd a családot ahoz,hogy tartsd velük a kapcsolatot most a telefonos,internetes világban.Próbáld úgy felépiteni az életedet,hogy otthon érezd magad.
2019. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!